Jak ustalić, czy Twoi klienci mają Nexusa?

Nawet w najlepszych warunkach nawigacja po nexusie może być trudna i dlatego ważne jest, aby monitorować działalność swoich klientów pod kątem nexusa.

Musisz być stale na bieżąco z poziomem aktywności swoich klientów detalicznych, widocznością działań i transakcji sprzedaży. To właśnie tutaj wiele zawiłości i idiosynkrazji państwowych podnosi głowę.

Nawet z decyzją Południowa Dakota v. Wayfair , nadal musisz monitorować aktywność fizyczną, ponieważ to nadal tworzy nexus niezależnie od progów ekonomicznych. Będzie to wymagało od Ciebie monitorowania częstotliwości i czasu trwania wizyt Twoich klientów w danej jurysdykcji oraz znajomości zasad każdej jurysdykcji.

Niektóre działania mogą mieć zabezpieczenia ograniczające powiązania. Różnią się one nie tylko w zależności od państwa, ale również od działalności. Oto kilka przykładów ważnych pytań, które należy zadać:

1. Czy biorą udział w targach? Zasady uczestnictwa w targach różnią się w zależności od państwa. W Kalifornii stworzenie nexusa zajmuje 16 dni aktywności targowej w okresie 12 miesięcy, ale w Teksasie wystarczy jeden dzień. Ponadto rodzaj aktywności, jaką Twoi klienci wykonują na targach, może przynieść różne rezultaty. Jeśli przywożą oni zapasy na targi i dokonują sprzedaży i dostaw, każdy stan będzie wymagał od nich zezwolenia i pobierania podatku – przynajmniej na czas trwania targów.

2. Czy mają pracowników rzeczywiście mieszkających i pracujących w danym stanie? We wszystkich stanach, to wystarczy, aby stworzyć nexus.

3. Czy podpisali umowę w stanie? To znacznie zwiększa szansę na nexus, nawet jeśli był to agent, a nie pracownik, który podpisał.

4. Czy wysłali kogoś do wykonania usług instalacyjnych, naprawczych lub szkoleniowych? Jeśli tak, to tworzą nexus, niezależnie od tego, czy jest to ich agent czy pracownik świadczący usługi; zauważ, że tworzy to również nexus podatkowy.

5. Czy wysyłali produkty do państwa za pośrednictwem wspólnego przewoźnika, czy też firmy dzierżawionej lub będącej właścicielem ciężarówki? Jeśli jest to zwykły przewoźnik, to prawdopodobnie są w porządku, ale jeśli są właścicielami lub dzierżawią ciężarówkę, to prawdopodobnie stworzyli nexus.

Nexus ekonomiczny Ocena

Jeśli Twoi klienci nie mają żadnej aktywności fizycznej, to musisz przejść do oceny ekonomicznej. Będziesz musiał obliczyć ich całkowitą sprzedaż do stanów i policzyć liczbę transakcji.

Państwa różnią się co do tego, co jest zawarte w teście transakcji sprzedaży. Większość przyjrzy się sprzedaży brutto do państwa, podczas gdy nieliczne korzystają ze sprzedaży detalicznej (podlegającej opodatkowaniu i zwolnionej z opodatkowania, ale z wyłączeniem sprzedaży w celu odsprzedaży), a tylko nieliczne korzystają ze sprzedaży podlegającej opodatkowaniu. Aby uzyskać aktualne informacje, zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na temat poszczególnych stanów, klikając tutaj.

Widoczność działań biznesowych pomaga określić, jak łatwo państwo je odnajdzie, ale nie to, czy mają one nexus. Państwa znacznie poprawiły swoją zdolność do znajdowania zdalnych sprzedawców i identyfikacji obecności w państwie, które tworzy nexus, a państwa znajdują nowe sposoby na dotarcie do zdalnych sprzedawców.

Kilka stanów, w tym Kalifornia i Waszyngton, skontaktowało się bezpośrednio ze sprzedawcami Amazon FBA (wypełnienie przez Amazon). Niektóre stany złożyły również wezwania do sądu, żądając wykazów zewnętrznych sprzedawców od dostawców rynkowych. Amazon zastosowała się do tych żądań po walce z kilkoma pierwszymi i przegranej.

W przypadku targów, jeśli są one otwarte dla publiczności, Twoi klienci mogli faktycznie rozmawiać z audytorem, mówiąc mu wszystko, co może dla niego zrobić. Dodatkowo, audytor mógł odwiedzić ich stoisko w “miejscu pracy”.

Jeśli Twoi klienci reklamują się lokalnie, łącznie z podaniem informacji kontaktowych w państwowych katalogach telefonicznych i branżowych, mają cel na plecach. A jeśli sprzedają do jakichkolwiek państwowych lub lokalnych agencji, ich nexus jest teraz dobrze znany, jak większość stanów odsyłają swoich dostawców do bazy danych zarejestrowanych podatników.

W rzeczywistości, niektóre stany zabraniają rządowi zawierania umów z dostawcą, który nie jest zarejestrowany, w celu pobierania podatku od sprzedaży i wykorzystania go w swoim stanie. Upewnij się, że Twoi klienci alarmują swój zespół sprzedaży, że jeśli jakikolwiek rządowy kontrakt lub pakiet rejestracyjny targów handlowych zawiera formularz rejestracyjny podatku od sprzedaży, wysyłają go do grupy finansowej lub podatkowej do wypełnienia.

Wpływ gospodarczy działalności

Rozmawialiśmy o tym, czym jest nexus i jak klienci go dostają, ale mogą mieć wszystkie nexusy na świecie, bez żadnego problemu, czy gigantyczny problem. To jest to, co nazywamy ekonomicznym wpływem ich działalności.

Zrozumienie wartości ich średniej sprzedaży do danej jurysdykcji w dolarach, kiedy rozpoczyna się ich sprzedaż i inne działania oraz łącznej kwoty sprzedaży do danej jurysdykcji od momentu rozpoczęcia działań, wszystko to pomaga w określeniu potencjalnego zobowiązania. Musisz również określić, jaki procent sprzedaży Twoich klientów podlega opodatkowaniu.

Niektóre transakcje sprzedaży będą kwalifikowały się do zwolnienia, ale musisz wiedzieć, które z nich są zwolnione i upewnić się, że uzyskają odpowiednie certyfikaty zwolnienia dla swojej zwolnionej sprzedaży. Nie licz na to, że będzie można je uzyskać po fakcie, ponieważ nie zawsze jest to dozwolone lub realistyczne.

Wniosek

Jeśli wszyscy Twoi klienci są zwolnieni z odpowiedzialności, mogą nie mieć zbyt wiele powodów do obaw w zakresie odpowiedzialności. Jednak to, czy zdecydują się oni na rejestrację, czy też skorzystają z szansy odkrycia przez państwo, zależy od ich tolerancji na ryzyko. W większości stanów brak rejestracji powoduje, że wcześniejsze okresy pozostają otwarte na czas nieokreślony.

Czy Twoi klienci są hazardzistami czy awersją do ryzyka? Pomóż im uporządkować nexus, aby zachować zgodność.

Powiązane artykuły

Jaki wpływ ma Nexus na klientów?

Jak państwa reagują na orzeczenia Wayfair Ruling