Jak stworzyć sens medycyny dla swoich klientów

Pomaganie klientom w zrozumieniu zawiłości skomplikowanego programu Medicare w naszym kraju może być jednym z najważniejszych i najbardziej satysfakcjonujących obowiązków, za które firma CPA jest odpowiedzialna. Przychodzić mieć dokładnego zrozumienie program może być niezwykle wymagający, jakkolwiek, i księgowi muszą kompetentnie robić ich pracy domowej zanim mogą być usługa ich klientów.

Owinięcie głowy wokół Medicare, abyś mógł lepiej pomagać swoim klientom, nie jest łatwe, ale na pewno nie jest niemożliwe. Trzymając się tych wytycznych, możesz lepiej pomagać swoim klientom i optymalizować wyniki swojej firmy, jeśli chodzi o zmaganie się z uprawnieniami.

Aktualizuj dane swojego klienta

Dla emeryta może być łatwo pozwolić, aby coś takiego jak płatność Medicare upadło przez pęknięcia, co oznacza, że spadnie na Twoją firmę, aby upewnić się, że Twój klient jest aktualny i zaznajomiony z płatnościami, których będzie musiał dokonać i kiedy ich dokonać. Pierwszym krokiem, jaki firma powinna podjąć, jest poinformowanie klientów o tym, kiedy mogą zarejestrować się po raz pierwszy i w jakich potencjalnych terminach mogą się z nimi spotkać.

Wszyscy klienci twojej firmy, którzy są potencjalnymi beneficjentami Medicare, powinni zostać zaktualizowani w okolicach swoich 65. urodzin, szczególnie jeśli nie otrzymują ubezpieczenia poprzez sponsorowane przez pracodawcę pokrycie. Twój klienci zazwyczaj tylko są sprawnie zapisywać się dla Medicare wśród krótkiego okno, w trzy miesiące przed i po tym jak obrócą 65, i miesiąc ich urodziny

Nieprawidłowa rejestracja w tych wąskich ramach czasowych może skutkować dla nich poważnymi karami, takimi jak kara za spóźnioną rejestrację. Dodatkowo, będzie to sprzyjać stresowi u Twoich klientów i może spowodować dodatkowe problemy dla Twojej firmy.

Twoi klienci będą polegać na Twojej firmie w zakresie doradztwa podczas poruszania się po skomplikowanym labiryncie przepisów dotyczących Medicare i ubezpieczeń, co oznacza, że będziesz musiał na bieżąco informować ich o ostatnich zmianach i znać zmieniający się krajobraz programu. Z uwagi na stale zmieniający się wiek emerytalny, Państwa klienci mogą być uprawnieni do korzystania z Medicare bez prawa do ubezpieczenia społecznego i powinni być świadomi, że mogą nie być w stanie wykorzystać tego drugiego do zapłacenia za pierwsze.

Rozbić program

Po tym jak Twoi klienci dowiedzą się, kiedy powinni się zapisać, prawdopodobnie będziesz musiał pomóc im w podjęciu decyzji, jakiego rodzaju pokrycie będzie im potrzebne. Być może będziesz musiał wyjaśnić różnice pomiędzy różnymi częściami Medicare, takimi jak podstawowe części programu, część A i część B, i porozmawiać z ich klientami o konkretnych potrzebach, które mają. Klienci, którzy przyjdą, aby mieć wysokie koszty usług ambulatoryjnych, jak ci, którzy potrzebują dużo pracy laboratoryjnej, prawdopodobnie będą bardziej zainteresowani częścią B, na przykład.

Jeśli Twoi klienci nie są zaznajomieni z różnymi częściami Medicare, mogą w końcu zapłacić cenę później. Na przykład, część D, która w dużej mierze obejmuje recepty, może zostać odrzucona przez klientów, którzy nie polegają na regularnych dawkach leków, co może w końcu kosztować ich karę za późne zapisanie się, jeśli zapomną lub odmówią zapisania się.

Odpowiedzialność za informowanie klientów o wszelkich zmianach w tych programach może łatwo spaść na barki Twojej firmy, co oznacza, że będziesz chciał mieć na nie oko. Przynajmniej coroczny przegląd pomoże Tobie i Twojemu klientowi uniknąć bólu głowy związanego z koniecznością powrotu i zobaczenia, jakie zmiany przegapiłeś, a za które możesz zapłacić. Ponieważ koszty planu i pokrycie kosztów mogą zmieniać się co roku, spotkania te mogą być okazją do omówienia zmian w pokryciu kosztów klienta.

Spotkania te stanowią również doskonałą okazję do poinformowania klienta o tym, jak ogólnie rzecz biorąc, utrzymać koszty opieki zdrowotnej na niskim poziomie. Roczne wydatki mogą gromadzić się niezwykle szybko, a bez wnikliwego zarządzania mogą łatwo wymknąć się spod kontroli. Żonaty klient powinien zostać poinformowany, że jego współmałżonkowi można zaoferować lepszy plan niż na przykład, oraz że istnieją luki, które można wykorzystać do lepszego pokrycia kosztów po niższych stawkach.

Para odchodząca na emeryturę w 2016 roku może potrzebować zdumiewającej sumy 260.000 dolarów na pokrycie kosztów opieki zdrowotnej na emeryturze. W miarę jak tego rodzaju dane liczbowe będą rosły w miarę jak prawodawcy będą zmagać się z hukiem reformowania systemu opieki zdrowotnej w naszym kraju, Twoi klienci będą mogli polegać na Tobie w zakresie rzetelnych porad, których koszt nie złamie banku.

Wyraźnie przechodząc nad tym, jak najlepiej pokryć luki w pokryciu Medicare może zostawić je z, np. poprzez uzyskanie planu Medigap, możesz pomóc przygotować swoich klientów na to, co prawdopodobnie będzie kosztowne w przyszłości. Medicare jest niezwykle złożony, ale nigdzie się nie wybiera, a firma, która przygotowuje się teraz do radzenia sobie z problemami klienta jutro będzie tym, co najlepiej przygotowuje się na niestabilną przyszłość.