Jak tam twoja “inna” publiczność?

przez Jack LaRue

Jesteś podekscytowany! Stoked! Naładowany! Podniecony! Masz zamiar uruchomić nową kampanię marketingową lub ofertę sprzedaży i naprawdę ci się to podoba. Przetestowałeś ją na kilku perspektywach, może na kilku obecnych klientach, i rezonuje naprawdę dobrze. Myślisz, że trafiłeś na home run.

Zanim otworzysz szampana, musisz się zastanowić, jak kampania zostanie odebrana przez twoją inną publiczność: twój personel. Chociaż mogą oni nie kupować twoich produktów, to bardzo ważne jest, aby zrozumieli i wkupili się w twoje działania marketingowe.

Często Twoi pracownicy będą przekazywać Twoją wiadomość klientom i Twoim potencjalnym klientom. I to oni są prawie na pewno ci, którzy będą dostarczać (lub nie dostarczać) na obietnicach, że Twoja kampania marketingowa robi. Więc będziesz chciał podjąć pewne konkretne kroki, aby upewnić się, że go dostać.

Na przykład:

Wyjaśnij, dlaczego uruchamiasz kampanię. Wejdź w szczegóły dotyczące tego, co próbujesz sprzedać i jakie są twoje oczekiwania co do wyników. Jeśli to możliwe, informuj na bieżąco swój zespół o postępach. Może to wiele zrobić, aby zachęcić pracowników do kupowania i sprawić, że poczują się, jakby mieli udział w wynikach.

Wyjaśnij, jak kampania przynosi korzyści twoim pracownikom. Jeśli masz oddany zespół sprzedaży, dobra kampania marketingowa jest tylko o najlepszym narzędziu, na jakie mogą liczyć. Ułatwia im to pracę, dając im przygotowany i dobrze przemyślany sposób na rozmowę o Twojej firmie z klientami. Ale musisz się upewnić, że rozumieją przekaz, i upewnić się, że ich boisko sprzedaży działa w parze z nim.

Wyjaśnij komunikat. Dobra kampania marketingowa nie powinna wymagać wielu wyjaśnień. Mimo to, chcesz mieć absolutną pewność, że każdy z twoich pracowników ma szczegółowe informacje na temat wysyłania wiadomości przez twoją kampanię. Im lepiej zrozumieją składane obietnice, tym lepiej będą w stanie je zrealizować.

Użyj wiadomości z kampanii w swoim własnym biurze. Włóż kilka broszur. Umieść kopię reklamy prasowej w pomieszczeniu, w którym odbywa się przerwa. Użyj spotu radiowego jako muzyki do słuchania. Są to świetne sposoby, aby uzyskać więcej kilometrów z kampanii poprzez zmianę jej przeznaczenia. Zbuduje to morale i przypomni Twoim pracownikom o potrzebie realizacji obietnic kampanii dzień w dzień.

Jeśli Twój zespół sprzedaży lub personel nie jest entuzjastycznie nastawiony do Twojej nowej oferty, może umieścić amortyzator na sposobie odbioru wiadomości. Ale podniecenie jest zaraźliwe. A jeśli poświęcisz czas na budowanie entuzjazmu i wkupienie się wśród swoich pracowników i zespołu sprzedaży, znacznie zwiększysz szanse na trafienie home run.

Artykuły pokrewne:

  • Bądź Firmą po drugiej stronie ulicy: Załatwimy 6$ fryzury
  • Wskazówki dotyczące marketingu internetowego: Perspektywa konsultanta ds. marketingu

O autorze:

Jack LaRue jest starszym wiceprezesem myPay Solutions w Thomson Reuters Tax & Accounting.