Jak uniknąć technologii księgowej Autopilot

Wszyscy mamy tych niezawodnych – choć statycznych – klientów, ale wielu z nich podpisuje się pod tym idiomem: “jeśli nie jest zepsuty, nie naprawiaj go” i jako taki są mniej podatni na odejście od starzejących się systemów.

W rezultacie, Twoja firma odziedziczy te przestarzałe technologie z kompleksowymi interfejsami użytkownika i bez integrowania. Kiedy przychodzi praca tych klientów, Twoi pracownicy wzdychają. “Oh yeah. To zajmie trochę czasu.”

Autopilot do technologii rachunkowości

Ci statyczni klienci pracują na tym, co ja nazywam autopilotem technologii księgowej. Wiedzą, co robili w przeszłości. Trzymają się tego. Twoja firma nie sprzeciwia się, ponieważ: ponieważ:

1.) Klient opiera się zmianom, i

2.) Po co denerwować wózek z jabłkami?

Jednak dostosowując się do ich preferencji, grozi Ci utrata biznesu. Klienci korzystający z autopilota będą ostatecznie zaopatrywać Państwa usługi w towary.

To, co się dzieje, to wysyłanie ci pracy, dokończenie jej, wzrost cen, wzór powtarza się kilka razy, a oni drapią się po głowach mówiąc: “Żadna firma nie może tego zrobić? Dlaczego to tak dużo kosztuje?” W końcu wkracza konkurent, rzuca wyzwanie, a klient opuszcza firmę.

Ponadto, klienci technologii autopilota widzą kilka usprawnień. Podczas gdy nowsi klienci korzystają z aplikacji opartych na chmurze, klienci ci polegają na starszych, nieefektywnych systemach, które wydłużają czas realizacji projektów i pozostawiają pracę podatną na nieścisłości z powodu podwójnego wprowadzania danych i innych zadań wykonywanych ręcznie.

Z punktu widzenia klienta, proces gromadzenia, formatowania i wysyłania danych do Państwa przy użyciu starej technologii jest najprawdopodobniej niewygodny i czasochłonny. Tolerują to, ponieważ jest to sposób, w jaki “zawsze było” lub twierdzą, że nie mają czasu na zmiany.

Zazwyczaj nie słyszą też od firmy – lub nie słyszą wystarczająco dużo od niej – o usprawnieniach procesów. Zamiast tego, inna firma mówi, że zrobi to samo i jest to o wiele łatwiejsze. W końcu to pożegnanie z biznesem.

Konsultacje technologiczne i aktualizacje systemów

Przenosząc klientów z przestarzałych technologii do nowych systemów, budujesz większe uznanie dla swoich usług. Nowe technologie usprawniają procesy, zwiększają współpracę i bezpieczeństwo oraz dostarczają danych w czasie rzeczywistym.

W przypadku krótkoterminowych niedogodności związanych z przełączaniem się, wdrażaniem i uczeniem się nowych aplikacji, Twoi klienci oszczędzają czas, zwiększają przejrzystość i uzyskują od Ciebie, jako swojego doradcy, lepszy wgląd w swoje finanse. Z powodzeniem negują Państwo pogląd, że Państwa firma jest łatwo wymienialna.

Wyłączenie autopilota z urządzeniami wewnętrznymi

Obsługa wewnętrznych zmian technologicznych u klienta wymaga czasu i wysiłku – ale jest tego warta w dłuższej perspektywie czasowej. Może stać się opłacalnym dodatkiem biznesowym.

Musisz być ekspertem w zakresie polecanych przez siebie technologii. Wzmacnia to zaufanie i kompetencje – szczególnie w przypadku klientów, którzy się wahają. Bierz udział w szkoleniach technologicznych, zdobywaj referencje, rozmawiaj z rówieśnikami i ucz się, ucz się, ucz się. Podejdź do edukacji technologicznej tak, jak w przypadku kursów CPE. Jest to obowiązkowe i ciągłe.

Powinieneś również rozważyć wynajęcie dedykowanych zasobów z wyłączną odpowiedzialnością za wdrożenia. Zapewnią one spójność i płynne przejścia. Inne osoby w firmie mogą wtedy skupić się na bardziej pilnych codziennych zadaniach związanych z obsługą klienta.

Rozmawiając z klientem na temat modernizacji technologii, zilustruj wartość technologii i prac wdrożeniowych, które zapewniasz – np. głębokość doświadczenia, oszczędność czasu i/lub pieniędzy, uzyskanie mobilności i wiele innych. Jeśli wykonałeś dobrą robotę polegającą na ułożeniu potencjalnych wyników w przyszłości, to możesz wykazać się wartością w dążeniu do przodu z projektem.

Czy powinieneś zlecać to na zewnątrz?

Inną możliwością przeniesienia klientów ze starych technologii jest skierowanie ich do konsultantów technologicznych. Konsultanci mogą wdrażać rozwiązania zalecane przez Twoją firmę. Postępuj zgodnie z dokładnym procesem weryfikacji z konsultantami, ponieważ reputacja Twojej firmy będzie powiązana z ich wysiłkami:

  • Czy mają oni reputację liderów w środowisku technologii księgowych?
  • Czy mogą cię połączyć z zadowolonymi klientami?
  • Czy zapewniają bezbłędną pracę wykonaną na czas i zgodnie z budżetem?

Wniosek

Generalnie, wszyscy właściciele firm chcą więcej pieniędzy w banku, mniejszy roczny rachunek podatkowy i więcej czasu z przyjaciółmi i rodziną. Twoja firma może wspierać te cele, przenosząc klientów ze starszych technologii do nowszych aplikacji, które oferują wydajność, dane w czasie rzeczywistym, automatyzację i mobilność.

Jednocześnie Państwa firma może się umocnić jako nieoceniony partner inwestujący w sukces swoich klientów.