Jak wprowadzić siebie na rynek jako eksperta do spraw klientów

W dzisiejszych czasach jesteśmy spłukani informacjami. Gdziekolwiek się nie zwrócimy, jesteśmy bombardowani danymi. W obliczu nieprzefiltrowanego wachlarza wyborów, opinii i faktów, szukamy ekspertów, którzy pomogą nam zrozumieć to wszystko. Osoby, którym możemy zaufać, mówią nam, co robić, gdzie iść i co kupić.

Jeśli jesteś ekspertem w czymś – i dobrym marketingowcem – to są naprawdę dobre czasy. Kiedy media chcą oprawić historię i dodać kontekst, zwracają się do ekspertów, aby uzyskać wgląd osób trzecich. Duże konferencje branżowe i targi branżowe tropią je w wystąpieniach programowych i panelach okrągłego stołu. A kiedy firmy muszą podejmować krytyczne decyzje lub rozwiązywać drażliwe problemy, szukają eksperta, który ich zdaniem pokieruje nimi w odpowiedni sposób – za pierwszym razem.

Jeśli jesteś księgowym, który chce budować swoją reputację i przyciągać nowe firmy, frustrujące może być obserwowanie, jak ekspert przyciąga całą uwagę przy niewielkim widocznym wysiłku. Muszą być inni, myślisz, dużo mądrzejsi lub charyzmatyczni niż ja. Ale prawda jest taka, że nie są.

Sztuczka, aby stać się znanym ekspertem jest prosta: nauczyć się, jak być bardziej widocznym na rynku. Istnieje nawet sprawdzony proces, który wiele gwiazd przemysłu wykorzystywało do wprowadzania na rynek i awansowania z anonimowości do znaczenia.

The Benefits of Visibility

Bycie ekspertem o wysokiej rozpoznawalności oferuje wiele korzyści dla Ciebie i Twojej firmy księgowej. Uznani eksperci branżowi przyciągają nowe firmy, pobierają wyższe opłaty i pomagają swoim firmom budować silniejsze, odnoszące większe sukcesy marki. W rzeczywistości, nasze badania wykazały, że osoby te mogą znacząco zwiększyć biznes swojej firmy, podnosząc jej reputację, nawiązując nowe relacje partnerskie, podnosząc stawki rachunków i zwiększając dodatkowe przychody. To podobne do osmozy przeniesienie korzyści z danej osoby na firmę nazywane jest “efektem halo”, a wyniki są jasne – kiedy eksperci wznoszą się na szczyt, zabierają ze sobą swoje firmy na przejażdżkę.

Ale dokładnie jak przeciętni eksperci zamieniają się w przemysłowe gwiazdy rocka? W firmie Hinge postanowiliśmy zagłębić się nieco głębiej i odkryć ich tajemnice sukcesu. Zaczęliśmy od nadania tym gwiazdom nazwy – Visible Experts®. Następnie zaczęliśmy badać wspólne cechy, zestawy umiejętności i narzędzia, których używali, aby osiągnąć widoczność.

Visible ExpertDefined

Każda branża ma garstkę profesjonalistów, którzy wydają się być wszędzie. Są to główne wydarzenia branżowe, cytowane w publikacjach branżowych, opiniowane przez ekspertów w artykułach, postach na blogach i audycjach.

Zabawne jest to, że ci eksperci niekoniecznie są najmądrzejszymi lub nawet najbardziej kompetentnymi osobami w pomieszczeniu – ty możesz w rzeczywistości mieć więcej wiedzy i doświadczenia niż oni. Różnica polega na tym, że osiągnęli oni wysoką widoczność na rynku i reputację eksperta. To właśnie oni są widocznymi ekspertami. A potencjalni klienci cenią ich bardziej niż złoto.

What Clients Look for a Visible Expert

Co daje Visible Experts ich cachet? Przede wszystkim, Visible Experts to wybitni komunikatorzy. Mają talent do wyjaśniania skomplikowanych tematów w prostym języku. Posiadają również silną specjalistyczną wiedzę, która czyni ich jeszcze bardziej wartościowymi dla potencjalnych klientów.

Na przykład, jest wielu księgowych, ale księgowi z doświadczeniem w branży medycznej są o wiele bardziej cenieni przez producentów urządzeń medycznych. I te firmy będą płacić premię za tę specjalistyczną wiedzę.

W naszych badaniach zidentyfikowaliśmy następujące kluczowe czynniki, które klienci kojarzą z Visible Experts. Liczby w nawiasach przedstawiają odsetek respondentów, którzy zidentyfikowali każdą z tych cech.

