Jak sprawić, by CAS działał dla Twojej firmy – Część 6

W dzisiejszych czasach księgowym stało się trudno dyskutować na temat pracy doradczej bez uprzedniego wspomnienia o usługach księgowych dla klientów (CAS).

Dla wielu CPA księgowość klientów nie jest niczym nowym, ale posiadanie planu zarabiania na tym, zwłaszcza biorąc pod uwagę połączenie zmieniających się potrzeb biznesowych i technologii oferujących dane w czasie rzeczywistym, jest czymś zupełnie innym.

W rzeczywistości pomysł formalnego zaoferowania CAS, zaplanowania go, wyceny i marketingu wywołuje wiele konsternacji wśród księgowych, do tego stopnia, że nie robią oni z CAS zbyt wiele. Sage and Boomer Consulting chcieliby zmienić to postrzeganie.

Dla tych nieświadomych, Sage oferuje nowy program CAS , który pomaga księgowym poruszać się po wodach oferowania tych usług z pewnością, z nauką opracowaną we współpracy z Boomer Consulting. Jest to darmowy program oparty na ośmiu filarach, począwszy od rozwoju biznesu i cen, poprzez zaangażowanie w sprawy klienta i rozwój talentów.

Nasza rozmowa z Gary’m Boomerem i starszym księgowym Sage’a, adwokatem Thomasa Caseya, na temat wszystkich tych punktów powinna pomóc skierować Cię na właściwą drogę. Naszą sześcioczęściową serię kończymy tutaj z Boomerem i Caseyem, którzy kontynuują dyskusję na temat opakowania i ceny CAS:

AW: Myśląc o przejściu między strukturami cenowymi – czy jest jakaś rada, aby nie niepokoić długoletnich klientów?

Boomer : To nie [zazwyczaj] klient stawia opór, to partnerzy lub ludzie, którzy są w firmie od dawna, ponieważ jest to zupełnie inny sposób myślenia. Klienci są bardziej niż chętni do tego, ponieważ wiedzą, na co przeznaczyć budżet w tym scenariuszu. Będą wyjątki, ale nie należy unikać robienia tego, co jest właściwe tylko dlatego, że jedna osoba powie, że nie chce tego robić.

Casey : Firmy idące w kierunku wyceny wartości weryfikują, że są zaufanym doradcą i w większości przypadków klienci zrozumieją wartość, jeśli dobrze ją ustawisz. W oparciu o fakt, że rozwijasz praktykę usług doradczych dla klientów, w rzeczywistości masz większą zdolność do wypuszczania klientów, którzy nie widzą wartości w tym, co zamierzasz zapewnić.

AW: Jakie zasoby w ramach programu CAS wskazałbyś jako najbardziej użyteczne?

Boomer : Fakt, że masz skrzynkę z narzędziami nie oznacza, że używasz każdego narzędzia codziennie. Niektóre z nich to przykładowe menu, a menu każdej firmy będzie nieco inne we wnękach serwisowych. Fakt, że nie musisz zaczynać od pustej kartki to jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie mamy [w Programie].

Casey : Możesz wykonać kilka ćwiczeń w zestawie narzędzi, które będą cenne w podróży do ustalenia lepszej ceny i opakowania. Ale sam warsztat i możliwość dzielenia się tymi najlepszymi praktykami jest naprawdę krytyczna w kwestii pakowania i ustalania cen.

Zobacz więcej naszych pytań i odpowiedzi w tym filmie poniżej: