Jak sprawić, by twoja strona stała się żywą podczas ‘martwego sezonu’?

Teraz, gdy sezon składania deklaracji podatkowych oficjalnie się zakończył, nadszedł «martwy sezon» dla CPA i specjalistów podatkowych w małych i średnich firmach. Nie musisz jednak pozwalać, by twoja praktyka zeszła w letnie doldrums. Jest to ta pora roku, kiedy marketing może prowadzić do nowych możliwości lub rozszerzenia istniejących usług – lub obu.

Wstrząśnij tym latem, świadomie starając się agresywnie sprzedawać swoją praktykę. Co najlepsze, nie musi cię to kosztować ręki i nogi.

Aby Ci pomóc, udostępniamy serię artykułów mających na celu stymulowanie rozwoju biznesu. Ten pierwszy artykuł dotyczy tego, jak Twoja strona internetowa jest dziś wizytówką.

Marketing nie jest już tak prosty jak przekazanie wizytówki komuś, kto może być zainteresowany Twoimi usługami. Nie w tym elektronicznie połączonym społeczeństwie. W związku z tym ważne jest, aby ustanowić widoczną obecność w Internecie – i utrzymać ją oraz aktualizować – poprzez stworzenie strony internetowej dla swojej praktyki.

Po pierwsze, porozmawiajmy o logistyce. Jeśli nie jesteś skłonny do samodzielnego zajmowania się szczegółami technicznymi – co jest całkowicie zrozumiałe – powinieneś zatrudnić wykwalifikowanego i kompetentnego pracownika lub wynająć pomoc z zewnątrz. Obejmuje to wszystko, od funkcjonalności po projektowanie stron internetowych. Oczywiście, będziesz miał ostateczny głos w sprawie gotowego produktu, więc upewnij się, że strona odzwierciedla Twoją praktykę i to, kim naprawdę jesteś.

Ale to nie wystarczy, aby po prostu uruchomić swoją stronę internetową. Po pewnym czasie staje się ona tylko kolejnym meblem, który nie zrobi wiele, aby przyciągnąć lub zatrzymać klientów.

Poniżej znajduje się kilka praktycznych wskazówek, które pomogą utrzymać Twoją stronę internetową «przy życiu» podczas martwego sezonu.

1. Przywiąż swoją stronę do swojej marki. Jeśli to możliwe, nazwa Twojej strony internetowej powinna być chwytliwa lub niezapomniana, a nie tylko nazwa firmy. Na przykład, jeśli Twój plan marketingowy jest zbudowany wokół planowania podatkowego, zamiast JonesandSmithCPAs.com, rozważ HowToSaveTaxes.com lub jakąś wariację na ten temat. Następnie wklej adres URL na wszystkich materiałach marketingowych, aby utrzymać temat w ruchu.

2. Ułatwić poruszanie się po stronie. Jest to krytyczny element projektu i funkcjonalności strony. Często ludzie odwiedzają witrynę z konkretnym zamiarem, np. zobaczenia, jakie usługi audytorskie oferujesz lub znalezienia drogi do Twojego biura. Pasek nawigacyjny powinien być wyraźnie widoczny i dobrze zorganizowany. Ustalaj priorytety w oparciu o strony, które okazały się najbardziej popularne.

3. Usprawnij swoją optymalizację wyszukiwarek (SEO). To jest to, co popycha Twoją firmę do przodu, gdy wyszukiwanie online jest wykonywane na Google, Bing lub Yahoo. Jeśli to możliwe, będziesz chciał wylądować na jednej z pierwszych kilku stron, zamiast utknąć z powrotem na stronach, do których prawie nikt nigdy nie trafia. Zazwyczaj, kodowanie do optymalizacji SEO najlepiej pozostawić ekspertom, więc upewnij się, że Twoja strona jest w dobrych rękach. Jeśli znajdziesz swoją firmę pozostaje na niskim poziomie na liście dla swojego obszaru, szukać szybkiej poprawki.

4. Zaangażuj odwiedzających Twoją stronę internetową. Czy jest jakiś powód, dla którego odwiedzający będą chcieli wrócić na stronę? Nie ograniczaj witryny do boilerplate’ów, takich jak dane kontaktowe i misja firmy. Odświeżaj witrynę z aktualną treścią, która jest solidna i dynamiczna. Na przykład, możesz umieścić na niej w odpowiednim czasie wskazówki podatkowe na podstawie kalendarza lub umieścić najnowsze wiadomości z IRS. Dodaj «osobisty akcent» z aktualizacjami dotyczącymi Twojej firmy i pracowników.

5. Przyłącz się do rewolucji mediów społecznościowych. Umożliwić odwiedzającym dzielenie się swoimi stronami internetowymi z innymi w serwisach Facebook, Twitter, LinkedIn i innych serwisach społecznościowych. Korzystanie z przycisków sieciowych na swojej stronie internetowej umożliwia zgromadzenie większej liczby zwolenników. Łatwo jest ukryć się pod wymówką bycia «starą szkołą», ale praktycy, którzy nie nadążają za tym trendem, są bardziej narażeni na pozostawienie w kurzu.

6. Zainicjować «wezwanie do działania». «Call to action» może być przyciskiem rejestrującym do badania opinii publicznej lub składającym wniosek o spotkanie. W ten sposób Twoja strona internetowa może bezpośrednio wygenerować więcej biznesu i ostatecznie więcej przychodów dla Twojej firmy.

Jak widzisz, twoja strona jest jak wizytówka, ale może być o wiele więcej, jeśli dasz jej szansę. Skorzystaj ze spowolnienia po sezonie podatkowym, aby wprowadzić niezbędne ulepszenia na swojej stronie.

Miej oko na następny artykuł w tej serii, który będzie koncentrował się na tym, jak praktyki mogą zwiększyć liczbę skierowań w sezonie letnim.