Jak sprawić, by CAS działał dla Twojej firmy

W dzisiejszych czasach księgowym stało się trudno dyskutować na temat pracy doradczej bez uprzedniego wspomnienia o usługach księgowych dla klientów (CAS).

Dla wielu umów CPA księgowość klientów nie jest niczym nowym, ale posiadanie planu zarabiania na tym, zwłaszcza biorąc pod uwagę połączenie zmieniających się potrzeb biznesowych i technologii oferujących dane w czasie rzeczywistym, jest czymś zupełnie innym.

W rzeczywistości pomysł formalnego zaoferowania CAS, zaplanowania go, wyceny i marketingu wywołuje wiele konsternacji wśród księgowych, do tego stopnia, że nie robią oni wiele z CAS. Sage and Boomer Consulting chcieliby zmienić to postrzeganie.

Dla tych, którzy nie są świadomi, Sage oferuje nowy program CAS, który pomaga księgowym poruszać się po wodach oferowania tych usług z pewnością, z nauką opracowaną we współpracy z Boomer Consulting. Jest to darmowy program oparty na ośmiu filarach, począwszy od rozwoju biznesu i cen, poprzez zaangażowanie klientów, aż po rozwój talentów.

Nasza rozmowa z Gary’m Boomerem i starszym księgowym Sage’a, adwokatem Thomasa Caseya, na temat wszystkich tych punktów powinna pomóc w skierowaniu Cię na właściwą drogę. W czwartej części skupiliśmy się na niezbędnych umiejętnościach do praktyki CAS oraz na tym, jak je znaleźć .

Oto fragment tej rozmowy:

AW: Co uważa pan za «podstawowe» umiejętności, które muszą zostać wykorzystane w CAS?

Boomer : Są trzy rzeczy, które dodają wartość. Pierwszą z nich jest przywództwo, ponieważ to nadaje kierunek. Druga to relacje, ponieważ dają pewność siebie i to jest jedna rzecz, którą ten program [CAS] robi. Ostatnią z nich jest kreatywność. Musisz być innowacyjny, musisz być chętny do odkrywania, ponieważ w przyszłym roku, w następnym będzie nowa technologia i nie będziesz stosował tych samych procesów.

Casey : Skupię się na części dotyczącej relacji, większość z nas naprawdę się waha, jeśli chodzi o nawiązywanie kontaktów. Będziemy mieli tę krótką, niezręczną rozmowę, a następnie wymienimy się wizytówkami i to jednorazowo. Budowanie relacji sięga głęboko, a usługi doradcze dla klientów pozwolą Ci na rzeczywiste zbliżenie się do nich. Będziesz mógł zapytać ich o ich cele, ich marzenia, ich aspiracje i jak to pasuje do tego, dlaczego robią to, co robią. Umiejętności te pozwolą Ci być naprawdę dobrym komunikatorem i upewnić się, że w pełni rozumiesz klienta.

AW: Czy te umiejętności są czymś, co możesz pielęgnować lub jak je znajdziesz na rynku?

Boomer : Jeśli znajdziesz ludzi o właściwych nastawieniach, odpowiedź brzmi «tak». Jeśli znajdziesz ludzi o stałym sposobie myślenia, powiedziałbym, że marnujesz swój czas i energię, aby spróbować ich przekonać. Znajdujemy wielu młodych ludzi przychodzących do pracy i to [CAS] ich ekscytuje, ponieważ widzą tu możliwość rozwoju i widzą, że nie pracuje w szalonych godzinach. To wykorzystanie technologii i dobrych procesów.

Casey : Rozmawiałem z partnerem zarządzającym, który faktycznie sprowadza swoich młodszych pracowników, aby byli częścią rozmowy, gdy świadczą usługi doradcze. Poproszono ich, aby byli «notatnikami» i dano im czas na zebranie tych notatek i przedstawienie ich partnerowi zarządzającemu, więc [wewnętrznie] jest to świetny sposób na zbudowanie przyszłych liderów, deszczomierzy, przyszłych partnerów.

Zobacz więcej dyskusji poniżej i bądź na bieżąco z częściami 5 i 6, gdzie podsumowujemy naszą serię, odnosząc się do opakowań i cen usług CAS.