Jak rozwijać swoją praktykę w zakresie księgowości podatkowej, koncentrując się na karcie

Jeśli chcesz rozwijać swoją praktykę, skupienie się na niszy może przynieść długoterminowe korzyści.

Po pierwsze, ludzie lubią pracować z ekspertami w swojej dziedzinie.

Po drugie, ludzka natura sprawia, że jest bardziej prawdopodobne, że ludzie będą kierować kolegów do tych ekspertów. Twoja marka jest również łatwiejsza do sklasyfikowania w sieci, gdy Twój przekaz jest ściśle ukierunkowany.

Krok 1. Wybierz swoją niszę.

Wiele z najbardziej udanych praktyk ma wąsko sprecyzowany przekaz marki; praktyka może koncentrować się na ekspatriantach, nonprofitach, dentystach, sportowcach, parach tej samej płci, solopreneurach lub jakiejkolwiek innej grupie.

Na przykład, jeśli skoncentrujesz się na parach tej samej płci, opracujesz unikalną propozycję sprzedaży wokół szczególnych okoliczności, z jakimi spotyka się ta publiczność w planowaniu i przygotowaniu podatkowym. Ze względu na to, że koncentrujesz się tylko na jednej osobie, automatycznie konkurujesz z mniejszą liczbą innych specjalistów z zakresu księgowości podatkowej. Oczywiście, każdy kompetentny specjalista mógłby im pomóc, ale w odczuciu klientów będziesz znał tajemnice, których nikt inny nie zna. Korzyścią dla Ciebie jest to, że faktycznie zaczniesz wiedzieć więcej, ponieważ napotkasz scenariusze, które się powtarzają. Oznacza to, że mniej czasu poświęcisz na badanie lub zaspokajanie potrzeb swoich klientów.

Krok 2. Rozwijaj treści i kanały społecznościowe wokół swojej uwagi.

OK. Wybrałeś swoją niszę. Możesz teraz stworzyć osobną stronę poświęconą temu obszarowi lub zaktualizować swoją stronę główną o specjalną sekcję poświęconą temu obszarowi. Twoje indeksowanie zacznie się wtedy poprawiać w przypadku wyszukiwania długich słów kluczowych. Na przykład, jest prawie niemożliwe, aby dobrze pozycjonować w wyszukiwarkach dla hasła “certyfikowany księgowy publiczny”. Jednakże, jeśli dodasz do swojej treści frazę taką jak “dyplomowany księgowy z małżeństwem osób tej samej płci”, to zawęzisz to pole ogromnie. Dłuższe terminy wyszukiwania prowadzą do mniejszej konkurencji w rankingach. Co prawda, ruch w wyszukiwarce będzie mniejszy, ale osoby odwiedzające będą bardziej zainteresowane tym, co oferujesz, niż osoby o bardziej ogólnym charakterze. Efektywne ukierunkowanie na długookresowe słowa kluczowe w treści bloga może znacznie zwiększyć liczbę odwiedzających. Powinieneś pozostać aktywny, pisząc artykuły i publikując na innych stronach związanych z Twoją niszą. Guru wyszukiwania Neil Patel napisał świetny przegląd tego, jak działa wyszukiwanie długoogoniastych słów kluczowych.

Zasadniczo, długie słowa kluczowe, które odnoszą się do potrzeb wyszukiwarki lub które wskazują na rozwiązanie konkretnego problemu, będą prawdopodobnie dobrze oceniane w Google. W miarę jak coraz więcej odwiedzających będzie oglądać Twoje treści, zaczną postrzegać Twoją markę jako autorytet w tej dziedzinie. Powinieneś przenieść swoją uwagę na działania marketingowe w mediach społecznościowych i przeglądać strony. Coraz więcej wzmianek o Twojej marce i związanych z nią długoletnich słów kluczowych będzie prowadzić do większego ruchu.

Krok 3. Na pokładzie nowe przewody.

Musisz być pasjonatem swojej niszy i posiadać ją. Klienci i potencjalni klienci widzą właśnie przez tych, którzy nie doceniają świadczonych przez nich usług. Bycie pasjonatem pozwala również rozpocząć naliczanie premii za usługi niszowe. Możesz stworzyć proces angażowania nowych klientów, którzy przychodzą z powodu Twoich treści. Twoja mentalność musi być taka, że Twój potencjalny klient Cię potrzebuje i że jesteś w stanie wyjątkowo pomóc w rozwiązaniu jego problemu. Jeśli jesteś naprawdę pewny siebie w tym, co robisz, druga strona obniży swoje mechanizmy obronne, ponieważ nie będzie się czuła, jakby ją sprzedano. Twoja treść i porady powinny były już rozpocząć ten proces, dzięki czemu znacznie łatwiej i szybciej można przekształcić wskazówki w płatnych klientów.

Krok 4. Skonfiguruj swoje kanały polecające.

Powinieneś zacząć zbierać referencje i opinie klientów w ramach swojej niszy. Nic nie sprzedaje Twoich usług lepiej niż prawdziwe doświadczenia klientów i dowody społeczne. Korzystaj z witryn rynkowych takich jak Yelp, TaxBuzz i Google My Business, aby zacząć budować ten cenny zasób. Pierwszą korzyścią, jaką zobaczysz, jest podniesienie wyników wyszukiwania. Jeszcze lepiej, kiedy będziesz miał bardzo silną reputację online, będziesz mógł zamienić więcej leadów i poleconych osób na klientów.

Krok 5. Skupienie się na mediach społecznościowych.

Możesz uczestniczyć w grupach lub sieciach online, które już mówią o Twojej niszy, lub możesz tworzyć własne grupy w mediach społecznościowych. Możesz również często używać hashtagów i kurateli w mediach społecznościowych w wybranym przez siebie temacie. To wszystko pomaga w budowaniu Twojego autorytetu online. Jeśli tworzysz swoją własną grupę, najpierw upewnij się, że nie używasz jej do sprzedaży. Grupa powinna być nastawiona na budowanie relacji z publicznością i budowanie zaufania. Przykładami grup społecznościowych są: grupa na Facebooku skupiająca się na podatkach emigrantów lub grupa LinkedIn, która mówi o problemach, z jakimi borykają się solopreneurs – lub jeszcze bardziej granularnie – właściciele AirBNB. Z czasem przyciągniesz dużą grupę podążającą za nimi i będziesz tworzyć posty z cennymi treściami, które zaangażują Twoją publiczność.

Podsumowanie

Skupienie się na niszy to gra długoterminowa. Wymaga poświęcenia i determinacji, więc nie patrz na to z dnia na dzień, aby rozwijać swoją praktykę. Dzięki temu, że Twoje treści są wiecznie zielone, zyskasz wielokrotnych odwiedzających, będziesz mógł pobierać wyższe średnie opłaty i staniesz się marką z mocą przebywania. Co ważniejsze, jeśli będziesz konsekwentnie dodawał treści do bloga o swojej niszy, osiągniesz długoterminową siłę przebywania, która będzie trudna do pokonania dla wschodzących konkurentów. Spotykasz się z tym cały czas; na przykład, konkurent, który nie posiada wszystkich umiejętności, które posiadasz, może być nadal postrzegany jako silniejszy przez perspektywy, w wynikach wyszukiwania Google lub na rynku online. Skoncentrowanie się na niszy jest strategią, która przyniesie korzyści w nadchodzących latach.