Jak uniknąć tych 6 społecznych zawirowań perspektywicznych

Jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich.Zachowanie na imprezie sieciowej zazwyczaj nie wypada dobrze na weselach czy pogrzebach.Koncepcja poszukiwań społecznych opiera się na rozwijaniu nowych znajomości prowadzących do przyjaźni.Biznes może przyjść później, jeśli będzie to właściwe.Przy tej okazji, często druga osoba podchodzi do Ciebie.

Podstawy rozwoju relacji społecznych polegają na spotykaniu się z nieznajomymi, określaniu wspólnych interesów i tworzeniu podstaw do ich ponownego zobaczenia.Jeśli jesteś (lub byłeś) żonaty, ta sekwencja sprawdziła się co najmniej raz.

Ale czasami to wszystko może pójść tragicznie źle.Oto sześć społecznych zawirowań poszukiwawczych i strategii ich uniknięcia.

1. Przytulanie się do ludzi. W kulturach zachodnich ludzie zazwyczaj wygodnie prowadzą rozmowy w odległości około 30 cali – około długości ręki.Nie dotykamy drugiej osoby, chyba że znamy ją całkiem dobrze.

Niebezpieczeństwo: Stoisz zbyt blisko. Położyłeś rękę na jej ramieniu. Patrzysz na części ciała.Ona jest przerażona.

Strategia: Zachowaj ten dystans z szacunkiem.Spójrz na jej oczy lub nos podczas rozmowy.

2. Porusza się zbyt szybko. Przedstawia się w kontekście, w którym widzi się potencjalny biznes.Rzucasz się.

Niebezpieczeństwo: Mówi, że się rozwodzi.Zaprzeczasz: «W takim razie, będziesz potrzebował innego księgowego.»Za pięć sekund przechodzisz od obcego do znajomego do interesów.Oferujesz swoją kartę.Odwołuje się.

Strategia: Konwersja ebbs i przepływów.Ponieważ ten temat jest niezręczny, prawdopodobnie pokierujesz rozmową w innym kierunku, jak na przykład «Skąd znasz naszych gospodarzy?»Pewnie zapyta: «Co robisz?»Odpowiadasz zgodnie z prawdą, ale utrzymujesz rozmowę w kierunku pozytywnych tematów.

3. Brak kontaktu wzrokowego i pośpiech. Jest wczesny wieczór.Rozmawiasz z inną osobą, ale nie nawiązuj kontaktu wzrokowego, patrząc przez jej ramię, aby ustalić, czy ktoś ważniejszy nie wszedł do pokoju.

Niebezpieczeństwo: Rozmawiasz, ale nie dajesz drugiej osobie swojej pełnej uwagi.To może być odebrane jako obraźliwe.

Strategia: Poświęć całą swoją uwagę tej sprawie.W tym momencie jest ona najbardziej fascynującą osobą na świecie.Uśmiechnij się.Możesz ograniczyć rozmowę, usprawiedliwić się i rozłączyć się po odpowiednim czasie.

4. To wszystko jest o mnie. Jesteś pochłonięty sobą.Ma takie szczęście, że poznał cię dziś wieczorem. Masz tak wiele do powiedzenia mu o sobie i twoich życiowych osiągnięciach.

Niebezpieczeństwo: Weterani obwodu społecznego wiedzą, kiedy się ich trafia.Wiedzą, kiedy ktoś za bardzo się stara, aby im zaimponować.

Strategia: To wszystko jest o nich.Większość ludzi uwielbia mówić o sobie.Jeśli dasz im taką możliwość, to zazwyczaj spojrzą za siebie następnego dnia i będą mieli o tobie przychylną opinię.

5. Biedne maniery przy stole. Tak, żyjemy w bardziej swobodnym społeczeństwie.Tysiąclecia często nie wymagają formalnych jadalni w domu.Ale maniery przy stole wciąż mają znaczenie.

Niebezpieczeństwo: Kolacja jest podawana.Twój talerz pojawia się pierwszy.Nurkujesz, jesz z porywem.Inni zastanawiają się, czy wychowały cię wilki.

Strategia: Bądźcie świadomi swojego otoczenia.W otoczeniu restauracji nie zaczynaj jeść, dopóki nie przyjdzie ostatni gość.W prywatnym domu poczekaj, aż Twój gospodarz zacznie jeść.

6. Złe nawyki osobiste. Te małe dziwactwa, które masz, te, których według ciebie nikt nie zauważy?Zauważają.

Niebezpieczeństwo: Ubranie się zsuwa, a wyregulujecie go publicznie.Danie z fasolą, które jadłeś na lunch, przeszło przez twój system.

Strategia: Nie wszystkie swędzenia muszą być porysowane, przynajmniej nie od razu. Znikaj w toalecie, jeśli coś niewygodnego wymaga uwagi.

Czy te szczegóły naprawdę mają znaczenie?Często, gdy spotykamy nowych ludzi, szukamy wspólnych interesów.Ale zwracamy też uwagę na szczegóły, które wybijają kogoś z równowagi.To się dzieje w randkach cały czas.Społeczne poszukiwanie i rozwijanie nowych relacji społecznych jest przedłużeniem randek, rządzących się wieloma takimi samymi zasadami.

Artykuły pokrewne:

Poszukiwania społeczne: Jak taktownie pracować w pokoju

Poszukiwania społeczne: Skąd pochodzi biznes?

4 Reguły Odnoszenia Sukcesów z Poszukiwaniem Społecznym

A Step-by-Step Roadmap for Social Prospecting
(Krok po kroku do przodu)
7 Social Prospecting Tactics for Time-Impaired Accountants