Jak rozwijać biznes od roku do roku

Zbyt często specjaliści podatkowi mają “potrzebę posiadania” mentalności, jeśli chodzi o klientów i choć prawdą jest, że przetrwanie firmy zależy od klientów, firmy odnoszące sukcesy zatrudniają zdrową dawkę rozeznania.

Ostatecznie, kluczem jest uświadomienie sobie, że nie wszystkie przychody są równe, a ponadto istnieje coś takiego jak “złe przychody”. Ale, jak w przypadku większości rzeczy, mamy do czynienia z odcieniem szarości i tylko ty możesz określić dopuszczalny poziom nieprzezroczystości.

Zacznij od przyjrzenia się swojej obecnej bazie klientów, aby uzyskać jasne wyobrażenie o tym, którzy klienci pomagają Twojej firmie, a którzy ją krzywdzą. Matryca Osobowości/Profitability jest narzędziem służącym do segmentacji klientów na cztery kwadranty – patrz poniżej:

  • Kwadrant pierwszy składa się z klientów, którzy nie płacą dobrze i generalnie sprawiają, że chcesz wyrwać włosy (“złe dochody” mają teraz sens, prawda?).
  • Kwadrant drugi składa się z klientów, z którymi praca jest przyjemna, ale nie płacą dobrze.
  • Klienci w kwadrancie trzecim nie są zadowoleni z pracy, ale dobrze płacą.
  • Kwadrant czwarty jest zarezerwowany dla tych klientów super-gwiazd, z którymi dobrze się pracuje i dobrze płaci.

Kiedy zobaczysz swoich klientów wykreślonych wzdłuż Matrycy Personalności/Profitability, będzie widoczne, które z nich potrzebują więcej, a które muszą być przeniesione. Umieszczenie Twoich klientów w odpowiednim kwadrancie może być początkiem najbardziej bezstresowego roku w historii.

Po zidentyfikowaniu, kolejnym krokiem jest zbadanie sposobów na przyciągnięcie odpowiedniej klienteli do Twojej firmy. Poniżej znajduje się kilka podstawowych elementów strategii marketingu docelowego online, które pomogą Ci zacząć:

  • Musisz zrobić właściwe pierwsze wrażenie dzięki aktualnej stronie internetowej, która komunikuje profesjonalizm i fachowość. Wszystko o stronie internetowej firmy księgowej – od zdjęcia do kopii – wysyła wiadomość do potencjalnych klientów. Upewnij się, że jest przyjazna dla urządzeń mobilnych i łatwa w nawigacji – 57% użytkowników nie poleci firmy z źle zaprojektowaną stroną mobilną.
  • Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) jest kluczem do odnalezienia, gdy docelowa grupa odbiorców szuka online świadczonych przez Ciebie usług. Skuteczne SEO obejmuje strategie, które mają miejsce zarówno na stronie internetowej, jak i poza nią, aby pomóc firmie zaistnieć wyżej w odpowiednich poszukiwaniach.
  • Według Adweek, prawie 50% osób szuka porady finansowej za pośrednictwem Facebooka, więc stworzenie silnej obecności w mediach społecznościowych pomaga w budowaniu zaufania i zwiększaniu widoczności dla nowych klientów.
  • Doskonałym sposobem na dotarcie do konkretnych odbiorców są reklamy typu “pay-per-click” (PPC), z których najprawdopodobniej skorzystają docelowi poszukiwacze zapytań (np. złożone kwestie podatkowe). Połącz te reklamy z postami na blogu, które odnoszą się do powszechnych problemów, takich jak “księgowość dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i freelancerów”, aby dalej przekazywać swoją aktualną wiedzę.

Tworzenie solidnej strategii, która pomaga przyciągnąć i utrzymać właściwą klientelę do Twojej firmy może wydawać się przytłaczające, ale zaniedbanie jej może być niebezpieczne dla Twojego zdrowia zawodowego. Dobrym początkiem jest pobranie BEZPŁATNEJ BIBLIOTECZNEJ BIBLIOTECZNEJ, W jaki sposób księgowi mogą rozwijać się przez cały rok i zwiększać lojalność klientów. Ta biała księga, napisana specjalnie dla księgowych, poprowadzi Cię przez identyfikację, przyciągnięcie i utrzymanie lojalnych klientów

.