Jak utrzymać wysokie standardy w miarę wzrostu?

Księgowi i księgowi, którzy decydują się na otwarcie własnej praktyki, robią to z myślą o różnych celach. Niektórzy z nich mogą uznać wolność i elastyczność, które wiążą się z prowadzeniem udanego biznesu, za atrakcyjne, jeśli chodzi o próby jak najlepszego zarządzania swoim życiem osobistym, zwłaszcza jeśli mają rodzinę. Inni chcą wyznaczyć swój własny kurs i być swoim własnym szefem.

Bez względu na powód założenia firmy, księgowych i księgowych często łączy jeden wspólny cel: dostarczanie najlepszych możliwych usług dla swoich klientów.

Twój pierwszy klient może być Twoim jedynym klientem, kiedy rozpoczynasz swoją działalność, dając Ci wystarczająco dużo czasu, aby odpowiedzieć na pytania i dostarczyć wyniki. Jednakże, z każdym nowym klientem dodawanym do listy, trudniej jest utrzymać ten sam wysoki poziom usług i zindywidualizowaną uwagę.

To powiedziawszy, posiadanie większej liczby klientów nie oznacza, że jest w porządku, aby każdy czuł się niezasłużony, ponieważ dalsze spełnianie ich oczekiwań, jak skalować się jest kluczowe zarówno dla zapewnienia ich satysfakcji, jak i upewnienia się, że Twoja firma nadal rośnie poprzez skierowania.

Utrzymanie wysokich standardów i jakości nie powinno być pozostawione przypadkowi. Oto trzy strategie, które możesz wdrożyć w swojej rozwijającej się praktyce księgowej lub księgowej, aby zapewnić swoim klientom wyjątkowe rezultaty:

1. Wynająć dodatkową pomoc

1.

Ostatecznie, jest tylko tyle godzin w ciągu dnia. W miarę rozwoju firmy, może nadejść taki moment, że nie będziesz w stanie przyjąć dodatkowych nowych klientów bez uszczerbku dla jakości świadczonych usług. Z tego powodu dobrze jest zacząć myśleć o zatrudnieniu zanim będziesz potrzebował dodatkowej pomocy. Możesz rozważyć sprowadzenie kogoś do okazjonalnej pomocy przy niektórych projektach lub przy konkretnych zadaniach, możesz też zatrudnić asystenta w niepełnym wymiarze godzin, który będzie oferował bardziej regularną pomoc.

2. Procesy usprawniające

Im więcej klientów na liście, tym więcej ruchomych części masz do zarządzania – i tym łatwiej jest coś przewrócić przez pęknięcia. W pewnym momencie będziesz chciał uaktualnić swoje podejście do zarządzania projektami, z kilku rzeczy zapisanych w notatkach na biurku. Rozważ sposoby na usprawnienie kroków, przez które przechodzisz dla każdego klienta, począwszy od przyjęcia na pokład, poprzez materiały eksploatacyjne, aż do sekcji zwłok.

3. Centralizacja ważnych informacji o klientach

Jednym z najtrudniejszych elementów w zarządzaniu klientami jest to, że informacje są wszędzie. Możesz mieć arkusz kalkulacyjny z danymi, albo Twój klient może mieć w domu stertę paragonów, które mają znaczenie dla Ciebie. Być może masz skrzynkę odbiorczą pełną przekazywanych raportów wydatków od klientów i ich pracowników. Zamiast zarządzać każdą informacją jedna po drugiej i ryzykować, że coś się popsuje, zastanów się nad scentralizowaniem wszystkich ważnych informacji Twojego klienta w jednym programie księgowym w chmurze.

To, że twój biznes się rozwija, nie oznacza, że musisz poświęcać swoje standardy. Aby zapewnić jej trwałość, dokonaj niezbędnych zmian w celu dostosowania jej do większej listy klientów.