Jak włączyć swobodne podpisy elektroniczne w programie ExcelHow to jak włączyć swobodne podpisy elektroniczne w programie Excel

Powszechną prośbą, jaką otrzymywałem przez lata, jest “jak mogę umożliwić komuś podpisanie się elektronicznie” w arkuszu kalkulacyjnym Excel. W mojej najnowszej odsłonie oprowadzę Państwa po wbudowanym narzędziu Excela, w jaki sposób to zrobić.

Podczas gdy program Excel oferuje funkcję Linii znakowej na zakładce Wstaw, która może być używana do oznaczenia dokumentu jako końcowego, ten artykuł skupi narzędzie do rysowania skryptów w programie Excel, którego każdy może używać za pomocą myszy lub nawet palca na rysiku z obsługą dotykową.

Aby dodać dowolny rodzaj wolnego tekstu do arkusza kalkulacyjnego programu Excel:

  1. Wybierz menu Insert w programie Excel 2007 i później.
  2. Kliknij polecenie Shapes.
  3. Wybierz Scribble w sekcji Recently Used Shapes lub na końcu sekcji Lines.
  4. Gdy narzędzie Scribble jest włączone, kursor zmieni się na ikonę ołówka.

Rysunek 1 : Narzędzie Scribble można znaleźć w dwóch miejscach w menu Kształty.

W tym momencie możesz używać myszy do rysowania odręcznego na ekranie. Na urządzeniach z obsługą dotykową możesz używać myszki lub rysika do podpisywania, ale tylko w stacjonarnych wersjach programu Excel. Należy pamiętać, że program Excel dla urządzeń przenośnych nie oferuje Linii podpisu ani funkcji bazgrołów.

Gdy przestaniesz pisać, narzędzie Scribble automatycznie się wyłączy. Jak pokazano na Rysunku 2, pisanie słowa Excel będzie wymagało dwukrotnej aktywacji narzędzia Scribble. Po wybraniu obiektu odręcznego, program Excel wyświetli menu Format narzędzi rysunkowych w interfejsie menu znanym jako Wstążka.

Możesz dodać dodatkowe wolne obiekty, wybierając narzędzie bazgroł z palety na początku zakładki Format narzędzi rysunkowych. Jakikolwiek napisany tekst pojawi się w postaci odręcznego obiektu, który unosi się nad arkuszem kalkulacyjnym. Aby usunąć ten obiekt, kliknij na nim raz, a następnie naciśnij klawisz Delete.

Rysunek 2: Po każdym zwolnieniu myszy narzędzie Scribble wyłączy się. Kiedy napiszemy słowo Excel, będziemy musieli włączyć narzędzie dwa razy.

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Możesz tymczasowo ukryć wolne kształty na arkuszu roboczym za pomocą okna wyboru programu Excel. Aby to zrobić:

  1. Wybierz menu główne w programie Excel 2007 i później.
  2. Kliknij przycisk Znajdź i wybierz.
  3. Wybierz okienko wyboru z dolnej części menu Znajdź i wybierz.

W tym momencie na ekranie pojawi się okno wyboru. Jak pokazano na Rysunku 3, wolne kształty na arkuszu roboczym będą miały nazwę Freeformx, gdzie x jest liczbą przypisaną przez program Excel. Po kliknięciu na ikonę “oko” obok kształtu wolnej formy, kształt wolnej formy zostanie ukryty. Kształt ten pojawi się ponownie po ponownym kliknięciu na “oko”.

Rysunek 3: Okno wyboru pozwala na tymczasowe ukrycie dowolnych kształtów.

Czy ten tutorial był pomocny? Masz jeszcze pytania lub komentarze? Proszę dać nam znać, albo Davidowi.