Jak wdrożyć Standardy Rachunkowości Leasingowej FASB

Wraz z opublikowaniem nowych standardów rachunkowości FASB w zakresie leasingu, CPA wszędzie spieszą się z formułowaniem planów właściwego wdrożenia nowych standardów bez naginania zasad i łamania banku. Niestety, prawidłowe wdrożenie nowych standardów może być dużo bardziej zniechęcającym zadaniem, niż początkowo spodziewało się tego wielu księgowych.

Zarówno firmy CPA, jak i poszczególni księgowi będą musieli się przygotować, jeśli mają nadzieję na udane poruszanie się w labiryncie regulacyjnym. Jakie konkretne kroki powinny zatem podjąć firmy CPA, aby właściwie wdrożyć swoje standardy rachunkowości w zakresie leasingu? Jakie są wspólne pułapki i jak można ich uniknąć? Być może najważniejsze jest to, że można to zrobić skutecznie i po niskich kosztach?

Zbierz ostrożnie swoje dane

Dla firm dużych i małych gromadzenie danych niezbędnych do wdrożenia nowych standardów najmu może być i prawdopodobnie będzie stanowić poważny problem. Niemniej jednak ważne jest, aby firma poświęciła niezbędny czas i zgromadziła niezbędne fundusze na zebranie wszystkich informacji, których będą potrzebować; jeśli na przykład firma opiera się tylko na arkuszach kalkulacyjnych, może nadszedł czas, aby rozważyć zakup bardziej zaawansowanego oprogramowania, które pomoże pracownikom.

Po dokonaniu oceny zdolności firmy do gromadzenia i oceny różnych umów leasingowych z pomocą oprogramowania, będziesz chciał zrobić krok wstecz i spojrzeć na całość.

Każda duża firma, a nawet mniejsza, prowadząca działalność za granicą, może mieć wiele umów najmu w wielu różnych językach. Musisz podjąć niezbędne kroki, aby upewnić się, że masz pełen wgląd w to, co zawiera Twój portfel leasingowy i masz gotowych pracowników, którzy potrafią zrozumieć starsze, vaguer leasingu.

Konsekwencje nie w pełni rozwiniętego portfolio, zanim zaczniesz, mogą być drogie. Jeśli na przykład Twoja firma nie zwracała uwagi na umowy leasingowe zawierane na szczeblu lokalnym za granicą, niektóre z nich mogły prześlizgnąć się niezauważone, pozostawiając Ci niedokładne portfolio umów leasingowych, gdy będziesz próbował rozpocząć działalność.

Z datą wejścia w życie tych standardów nadal dość daleko, niektóre firmy mogą myśleć, że mogą kopać puszkę w dół drogi, odkładając go do później. Rozpoczęcie procesu wdrażania na jak najwcześniejszym etapie jest jednak jedynym rzeczywistym sposobem na uniknięcie katastrof w przyszłości. Upewnij się teraz, a nie później, że będziesz miał niezbędną liczbę pracowników i ilość czasu potrzebną do zagwarantowania dotrzymania terminów.

Po zebraniu niezbędnych plików i informacji możesz zacząć opracowywać obszerny plan dotyczący tego, jak będziesz przestrzegać nowych standardów. Kolejny krok? Zbudowanie odpowiedniego zespołu do tej pracy.

Zbuduj swoją grupę zadaniową

Kiedy zrozumiesz, jak ważne jest wczesne rozpoczęcie działalności, Twoja firma może zabrać się do zadania zebrania kompetentnej grupy zadaniowej, która będzie zarządzać wdrażaniem nowych standardów. Być może najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać w tym okresie procesu, jest to, że inkluzywność może zaoszczędzić czas i wysiłek; nie należy ograniczać się do małego zespołu, ale raczej sprowadzić urzędników wyższego szczebla i zespół informatyków, aby mieć pewność, że będą oni mieli zasoby i umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

Włączenie w ten proces urzędników zarządzających może pomóc w określeniu, w jaki sposób nowe zasady mogą wpłynąć na istniejące umowy leasingowe w firmie, a także oznacza, że można uzyskać przewagę konkurencyjną w przyszłych umowach leasingowych, które będą musiały być opracowane z uwzględnieniem nowych standardów. Nowy model standardów może mieć poważny wpływ finansowy na firmę, co oznacza, że obecność urzędników wyższego szczebla pomoże również określić całkowity koszt zgodności z przepisami.

Bystry zespół profesjonalistów o mieszanym pochodzeniu będzie lepiej nadawał się do poruszania się w labiryncie przepisów niż mały zespół składający się jedynie z księgowych. Twoja firma powinna rozważyć podzielenie swojej grupy zadaniowej na kilka różnych grup, z których każda ma obowiązki, do których najlepiej się nadaje. Na przykład jeden zespół skupiający się na śledzeniu i raportowaniu postępów może być przydatny w utrzymaniu sprawnego i terminowego działania.

Twoja firma może być zmuszona do zainwestowania w szkolenia dla pracowników już teraz, z wyprzedzeniem, aby zagwarantować, że po zbliżeniu się terminu, będzie w stanie wyprodukować tabakę. Twój zespół może również potrzebować rozmowy z interesariuszami i informowania ich o potencjalnych zmianach w sposobie działania firmy w przyszłości. Jeśli Twój zespół ma trudności ze znalezieniem rozwiązania jakiegoś problemu, może nawet złożyć zapytanie do FASB.

Wpływ nowych standardów FASB będzie różny w zależności od wielkości i zakresu firmy, ale musi być traktowany poważnie przez każdego księgowego. Nowe standardy będą wymagały ujawnienia znacznie większej ilości informacji o sprawozdaniach finansowych, a Ty będziesz potrzebował czasu na ich przygotowanie. Nie zwlekaj i nie ograniczaj swoich przyszłych ambicji, ale raczej podejmij działania już teraz i opracuj plan działania na rzecz sukcesu.