Jak usprawnić zatrzymywanie pracowników

W związku z tym, że bezrobocie zbliża się do historycznie niskiego poziomu, a wskaźnik rezygnacji z pracy osiągnął ostatnio najwyższy poziom od 17 lat, przyciąganie i zatrzymywanie talentów jest obecnie jednym z największych wyzwań stojących przed firmami i przedsiębiorstwami w całej Ameryce.

Dlatego też nasza firma, LaSalle Network, zebrała ostatnio dane na ten właśnie temat od blisko 800 specjalistów ds. księgowości, aby dotrzeć do korzeni tego, czego dokładnie ta grupa specjalistów szuka w pracy i firmie i co motywuje ich do szukania gdzie indziej. W rozbiciu na lata doświadczenia, 41 procent respondentów miało 12 lub więcej lat doświadczenia, 18 procent było na poziomie podstawowym, a 30 procent miało od trzech do ośmiu lat doświadczenia. Spośród wszystkich 800 ankietowanych 77 procent było zatrudnionych.

Prawie 75% zatrudnionych respondentów zadeklarowało, że jest otwartych na słuchanie o nowych możliwościach. Tak więc, choć możesz wierzyć, że Twój personel jest zadowolony i zadowolony, zdajesz sobie sprawę, że rynek jest silny, co oznacza, że ludzie mają oczy i uszy otwarte.

Miejmy nadzieję, że skorzystasz z przedstawionych tu wskazówek, aby zatrzymać swoich najlepszych ludzi, którzy mogą zostać zatrudnieni.

1. Zwróć uwagę na rozwój kariery zawodowej

Tylko 41% respondentów było zadowolonych lub bardzo zadowolonych ze swojej ścieżki kariery w swojej obecnej pracy.

Pracownicy chcą być poddawani wyzwaniom i wiedzieć, jaki postęp osiągają/ mogą osiągnąć. Dlatego ważne jest, aby spotykać się z osobami o dużym potencjale i największych talentach, aby określić, czego chcą w swojej karierze zawodowej.

Może to wyglądać inaczej w różnych organizacjach, ale celem jest praca z najbardziej utalentowanymi osobami, aby stworzyć plan, który pozwoli im osiągnąć konkretne cele zawodowe w Twojej firmie, zamiast szukać ich gdzie indziej. Może to oznaczać, że menedżerowie spotykają się często (co najmniej raz na kwartał) w celu omówienia postępów lub ich braku w realizacji większego planu kariery pracownika. Spotkania te nie są aktualizacjami stanu bieżących projektów, nad którymi pracują, ale rozmowami na temat rozwoju i tego, jakie są ich motywacje. Mogą się one zmieniać wraz z upływem czasu i ważne jest, aby menedżerowie zwracali uwagę na to, że jeśli to robią, mogą być pewni, że dają pracownikowi to, czego potrzebuje, aby mógł pozostać zaangażowany i chciał nadal rozwijać się w firmie.

Pamiętaj, że ścieżki kariery nie zawsze są liniowe. W zależności od wielkości firmy, może być dostępna boczna ścieżka kariery, a jeśli jest to aleja, którą pracownik chciałby realizować (i ma to sens dla firmy), to upewnij się, że pracownicy wiedzą, że ta opcja jest dostępna i mogą wyrazić swoje zainteresowanie.

2. Inwestowanie w szkolenia

Opierając się na odpowiedziach z ankiet, specjaliści od księgowości chcą kontynuować naukę. Nawet szkolenie przekrojowe w innym dziale lub radzenie sobie z zaangażowaniem klientów spoza ich listy regularnych zadań może pomóc im poczuć, że kontynuują naukę i stawiać czoła wyzwaniom.

Mając to na uwadze, należy rozważyć większe inwestycje w szkolenia w 2019 roku. Zachęcaj pracowników do udziału w konferencjach branżowych lub dołącz do grupy rozwoju zawodowego.

Jeśli to możliwe, daj pracownikom możliwość zrozumienia, w jaki sposób inny zespół tworzy ich budżet lub monitoruje wydatki. Nowa perspektywa może pomóc pracownikom w uzyskaniu wzrostu i rozwoju, które są dla nich ważne.

Organizacje nie muszą mieć dużego zespołu szkoleniowego ani dużego budżetu, aby pomóc pracownikom w rozwoju. Mają do dyspozycji darmowe zasoby online, z których mogą korzystać.

3. Zaoferuj lepsze korzyści

Według respondentów badania, poszukiwanie lepszych korzyści było jednym z dwóch najważniejszych powodów, dla których specjaliści od księgowości byli otwarci na słuchanie o nowych możliwościach pracy. Na tak napiętym rynku pracy, z jakim mamy do czynienia obecnie, świadczenia odgrywają coraz większą rolę w utrzymaniu pracowników.

Jeśli Twoja firma może, warto przyjrzeć się jeszcze raz, jakie korzyści oferujesz pracownikom i zasięgnąć opinii pracowników na temat tego, co im proponujesz i z czego skorzystali. Dane demograficzne dotyczące siły roboczej zmieniają się, więc to, co kiedyś było ważne dla pracowników, może już nie być. Nie zakładaj, że wiesz, jakie priorytety stawia Twój zespół:Poszukuj ich opinii, aby zrozumieć, co cenią i odpowiednio dostosować świadczenia.

Zacznij rozmawiać z pracownikami o tym, co ich angażuje i co chcieliby zmienić. Jeśli założysz, że wszyscy są zadowoleni i zostaną, obecna gospodarka pokazuje, że jest inaczej. Porozmawiaj z pracownikami o tym, czego chcą w swojej karierze zawodowej i jak możesz im w tym pomóc… i rozmawiaj z nimi często.

Aby uzyskać pełny raport z wyników, kliknij tutaj, aby pobrać raport LaSalle Network.

Powiązane artykuły

Badania pokazują, że Gen Z jest nadal zainteresowany ścieżką kariery księgowej

Czego Rising Talent szuka w Firmie CPA?