Jak Twoja firma może budżetować na innowacje

Wspólnym pytaniem, które słyszymy od firm, jest to, jak budżetować na innowacje.

Zawsze cieszę się, że firmy są zainteresowane poświęcaniem zasobów na innowacje.Ale jak w przypadku większości pytań dotyczących budżetu, rzadko można znaleźć proste odpowiedzi.

W związku z tym polecam następujący trzystopniowy proces, aby twoja firma mogła się tam dostać:

1. Ocena długu technicznego

Aby pójść naprzód, trzeba zrobić krok do tyłu, aby ocenić techniczne zadłużenie firmy. Termin “dług techniczny” opisuje koszty, jakie firma ponosi, gdy wybiera korzystną drogę w perspektywie długoterminowej, która wymagałaby więcej czasu i wysiłku.

Zastanów się nad obsługą kilku wersji QuickBooksów, a nie nad przenoszeniem klientów do QuickBooksów Online, posiadaniem użytkowników w różnych wersjach Windows lub uruchamianiem innych aplikacji, które nie są już obsługiwane. Nie można inwestować w takie rzeczy jak Robotics Process Automation (RPA) lub Data Analytics bez spłacenia najpierw długu technicznego, ponieważ czas i budżet idą w kierunku aktualizacji i utrzymania istniejących systemów.

Jesteś zdegradowany do bycia reaktywnym i naprawiania tylko tego, co jest złamane. Systemy pracujące w chmurze, które są mobilne i integrują się ze sobą, nie są innowacją. To są stawki stołowe.

2. Zmień budżet Way You

Budżetowanie na innowacje to nie tylko dodawanie nowych pozycji do istniejącego budżetu. To wymaga nowego sposobu budżetowania. Weź pod uwagę zmiany zachodzące obecnie w firmach.

Outsourcing i automatyzacja zmieniają strukturę organizacyjną firm z piramid na diamenty. Inwestycje w tych obszarach zmieniły sposób wydawania pieniędzy, a więc powinien się zmienić także sposób budżetowania.

Firmy najczęściej wydają najwięcej na rzeczy, które mają najmniejszy wpływ: aplikacje. Są to rzeczy, których potrzebujesz tylko po to, aby utrzymać włączone światła, a koszty wzrastają o około trzy do pięciu procent rocznie.

Jeśli przeznaczasz w budżecie na coroczny wzrost wydatków na technologię o trzy do pięciu procent, po prostu utrzymujesz status quo. Ten standardowy wzrost nie pozwala na innowacje.

3. Zmiana rozmowy

W Twojej firmie prawdopodobnie trzy różne grupy prowadzą rozmowy na temat budżetu: liderzy finansowi, liderzy firm i liderzy innowacji. Podczas gdy liderzy innowacyjni są oczywiście zainteresowani zasobami, które firma jest gotowa przeznaczyć na innowacje, finanse i liderzy firm są najbardziej zainteresowani innymi szczegółami.

Twój dział finansowy (lub indywidualny) chce zobaczyć typowe pozycje linii, takie jak koszty operacyjne i koszty oprogramowania. Liderzy Twojej firmy interesują się tym, co wydajesz na pozycje takie jak bezpieczeństwo, które trudno jest podzielić, ponieważ koszt jest zrolowany na aplikacje.

Aby zająć się tymi trzema kategoriami interesariuszy, stworzyliśmy szablon budżetu z trzema osobnymi zakładkami:

  1. Arkusz pracy dla liderów finansowych, który rozbija Twój budżet na tradycyjne pozycje technologiczne.
  2. Arkusz pracy dla kierownictwa firmy, który przełamuje koszty bezpieczeństwa aplikacji. Aby określić rzeczywisty budżet przeznaczony na bezpieczeństwo, może być konieczne przyjrzenie się sprzętowi sieciowemu, który posiada wbudowane funkcje bezpieczeństwa, aplikacjom korporacyjnym, zleconym lub zarządzanym usługom bezpieczeństwa, programom ciągłości działania lub programom ochrony prywatności oraz szkoleniom z zakresu bezpieczeństwa. Większość firm wydaje średnio około 6% swojego ogólnego budżetu IT na bezpieczeństwo IT i zarządzanie ryzykiem
  3. .

  4. Arkusz pracy dla liderów innowacji, który rozkłada wydatki na innowacje według projektów. Może na przykład przedstawiać opłaty konsultingowe, opłaty za subskrypcję i utrzymanie oprogramowania, sprzęt i inne wydatki na wdrożenie CRM oraz badania i rozwój SI.

Wszystkie trzy zakładki szablonu budżetowego są powiązane, ale zapewniają ilustrację do kadrowania rozmowy inaczej w zależności od tego, kto ją prowadzi. Pomoże Ci to zakomunikować, że musisz zainwestować w spłatę długu technicznego, zanim będziesz mógł uwolnić potencjał i budżet, aby skupić się na bardziej innowacyjnych projektach.

Myśli końcowe

Praca się zmienia. Technologia się zmienia. Zajmij się kwestią zadłużenia technicznego, zmień sposób budżetowania i przeformułuj rozmowę na temat budżetowania IT i innowacji w sposób, który odpowiada potrzebom Twoich interesariuszy. To pomoże Ci przyjrzeć się wydatkom na technologię i ustalić priorytety projektów, które będą odpowiadały na większe zmiany zachodzące w zawodzie.

Oryginalny artykuł pojawił się na blogu Boomer Bulletin.

Powiązane artykuły

Maksymalne wykorzystanie zautomatyzowanej praktyki

Realia zautomatyzowanej praktyki