Jak usprawnić zarządzanie zamówieniami i pobieraniem podatku od sprzedaży

Dla klientów e-commerce i ogólnie klientów detalicznych, ręczne śledzenie zapasów jest bez wątpienia pracochłonnym przedsięwzięciem.

Musisz pamiętać, ile zapasów masz w każdej lokalizacji, ile zamówić ponownie, kiedy ponownie zamówić, i którzy dostawcy do wykorzystania. Nie jest to łatwe zadanie. I to jest szczególnie trudne dla sprzedawców e-commerce z dodatkowym wyzwaniem zarządzania podatków od sprzedaży na podstawie tego, gdzie wysyłają swoje produkty do.

Poza porządkiem

Jeśli Twoi klienci używają długopisu i papieru do śledzenia zapasów, nie zdziw się, jeśli niezastąpione notatki zostaną zgubione lub przypadkowo zniszczone. A jeśli używają programu Excel, nie oczekuj, że będą mogli automatycznie wprowadzać dane do arkusza kalkulacyjnego lub łatwo wyciągać raporty.

Rozwiązaniem tych złożonych problemów jest automatyzacja jak największej liczby procesów zarządzania zleceniami i przyspieszenie pozostałych procesów manualnych. Za chwilę zajmiemy się tymi specyficznymi procesami. Ale po pierwsze, należy zauważyć, że zaawansowane oprogramowanie do zarządzania zamówieniami nie tylko oszczędza czas i poprawia dokładność danych o zapasach, ale także uzupełnia możliwości firmy w zakresie poboru podatków.

Taxing Your Patience

Prawa podatkowe są niezwykle złożone i ciągle się zmieniają. Wiele stanów ma różne stawki podatkowe na artykuły spożywcze, elektronikę i inne rodzaje produktów.

Pięć stanów (Alaska, Delaware, Montana, New Hampshire i Oregon) nie ma obecnie podatków od sprzedaży w całym stanie. Ale nawet te stany mogą mieć pewne hrabstwa i gminne podatki od sprzedaży, które mają zastosowanie do niektórych zakupów.

Jak zauważono na początku, Twoi klienci e-commerce muszą radzić sobie z problemem nie tylko dokładnego rozliczania się ze zmian w swoich zapasach, ale także z różnymi przepisami podatkowymi w grze.

Sklepy ceglano-magazynowe mogą po prostu korzystać z lokalnych stawek podatkowych, ale sprzedawcy internetowi nie mogą. Jeśli Twoi klienci są w takiej sytuacji, co powinni zrobić? Proste. Skupić się na kluczowych elementach procesu realizacji zamówienia.

Prawo i rozporządzenie

Klienci muszą zorganizować swoje magazyny w taki sposób, aby produkty, które często są sprzedawane razem, były grupowane, a produkty szybko zbywalne były bliżej miejsca odbioru w celu szybkiego przemieszczania się do i z magazynu. Analizuj dane dotyczące sprzedaży za pomocą raportów, aby planować sezonowe wzrosty i spadki popytu.

Kultywuj zdrowe relacje ze sprzedawcami poprzez negocjowanie i spełnianie warunków płatności oraz śledzenie wydajności każdego sprzedawcy w czasie. I wreszcie, co nie mniej ważne, ustaw automatyczne punkty zmiany zamówień na każdy z produktów i usprawnij wydawanie zamówień sprzedaży i zamówień zakupu, dzięki czemu będziesz dokładnie wiedział, ile zapasów wchodzi i wychodzi z Twoich magazynów.

Upewnij się, że robisz to za pomocą rozwiązania do inwentaryzacji, które odpowiednio integruje się z oprogramowaniem do automatyzacji podatków od sprzedaży. W ten sposób, gdy pojawi się zamówienie zakupu i wygenerujesz zamówienie sprzedaży, poprawne dane dotyczące podatku od sprzedaży zostaną w nim natychmiast wypełnione.

Zarządzanie zamówieniami i pobieranie podatków nie jest łatwe, ale dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi można je znacznie uprościć.

Oryginalny artykuł pojawił się na blogu Avalara.