Jak uniknąć «Zajętego» sposobu myślenia

Dla większości księgowych, tak szybko, jak każdy nowy rok kalendarzowy kopie pełną parą, tak samo jak i roczny «ruchliwy» sposób myślenia.

Odpowiedzi e-mailowe trwają cztery razy dłużej (lub wcale), rozmowy nie są zwracane, spotkania są przenoszone bez przerwy, planowanie strategiczne jest umieszczane na tylnym palniku, a większość spotkań rozpoczyna się standardowym westchnieniem, po którym następuje myślenie «jestem po prostu tak zajęty».Jednakże, rzadko się zdarza, że «zajęty» przekłada się na zyskowne lub produktywne; to tylko sposób myślenia.

Jest tyle minusów, że «po prostu zbyt zajęty», w tym:

  1. Rówieśnicy lub potencjalni klienci postrzegają cię jako osobę zdolną do pracy i wahają się, czy cię polecić, czy zaangażować.
  2. Skupienie się na pilnych i nieważnych kwestiach w 95 procentach czasu oraz brak możliwości strategicznych oznacza skierowanie firmy w złym kierunku lub «lata na ziemi».
  3. Zaniedbywanie szerszej perspektywy, skupianie się na działaniach, które nie są ważne dla osiągnięcia celów życiowych i biznesowych.
  4. Zachowanie samosabotażujące, polegające na opóźnionym ściganiu potencjalnych klientów, wysyłaniu swojego programu kontaktowego lub niezwłocznym odpowiadaniu na zapytania kluczowych klientów.

Jeśli jesteś naprawdę zajęty, zadaj sobie pytanie, czy skupiasz się na czynnościach, które robią prawdziwą różnicę, a nie tylko układasz «piskliwe koło».Zamiast tego, co możesz zrobić, aby zmienić «zajęty» sposób myślenia w «produktywny»?

Oto dwa pomysły i obszary zdolności do budowania:

1. Szybko i skutecznie ustalaj priorytety zadań. Jasna wizja sukcesu jest kluczem do szybkiego ustalania priorytetów.Przekonaliśmy się, że skuteczni doradcy to ci, którzy wiedzą, dokąd zmierzają i unikają lub delegują zadania, które nie przyczyniają się do osiągnięcia ich celów. Choć trudno oprzeć się chęci natychmiastowego zajęcia się kłopotliwym klientem, korzyści płynące z efektywnego zarządzania czasem przekładają się na zwiększenie wydajności i zmniejszenie stresu.

2. Delegacja do zespołu « (lub osoby). Otaczanie się wysokiej jakości członkami zespołu i dostawcami pozwoli Ci osiągnąć Twoje cele i kontrolować poziom stresu.

Kluczem do sukcesu jest zaangażowany pracownik entuzjastycznie nastawiony do swojej pracy, podejmujący pozytywne działania w celu wzmocnienia reputacji i interesów firmy. Klienci i dostawcy wysokiej jakości, którzy pasują do Twojego modelu i podstawowych wartości, będą również stanowić istotne aktywa, unikając rozpraszania uwagi z powodu słabej jakości wsparcia lub frustracji nieracjonalnych klientów.

6 Strategie pracy dla wiodących doradców

W związku z powyższymi strategiami, zebraliśmy kilka wskazówek dotyczących poprawy wydajności, które, jak się okazało, pracują dla doradców na całym świecie:

  1. Czytając maile «zrób to lub zleć», nie siadaj na nich i nie wracaj do nich później.
  2. Codziennie o godz. 10.00 inicjuj 10-minutowe spotkanie, sesję «pytaj i mów», która zapewni usunięcie wszystkiego, co blokuje postęp.
  3. Wdrażaj technologie oszczędzające czas, takie jak przepływ pracy, zarządzanie zadaniami i integracja poczty elektronicznej z działaniami, aby być bardziej efektywnym w zarządzaniu czasem.
  4. Zdefiniuj jasne role i oczekiwania zarówno dla swoich pracowników, jak i dostawców.
  5. Pod koniec dnia pomyślcie o tym, co moglibyście przekazać innym i zróbcie to następnego dnia.
  6. Wydziel swój dzień i skoncentruj się na osiągnięciu tylko trzech rzeczy bez rozpraszania uwagi na wielozadaniowość.

Kiedy wyjdziesz z «zajętego» nastawienia i staniesz się «produktywny», będziesz zaskoczony, o ile więcej z ważnych rzeczy możesz osiągnąć.

Uwaga: Program Mindshop przeprowadził niedawno badania wśród setek doradców i liderów biznesowych i stworzył 10 najlepszych możliwości niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w 2017 roku. Wśród nich było szybkie ustalenie priorytetów i oddelegowanie do zespołu «âA «â. Aby przeczytać pełny raport i sprawdzić, gdzie leżą Twoje mocne i słabe strony, kliknij tutaj.