Jak sprzedawać swoją firmę studentom szkół wyższych

przez Aleksandrę DeFelice

Jeśli chodzi o rekrutację najlepszych i najzdolniejszych studentów, firmy wdrażają mnóstwo metod, aby dotrzeć do przyszłych księgowych w Ameryce.

Podczas ostatniego panelu dyskusyjnego, sponsorowanego przez Stowarzyszenie Marketingu Księgowego (AAM), specjaliści ds. marketingu i rekrutacji podzielili się niektórymi z ich sprawdzonych metod marketingu ze studentami uczelni. Poniżej przedstawiono kilka kluczowych tematów, które się pojawiły.

Meet Face-to-Face

Podczas gdy Internet otwiera firmy na możliwości rekrutacji bez granic, paneliści podkreślali, jak ważne jest, aby przebywać w kampusie tak często, jak to możliwe.

“Spotkania twarzą w twarz pomagają wyrównać umiejętności interpersonalne i wystawić [uczniów] na działanie kultury firmy”, twierdzi Fonda Lang, kierownik ds. rozwoju w Keiterze. “Partnerstwo z wieloma organizacjami [studenckimi]”. Widoczność jest kluczowa.”

Maria Barrett, dyrektor marketingu w firmie San Antonio Padgett Stratemann & Co. (PS&Co.), zgodziła się.

“Widzimy najwięcej trakcji w kontaktach jeden na jednego z potencjalnymi rekrutami”, powiedział Barrett. “Możemy słuchać ich pasji i pragnień i dzielić się z nimi tym, na czym polega nasza firma, bo zdajemy sobie sprawę, że nie każdy będzie pasował.”

Ośrodki karier służą jako użyteczne zasoby do łączenia się z ciałami uczniów kandydatów i uzyskiwania cennych informacji o tym, jak się z nimi łączyć – dodała.

Ponadto, zapoznaj się z wpływowcami z kampusu, takimi jak profesorowie, którzy mogą polecić Twoją firmę studentom, którzy pytają o opinię.

Znajdź “Young Champions”

Paneliści zasugerowali również zaproszenie przyszłych pracowników i obecnych / przyszłych stażystów, którzy są jeszcze w college’u, na firmowe imprezy rekrutacyjne, ponieważ studenci mogą czuć się bardziej komfortowo rozmawiając z ludźmi w ich wieku, jeśli mają pytania dotyczące firmy.

Stażyści Padgetta zaproponowali firmie, aby stażyści służyli jako “mistrzowie kampusu” firmy i dzielili się z innymi studentami na kampusie tym, co dzieje się w firmie. W rezultacie, firma zaprasza tych stażystów, którzy są jeszcze na kampusie na wszystkie imprezy firmowe, wysyła im karty wakacyjne i pozostaje w stałym kontakcie.

“Jeśli podobało im się doświadczenie w twojej organizacji, to są twoimi największymi fanami”, powiedział Barrett.

Użyj mediów społecznościowych

Pamiętaj, że różne media społecznościowe są najlepiej wykorzystywane do różnych celów. Podczas gdy wielu potencjalnych kandydatów korzysta z LinkedIn w celu poszukiwania ofert pracy, Facebook może być lepszym miejscem do dzielenia się bardziej osobistą stroną organizacji.

Użyj Facebooka, aby “opowiedzieć historię swojej firmy, aby ludzie mogli wyobrazić sobie siebie w swojej organizacji i być podekscytowani”, Barrett powiedział. “Chcesz, żeby byli podekscytowani, że znaleźli miejsce, gdzie mogą nie tylko rozwijać swoją karierę, ale budować dom”.

Zawiera zabawne zdjęcia i filmy. Podkreśl atuty i korzyści, które sprawiają, że Twoja firma wyróżnia się na tle konkurencji. Zacznij prowadzić bloga, na którym byli stażyści mogą dzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z zabawą.

Według Emily Burns Perryman, kierownika ds. zintegrowanych mediów i strategii cyfrowej firmy, Freed Maxick korzysta z mediów społecznościowych inaczej niż przez resztę roku podczas rekrutacji.

“Upewnij się, że treść jest skoncentrowana na rekrutacji i rozmawiaj z tą publicznością”, powiedziała. “Przekazuj informacje o wydarzeniach w kampusach lub aktualnych ofertach pracy.”

Summer Brooks, rekrutujący w kampusie Dixon Hughes Goodman, dowiedział się, że niektórzy profesorowie doradzają swoim studentom, aby nie łączyć się z rekrutem. W rezultacie, obecność firmy w mediach społecznościowych jest bardziej jednokierunkową komunikacją firmy wysyłającej informacje do potencjalnych kandydatów.

“Zmieniamy pracowników, więc co tydzień inna osoba ma obowiązek pisać na portalach społecznościowych”, powiedział Brooks.

Dostosuj swoją stronę internetową

Dixon Hughs Goodman stworzył mikrowitrynę (taką z konkretnym, niezależnym adresem URL i linkami), którą Brooks opisał jako “hip i zabawną i relatywną dla naszej docelowej grupy uczniów”. Na stronie głównej znajdują się filmy, z udziałem stażystów i nowych współpracowników, które są autentyczne i nieopisane oraz zawierają nazwiska prezenterów, lokalizacje biur i szkół.

Firma PS&Co. zaprojektowała na swojej stronie internetowej całą sekcję poświęconą karierze zawodowej. “Wiedzieliśmy, że uruchomimy proces aplikacji online na stronie”, wyjaśnił Barrett. “Chcieliśmy mieć pewność, że znajdzie się tam również wiele linków, z sekcjami dotyczącymi zaangażowania społecznego i artykułów, które napisaliśmy lub rzeczy, które robimy, aby szkolić naszych pracowników”.

Należy pamiętać, że różne osoby w różnych typach szkół z różnych regionów geograficznych mogą reagować na te same komunikaty w bardzo różny sposób. Dowiedz się, co odpowiada potrzebom tego rodzaju kandydatów, których Twoja firma chce zatrudnić i przyjąć każdego roku coś nowego.

Artykuły pokrewne:

  • Prognoza netto zatrudnienia dla sektora Finanse publiczne
  • jest optymistyczna.

  • Wykorzystanie mediów społecznościowych w biznesie Część 1: Facebook vs. LinkedIn

O autorze:

Alexandra DeFelice jest starszym menedżerem ds. komunikacji i rozwoju programów w Moore Stephens North America oraz regionalnym członkiem Moore Stephens International Limited, sieci ponad 360 firm księgowych i doradczych z prawie 650 biurami w 100 krajach. Z Alexandrą można się skontaktować pod adresem [chronione wiadomości e-mail].