Jak rozwijać swoją karierę zawodową na małych dystansach (Little Ways)

Ogólnokrajowe badanie przeprowadzone wśród 500 menedżerów ds. zasobów ludzkich ujawniło, że największym zmartwieniem specjalistów ds. kariery zawodowej jest dziś utrzymanie ich miejsc pracy. Jeśli jednak stawiasz sobie cele, które popychają Cię do wyższych osiągnięć, stawiasz się wyżej w swojej firmie i dalej realizować cele firmy, lub służysz potrzebom klientów (ponieważ zinternalizowałeś te cele, a więc uczyniłeś je swoimi), bezpieczeństwo pracy nie musi być dla Ciebie problemem.

Read Client and Nonclient Publications

Masz talent do ciągłego odkrywania nowych możliwości. Przeczytaj publikacje swoich klientów, jak również publikacje branży księgowej. Jaki jest lepszy sposób, aby zrozumieć potrzeby, lęki, obawy, problemy i gorące problemy ludzi, którym Twoja organizacja służy?

Czytaj również publikacje, które są całkowicie poza Twoją dziedziną i poza obszarem klientów, których obsługujesz. Często można odebrać pomysły w publikacjach, które są poza tym całkowicie niezwiązane z tym, co robisz. Ta forma nawożenia krzyżowego może pomóc Ci wyróżnić się w Twojej firmie.

Właściwie to chodzę do koszy na śmieci w moim mieście i zabieram 10 lub 20 magazynów, które w przeciwnym razie nie byłbym skłonny odebrać, a na pewno nie wyłudzam dobrych pieniędzy w sklepach. Przerzucam je z dużą prędkością, szybko odłączam artykuły i strony, które wyglądają, że będą interesujące, a następnie oddaję magazyny do recyklingu.

Później, w wolnym czasie, przeglądam artykuły i ponownie ustalam, czy są one warte mojego czasu i uwagi. Często zdarza mi się wyróżnić określone fragmenty, skopiować artykuł i wysłać go do współpracownika, lub po prostu złożyć artykuł do przyszłego użytku. Artykuły te stanowią dla mnie źródło pomysłów i utrzymują mnie na pierwszym planie w mojej karierze.

Weź udział w wykładzie poza swoim polem

Weź udział w wykładzie na temat, który normalnie cię nie interesuje. Po raz kolejny możesz skorzystać z procesu nawożenia krzyżowego. Słyszysz pomysły z zupełnie innych dziedzin i w końcu znajdujesz sposób na powiązanie ich z tym, co robisz. W każdej społeczności liczącej 20.000 lub więcej osób, możesz otworzyć lokalną gazetę i zobaczyć różne grupy spotykające się danej nocy. Wiele z tych grup ma swoich gości.

Dlaczego nie wybrać jako cel uczestnictwa w jednym wykładzie miesięcznie na temat, który nie jest bezpośrednio związany z Twoją karierą?

Become Interested in Other People

Zapytaj innych, co robią i dlaczego to robią. Zapytaj ich, co jest nowe i innowacyjne w ich dziedzinie. Możesz uzyskać niezwykłe spostrzeżenia od taksówkarza, pokojówki, sprzedawcy detalicznego, studenta uczelni, a nawet urzędnika państwowego. Nie musisz inwestować dużo czasu i wysiłku w to przedsięwzięcie.

Weź to na siebie, aby po prostu porozmawiać z kimś, kto jest całkowicie poza twoim obszarem pracy, zaledwie przez pięć minut. Jeśli robisz to raz w tygodniu w ciągu roku, odbyłeś 52 pięciominutowe rozmowy z ludźmi, którzy mają spostrzeżenia i doświadczenia, których być może nigdy nie wykorzystałbyś w inny sposób.

Study the Movers and Shakers in Your Field

Spójrzcie na ludzi w waszej dziedzinie, którzy wywierają największy wpływ; wiecie, na gwiazdy, na tych, którzy są zawsze w prasie branżowej, lub którzy są uważani za wiodących myślicieli w branży.

Co oni robią? To co innego niż reszta? Przestudiuj wszystko, co możesz o nich wiedzieć, ponieważ, jak zauważył zmarły dr Wayne Dyer, “sukces pozostawia wskazówki.”