Jak uciąć koszty ogólne w 2020 r.

Podczas gdy w roku 2019 pozostało już tylko trochę czasu, nie ma czasu takiego jak obecny, aby zaplanować kierunek działania firmy na rok 2020. Wraz z rokiem nowych danych, nowych raportów finansowych i dodatkowym zrozumieniem stojącego za Tobą rynku, Twoja firma może być w stanie odnowić swoją obecną strategię i zacząć poprawiać swoje wyniki finansowe.

Podczas gdy wielu właścicieli firm będzie miało obsesję na punkcie swoich celów «big picture» (które, co prawda, są bardzo ważne), najlepszą okazją do poprawy Twojej firmy może być siedzenie bezpośrednio przed Tobą. Koncentrując się na wprowadzeniu zaledwie kilku niewielkich zmian, zamiast próbować na nowo wymyślać swój biznes, możesz zwiększyć swoje obecne marże operacyjne o 5 procent lub nawet więcej. Z czasem, w zależności od wielkości i funkcjonalności Twojej firmy, te niewielkie zmiany mogą mieć wartość milionów dolarów.

Koszty ogólne w świecie biznesu definiuje się jako «bieżące koszty działalności, które nie są bezpośrednio związane z tworzeniem produktu lub usługi». Bez względu na branżę, w której działa Twoja firma, posiadanie co najmniej pewnego stopnia kosztów ogólnych będzie wirtualną koniecznością. Jednakże, chociaż pewien poziom kosztów ogólnych może być nieunikniony, niewątpliwie istnieje wiele pozytywnych zmian, których może dokonać Twoja firma.

W tym artykule omówimy pięć najbardziej efektywnych sposobów na zmniejszenie bieżących kosztów ogólnych w Państwa firmie. Poświęcenie czasu na wprowadzenie tylko jednej z tych zmian może zakończyć się tym, co umożliwi Twojej firmie osiągnięcie sukcesu w nadchodzącym roku.

1. Outsource Essential Accounting Functions

1.

Rachunkowość jest kluczowym elementem każdego cyklu biznesowego. Nawet jeśli, hipotetycznie rzecz biorąc, Twoja firma sprzedała tylko jeden produkt w ciągu roku, nadal będziesz musiał śledzić tę sprzedaż, a także śledzić wszystkie wydatki naliczone po drodze. Bez niezawodnego zespołu księgowego, Twoja firma będzie musiała stawić czoła kilku wyzwaniom finansowym i prawnym w miarę upływu czasu.

Chociaż rachunkowość jest niezbędnym elementem prowadzenia działalności gospodarczej, nie ma jednego, jednolicie «najlepszego» podejścia do procesu rachunkowości. Twoja firma potrzebuje inteligentnych rozwiązań księgowych, które są zorientowane na Twoje specyficzne potrzeby. Usługi księgowości cyfrowej (ułamkowe CFO, outsourcowani księgowi itp.) stały się coraz bardziej atrakcyjną opcją dla wielu firm. ) stają się coraz bardziej atrakcyjną opcją dla wielu firm. Poświęcając czas na znalezienie idealnego rozwiązania, będziesz w stanie obniżyć koszty prowadzenia księgowości, jednocześnie upewniając się, że Twoje księgi są czyste i gotowe do podjęcia decyzji.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

2. Skonsolidowane koszty i wydatki

2.

Wybierając partnera outsourcingowego, w najlepszym interesie firmy jest często jak największa konsolidacja jej wydatków. Na przykład, zamiast zatrudniać zewnętrznego księgowego i zewnętrznego Dyrektora Finansowego niezależnie, mogą Państwo skierować te funkcje do jednej firmy. Wdrożenie kompleksowych rozwiązań biznesowych nie tylko ułatwi zbudowanie zespołu, w którym wszyscy będą znajdować się po tej samej stronie, ale także pozwoli na wycięcie niektórych zobowiązań finansowych (i czasowych), które wiążą się z wprowadzeniem istotnych zmian.

3. Gdy jest to możliwe, dokonywać zakupów luzem

Logika działania na zasadzie «ekonomii skali» może być rozpoznana w prawie każdej branży. Poprzez gotowość do zakupu (lub zobowiązanie się do zakupu) większych ilości towarów na raz, Twoja firma będzie w stanie obniżyć kwotę, jaką wydaje na każdą pojedynczą pozycję. Przyznane, rzeczy takie jak magazynowanie i amortyzacja będą musiały być rozliczone, ale z pewnością nie można zaprzeczyć, że zamawianie hurtowe jest doskonałym sposobem na zmniejszenie kosztów ogólnych. Jeśli Twoja firma jest zmęczona płaceniem za dostawy i dokonywaniem zakupów marginalnych, może to być jeden z najrozsądniejszych sposobów na dokonanie zmiany.

4. Szukaj rozwiązań bez papieru

W XXI wieku wykorzystanie papieru w świecie biznesu stale się zmniejsza. Dystrybucja informacji za pośrednictwem Internetu i innych środków cyfrowych oferuje przedsiębiorstwom wiele wymiernych korzyści. Twoja firma może nie tylko zmniejszyć swój ślad węglowy i wydać nieograniczoną ilość informacji w ciągu kilku sekund – możesz również całkowicie wyeliminować wiele z kosztów papieru. Traktując rozwiązania bezpapierowe (czeki, zestawienia, rachunki, itp.) jako domyślną opcję – lepszą niż ta, która wymaga od użytkowników opcji «opt-in» – Twoja firma będzie mogła kontynuować płynne działanie, wprowadzając jednocześnie pozytywne zmiany.

5. Opracowanie personelu ds. płynów

Jednym z problemów, który wiąże się z ogólną dyskusją jest to, że wielu nowych (a nawet doświadczonych) właścicieli firm kojarzy «cięcie na głowę» z «zwalnianiem ludzi». Choć czasem może to być jeszcze konieczne, rozwój płynnego personelu będzie korzystny zarówno dla morale Twojej firmy, jak i jej wyniku finansowego. Zamiast zwalniać członków zespołu, aby w końcu zastąpić ich tylko kimś innym, zastanów się nad przekształceniem ich roli i zainwestuj w szkolenie ich, aby przyczynić się do tego na inne wartościowe sposoby. Jeśli Twoi pracownicy są płynni, będziesz mógł nadal maksymalizować ich wartość, unikając jednocześnie finansowego (i emocjonalnego) drenażu, który wiąże się z całkowitą restrukturyzacją.

Tworzenie dobrze funkcjonującego biznesu nie zawsze wynika z rewolucyjnego pomysłu lub wprowadzania dramatycznych zmian – czasami to właśnie drobne zmiany naprawdę coś zmienią. Podczas gdy minimalizowanie kosztów ogólnych będzie tylko jedną z wielu zmian, jakie można wprowadzić w firmie, każde z tych małych działań może pomóc firmie iść w pozytywnym kierunku.

Powiązane artykuły

5 Strategie redukcji kosztów ogólnych dla właścicieli firm

Na dole w przygotowaniu zeznań podatkowych: Po prostu bądź szczery