Jak świadczyć usługi doradztwa w zakresie kredytów studenckich dla klientów

Kryzys zadłużenia kredytów studenckich stał się jednym z wielkich moralnych i politycznych dylematów naszych czasów. 44 miliony Amerykanów jest winnych ponad 1,4 biliona dolarów całkowitego zadłużenia, co stanowi prawie dwukrotność całkowitego zadłużenia amerykańskich kart kredytowych. Co gorsza, zadłużeni są młodzi, produktywni Amerykanie, którzy muszą radzić sobie z tym ciężarem zamiast kupować domy lub inne inwestycje, które jeszcze bardziej pomogłyby amerykańskiej gospodarce. Nawet młodzi księgowi mogą zmagać się z takimi długami.

Osoby, które chcą złagodzić swoje zadłużenie, mogą znaleźć w Internecie niezliczone artykuły opisujące sposoby ulżenia w spłacie długu, ale nie ma zastępstwa dla profesjonalnej wiedzy i poradnictwa. To właśnie w tym obszarze mogą wkroczyć CPA. Oferując solidne, spersonalizowane porady, mogą pomóc klientom przebrnąć przez zdradzieckie wody zadłużenia z tytułu kredytów studenckich i znaleźć najlepsze sposoby zarówno na zmniejszenie ich zadłużenia, jak i stworzenie planu płatności.

Bycie proaktywnym

Podczas gdy 44 miliony Amerykanów cierpi na zadłużenie z tytułu kredytów studenckich, jak już wcześniej wspomniano, powinniśmy pamiętać, kim jest typowy Amerykanin obciążony takim zadłużeniem. Zadłużenie z tytułu kredytów studenckich jest przede wszystkim zjawiskiem występującym w klasie średniej i wyższej, które obciąża młodych obywateli. Większość Państwa klientów to prawdopodobnie nie są młodzi Amerykanie.

Ale chociaż starsi klienci mogą nie być obciążeni długiem z tytułu kredytów studenckich, istnieje duża szansa, że ich dzieci lub wnuki są. Nawet jeśli nie są, dzieci te mogą być na skraju wejścia na studia i zaciągnięcia pierwszych pożyczek. I o wiele łatwiej jest radzić sobie z problemami studentów przed zaciągnięciem kredytu, niż po jego zaciągnięciu, gdy muszą zacząć zarządzać obciążeniami.

W związku z tym, CPA zainteresowany pomocą innym w zadłużeniu z tytułu kredytów studenckich powinien zacząć od zapytania obecnych klientów o to, czy oni lub ich krewni zmagają się z tym zadłużeniem. Wyjaśnij im, że jako specjalista finansowy znasz najrozsądniejsze środki, aby im pomóc. Zauważ również, że rozmawiając z profesjonalistą, młody obywatel może nauczyć się umiejętności finansowych w kluczowym momencie swojego życia. Kiedy już będziesz miał młodych klientów i pomożesz im z ich problemami z zadłużeniem studenckim, wtedy łatwiej będzie pozyskać dodatkowych klientów poprzez marketing i usta.

Szukanie pomocy

Nawet jeśli masz klientów chętnych do słuchania twoich rad, potrzebujesz informacji, aby pomóc im wydostać się z długu. Ważne informacje obejmują szczegóły dotyczące ich pożyczek, które Twój klient może dostarczyć za pomocą National Student Loan Data Service, jak również ich bieżące dochody i inne ważne wydatki finansowe, takie jak opieka zdrowotna. Należy wyjaśnić, że trzeba znać informacje o wszystkich swoich pożyczkach, a nie tylko o pożyczkach rządowych czy prywatnych.

Kiedy już będziesz miał te informacje, możesz zacząć formułować plan. Radzenie sobie z kredytami studenckimi to nie tylko kwestia kredytów, ale całkowite zrekonstruowanie budżetu klienta tak, aby mógł on poradzić sobie ze spłatą kredytów, nie pogarszając przy tym zbytnio jakości swojego życia. A jako profesjonalista, możesz zacząć dyskutować o alternatywnych sposobach spłaty, które z czasem mogą być łatwiejsze. Na przykład, klient mógłby skonsolidować swoje pożyczki rządowe razem, co ułatwiłoby mu śledzenie pożyczek i uniknięcie braku płatności.

O ile można z budżetem i za pomocą innych technik finansowych, takich jak konsolidacja lub negocjowanie z okresem karencji, zmniejszyć obciążenie klienta, należy uważać, aby nie zawyżać jego oczekiwań. W przypadku pożyczek rządowych, można omówić alternatywne strategie spłaty. W przypadku pożyczek prywatnych, można negocjować z kredytodawcą obniżenie stopy procentowej lub zaakceptowanie warunków rozliczenia, które mogą zakończyć zadłużenie.

Ale nie będziesz w stanie po prostu zetrzeć długu z ksiąg, a klient musi to zrozumieć. I chociaż można przygotować budżet, który pomoże w spłacie i ułatwi klientowi spłatę kredytu, ostateczna odpowiedzialność nadal spoczywa na kliencie. Jeśli klient zdecyduje się nie słuchać twoich rad, może nadszedł czas, aby rozstać się z kimś, kto nie chce pomocy.

Pozyskiwanie nowych klientów

Nawet jeśli nie podejdziesz do klientów o pomoc w zadłużeniu studenckim, mogą przyjść do ciebie. Jeśli twoja księgowość jest przygotowana, twoja firma może czerpać z puli 44 milionów młodych obywateli, którzy być może nigdy nie rozważaliby korzyści płynących z zatrudnienia profesjonalisty, gdyby nie obciążenie długami z tytułu kredytów studenckich. A kiedy pomożesz im z tak dużym obciążeniem, będą oni bardziej skłonni pozostać jako lojalni klienci.

Pożyczka studencka nadal będzie poważnym problemem. Ale dla przedsiębiorczego CPA, powinna ona stanowić nową szansę na pomoc młodym Amerykanom i rozwój ich biznesu.