Jak usprawnić swoją praktykę w erze cyfrowej?

Czy to się podoba czy nie, era cyfrowa jest tutaj, więc gdzie jest twoja firma? Czy korzystasz z chmury, czy też twoi pracownicy wciąż mają do czynienia z tonami papierkowej roboty?

Przenoszenie do chmury

Każdego roku Texas Society of CPA i sesja AICPA Private Companies Practice przeprowadzają kompleksowe badanie praktyk księgowych. Nazywa się on Management of an Accounting Practice (MAP) i mierzy rozwiązania programowe, które nowoczesne firmy księgowe wykorzystują do usprawnienia swojej działalności.

Wyniki badania MAP naświetlają zmagania firm księgowych z przejściem na w pełni cyfrowe operacje, zwłaszcza z wykorzystaniem oprogramowania w chmurze. Według badania 90% respondentów zgodziło się, że zdolność do cyfrowego dostarczania procesów biznesowych będzie kluczowym wyróżnikiem dla firm w nadchodzących latach. Zaledwie 8% uznało jednak, że branża jest gotowa na przyszłość już teraz.

Dlaczego jest taka duża rozbieżność? I jak Twoja firma może dziś usprawnić swoje cyfrowe działania?

Blokady drogowe wzdłuż drogi

Przetwarzanie w chmurze stanowi wiele wyzwań dla firm księgowych. A to sprawia, że przyjęcie tej technologii jest trudne do zarządzania. Oto kilka z tych blokad drogowych:

1. Kwestie bezpieczeństwa

Ponieważ w grę wchodzą wrażliwe informacje finansowe, niektóre umowy CPA unikają dzielenia się nimi za pośrednictwem sieci.Jednak usługi w chmurze mogą być bardziej bezpieczne niż zainstalowane rozwiązania. Dlaczego? Ponieważ oprogramowanie jest stale poprawiane i monitorowane przez firmę.

Pamiętasz, kiedy Microsoft Office poprosił Cię o aktualizację oprogramowania, a Ty po prostu zamknąłeś okno? Cóż, łatki zabezpieczające w chmurze są instalowane na bieżąco. Dostawcy usług w chmurze rozumieją, że sukces ich firmy zależy od bezpieczeństwa danych.

2. Słaba jakość sieci

Pomimo postępów w dostarczaniu bezproblemowych usług internetowych, nadal mogą występować problemy z łącznością.Bądź na bieżąco z pracownikami firmy w sprawie potencjalnych problemów z łącznością. Twój zespół może doświadczyć podrzędnych połączeń, podczas pracy w domu lub w hotelu.

Przygotuj się na zaangażowanie specjalistów z Twojej sieci w proces migracji, aby zapobiec ciągłym obawom.

3. Migracja Wody

Przejście na przetwarzanie w chmurze z pewnością będzie miało swoje wzloty i upadki. Twój personel będzie potrzebował czasu na dostosowanie się do nowych systemów. Zanim podejmiesz zobowiązanie w całej swojej firmie, spróbuj przenieść operacje do chmury tylko dla jednego klienta w ramach testu.

W miarę przechodzenia na emeryturę, zachowaj otwartą komunikację pomiędzy pracownikami, kierownictwem i klientami. W ten sposób Twój zespół może wcześnie zająć się wszelkimi problemami w tym procesie.

Rozważ również dokonanie przejścia podczas wolnego sezonu. Chcesz, aby ta zmiana była bezproblemowa i bezstresowa dla Twojej drużyny.

Na końcu są nagrody

Przeniesienie firmy do chmury pomaga wyróżnić Twoją firmę. Możesz zaoferować swoim klientom większą wygodę i przejrzystość. Co więcej, pomaga to usprawnić wewnętrzne operacje biznesowe i poprawić rentowność. Oto dlaczego:

1. Eliminacja technologii Snafus

Tradycyjnie, oprogramowanie używane w lokalu może obejmować różne modele, w tym wymagania licencyjne i ciągle zmieniające się wersje. Utrudnia to firmom CPA zarządzanie.

Zdolność do sformułowania spójnego rozwiązania często wykracza poza zakres typowego personelu IT na miejscu. Korzystając z rozwiązań w chmurze, zarówno Ty, jak i Twój klient korzystacie z tej samej, aktualnej platformy bez problemów związanych z licencjami i wersjami.

2. 2. Łatwiejsza organizacja danych

Kiedy Twoja firma musi wyciągnąć dane klienta z arkuszy kalkulacyjnych i plików przesłanych pocztą elektroniczną lub za pośrednictwem usług udostępniania plików, organizacja staje się koszmarem.Korzystanie z oprogramowania w chmurze pomaga całej firmie pracować bardziej efektywnie. Dokumenty są dostępne dla każdego, kto ich potrzebuje, a wiele osób może pracować na tym samym pliku.

Oprogramowanie do księgowości w chmurze ściąga dane klienta bezpośrednio do deski rozdzielczej, zamiast polegać na Tobie lub Twoim kliencie, aby je zaimportować. Oszczędza to czas podczas importu, a także zapewnia, że zawsze masz najnowsze dane klienta.

3. Zwiększyć swoje zyski

Dywersyfikacja poza usługi księgowe może zwiększyć Twoje zyski i bazę klientów. Korzystanie z oprogramowania w chmurze umożliwia korzystanie z usług o wyższej marży zysku.

Na przykład, wykorzystując informacje finansowe w czasie rzeczywistym, inteligentne umowy CPA mogą zapewnić usługi doradcze i konsultacyjne. Możesz pomóc klientom budować lepsze strategie finansowe i projektować rozwiązania w oparciu o ich bieżące potrzeby.

4. Streamline Your Practice

Migracja firmy do chmury może wydawać się przytłaczająca. Jednak poprawa działalności biznesowej i satysfakcji klienta jest warta krótkotrwałej frustracji.

Więc, czy twoja firma jest gotowa do zrobienia kolejnego kroku, czy już zacząłeś? Podziel się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami.