Jak włączyć usługi wiązane do Twojej Firmy

Właściciele firm mogliby odnieść korzyści z poświęcenia czasu na ocenę ich firmy jako przedsiębiorstwa. Jako właściciel mojej firmy, zrobiłem to i zdałem sobie sprawę, że należy wprowadzić pewne zmiany, zaczynając od łączenia naszych usług.

Wiele firm stosuje tradycyjny model przyjmowania klientów z różnych branż poprzez rekomendacje. Inne firmy świadczą klientom cenne usługi wraz z usługami dotyczącymi zgodności z przepisami biznesowymi, ale nie podkreślają ich.

Jako doradcy biznesowi zgadzamy się, że najlepsze praktyki dla każdego przedsiębiorstwa rozpoczynają się od oceny obecnych praktyk, tak aby można było zidentyfikować i ocenić słabe punkty i wprowadzić ulepszenia. Rozmawiając z innymi specjalistami w dziedzinie księgowości, stwierdzam, że wiele z nich ma podobne obawy i «punkty krytyczne»:

 • Spędzamy niezliczone godziny na nauce prawa podatkowego, oprogramowania i najlepszych praktyk biznesowych. Klienci dzwonią z «szybkim pytaniem» i oczekują odpowiedzi bez opłat za czas lub poradę.
 • Opracowujemy plan «przejścia przez kolejny sezon podatkowy», a następnie tracimy kontrolę nad naszym procesem, gdy klient nie otrzymuje informacji niezbędnych do terminowego zakończenia zlecenia.
 • Wystawiamy rachunek za świadczone usługi po zakończeniu zlecenia, a następnie możemy być zmuszeni do negocjowania naszej opłaty lub oczekiwania na zapłatę, aż klient otrzyma zwrot podatku.
 • Rozpoczynamy zaangażowanie, a następnie stwierdzamy, że istnieje nieprzewidziana praca do wykonania w celu prawidłowego wykonania zadania. Uważamy, że powinniśmy otrzymać wynagrodzenie za ten «pełzanie zakresu», a następnie musimy wyjaśnić klientowi, dlaczego rachunek jest wyższy. W niektórych przypadkach możemy nie otrzymać odpowiedniego wynagrodzenia za tę dodatkową pracę. Jeśli nasi klienci kupują nasze usługi i porady w oparciu o naszą wiedzę, to dlaczego sprzedajemy im czas?

Nasi ustawodawcy zidentyfikowali nas jako firmy świadczące określone usługi, wyraźnie widzą, że mamy duże doświadczenie jako doradcy naszych klientów. Postawili nam również wyzwanie w zakresie interpretacji nowych przepisów i dali nam możliwość dotarcia do naszych klientów i rozpoczęcia rozmowy.

Jaki jest lepszy moment niż teraz, aby wycofać się i ocenić procedury firmy oraz włączyć podejście oparte na usługach pakietowych do procesu ustalania cen i obsługi pokładowej? Jest to okazja, aby na nowo zdefiniować sposób pracy z klientami, być konkretnym co do oczekiwań i otrzymać wynagrodzenie za swoją wiedzę.

Włączenie systemu cen wiązanych również umożliwi Ci to:

 • Standaryzuj swoją ofertę usług w pakiety, które są zrozumiałe dla klientów i personelu
 • .

 • Daj swoim klientom to, czego chcą, oprócz tego, czego my uważamy, że potrzebują, poprzez oddzielenie prac związanych z przestrzeganiem przepisów od prac doradczych
 • .

 • Zablokować opłatę w zależności od poziomu usług, co pomoże wyeliminować pełzanie lunety
 • .

 • Zapłata z góry po rozpoczęciu pracy, a tym samym uwolnienie czasu i stworzenie lepszego przepływu środków pieniężnych dla firmy
 • .

 • Zwiększaj doświadczenie swoich klientów, ponieważ poświęcasz czas na omówienie ich obaw
 • .

 • Łatwość korzystania z usług doradczych

Kiedy zaczniesz, pamiętaj o następujących rzeczach:

1. Opracuj swoją misję. Polecam Ci i Twoim pracownikom zebrać się razem i stworzyć właściwą dla Ciebie misję i wizję.

2. Stwórz biznesplan. Podczas tworzenia firmy, którą chcesz, a nie tej, którą masz, najlepsze praktyki popierają rozpoczęcie od biznesplanu. Tak jak poleciłbyś każdemu z Twoich klientów, który ocenia ich działalność i chce dokonać zmiany, pomyśl o krokach, które musisz podjąć, aby osiągnąć swoje cele.

3. Przejrzyj swoje aktualne procesy. Polecam skorzystać z planu działania, który pomoże ci zorganizować i osiągnąć twoje cele. Nawet jeśli jesteś podekscytowany, aby stworzyć firmę swoich marzeń, ważne jest, aby spróbować iść powoli na początku poprzez tworzenie zadań, które można osiągnąć.

4. Oceń swoje usługi. Czy są usługi, które chciałbyś zaoferować, ale nie wiesz jak rozpocząć rozmowę? Zacznij od stworzenia listy kategorii usług – następnie możesz zidentyfikować propozycje wartości, które «zachwycą Twoich klientów» i stworzą nowe możliwości dla firmowych przychodów.

Oceń każdą z oferowanych przez siebie usług, a następnie przejrzyj i wymień wszystkie kroki lub procesy składające się na tę usługę. Wyobraź sobie typowy typ projektu, a następnie wymień usługi wchodzące w skład tego projektu. W ten sposób tworzysz oferty pakietowe lub pakiety ofert usług.

Twoje pakiety będą specyficzne dla Twojej firmy i Twoich obecnych lub docelowych klientów. Twój wykres ofert dla klientów indywidualnych może wyglądać tak, jak ten, o którym mowa w połączonej białej księdze, ale z pewnością może być bardziej rozbudowany. Może on zawierać więcej linii lub usług, które pomogą klientowi zrozumieć, co kupuje.

Pamiętaj, że każdy pakiet jest zestawem usług spakowanych razem i każdy z nich jest oznaczony opisową nazwą, która opisuje poziom usług. Jeśli zdecydujesz się przejść na system cen pakietów, okaże się, że nowe możliwości pojawią się po regularnie zaplanowanych spotkaniach, mamy.

Teraz nasi klienci dzwonią i proszą o więcej i oczekują, że dodatkowe usługi będą dostarczane z osobnym listem polecającym i fakturą. Włączenie usług pakietowych pomoże Ci dostarczyć klientom więcej wartości poprzez doradztwo.Z kolei poprawi się morale zespołu i przepływy pieniężne, poprawi się ogólne doświadczenie klienta i firma, której chcesz.

Powiązane artykuły

Realność usług doradczych

Uprawianie usług doradczych Potrzebne są właściwe rzeczy