  • Są one bardzo polecane przez przyjaciół i kolegów (57 procent)
  • Są to skuteczne komunikatory, które potrafią uczynić skomplikowane przedmioty łatwo zrozumiałymi (38 procent)
  • .

  • Są to osoby rozwiązujące problemy z udokumentowanym sukcesem, który jest bardzo widoczny (36 procent)
  • .

  • Wzbudzają zaufanie, gdy mówią (31 procent)
  • Są one publikowane w prestiżowych publikacjach (27 procent)

How You Can Become a Visible Expert

Wizualna ekspertyza to coś więcej niż tylko marketing. W procesie stawania się gwiazdą branży mniej chodzi o rażącą autopromocję niż o budowanie lojalnego naśladowcy z czasem. Jak to robisz? Poprzez zademonstrowanie swojej ekspertyzy za każdym razem, gdy piszesz wpis na blogu, wygłaszaszaszaszasz mowę lub organizujesz webinar.

Kiedy swobodnie oddajesz swoją wiedzę (nawet w małych dawkach), ludzie zaczynają rozpoznawać twoje opanowanie tematu. A później, kiedy mają zapotrzebowanie na rodzaje oferowanych przez Ciebie usług, prawdopodobnie znajdziesz się na ich szczycie listy.

Istnieje siedem elementów, które każdy Visible Expert musi opanować w swoim dążeniu do uznania w branży:

1. Zobowiązać się do zostania widocznym ekspertem. Jak każdy znaczący krok w życiu, osiągnięcie nowego poziomu znaczenia w zawodzie wymaga staranności przez dłuższy okres czasu. Proces ten nie musi być wyczerpujący – w rzeczywistości dla wielu osób jest on energetyzujący – ale wymaga rozsądnego poziomu cierpliwości, czasu i wysiłku.

2. Opracuj strategię dla swojej marki Visible Expert. Nie zajdziesz daleko bez jasnej mapy drogowej, która poprowadzi Cię od względnej ciemności do światła dziennego. Na szczęście, nasza darmowa książka, The Visible Expert, przedstawia to wszystko dla Ciebie.

3. Budowanie widoczności na rynku docelowym. Wybierz rynek docelowy i pilnie go realizuj. Będziesz musiał rozwijać swoją obecność w Internecie, najprawdopodobniej publikując wpisy na blogach, artykuły, filmy itp. Ostatecznie, możesz dodać do swoich działań marketingowych tworzenie sieci, publiczne wystąpienia i budowanie partnerstwa.

4. Wzmocnij swoją wiedzę fachową. Chociaż nie musisz być najmądrzejszym ekspertem, musisz znać się na rzeczy. Oznacza to ciągłe wzmacnianie swoich umiejętności i zajmowanie się swoimi słabościami.

5. Doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne. Nie osiągniesz sukcesu, jeśli nie będziesz kompetentnym komunikatorem. Jeśli twoje pisanie jest słabe, weź udział w zajęciach lub zatrudnij konsultanta, aby podnieść swoją grę. Jeśli myśl o publicznym wypowiadaniu się daje ci ule, daj jej szansę – istnieje wiele programów i organizacji, które mają na celu pomóc ludziom takim jak ty stać się pewnymi siebie mówcami.

6. Zostań nauczycielem. Jedną z cech definiujących Wizualnego Ekspert’a jest jego zdolność do uczynienia skomplikowanych przedmiotów zrozumiałymi dla laika. Jeśli nie potrafisz wykształcić swojej publiczności, nie będziesz miał zbyt wiele szczęścia, by zdobyć jej szacunek i zaufanie. Wszystko, co piszesz i mówisz społeczeństwu, jest okazją do edukowania swojej publiczności – i ustanowienia swojej lojalnej bazy.

7. Zdobądź pomoc, której potrzebujesz. Łatwo jest zniechęcić się po drodze, zwłaszcza jeśli próbujesz samodzielnie zbudować program widzialności. Jeśli potrzebujesz pomocy w rozwijaniu konkretnych umiejętności lub radzeniu sobie z danym aspektem programu (a w pewnym momencie prawie każdy to robi), wyjdź na zewnątrz i zdobądź pomoc, której potrzebujesz . To może zrobić całą różnicę.

Zostanie Widzialnym Ekspertem wymaga czasu i sposobu myślenia, ale nie musi być to trudne. Teraz nie oczekuj, że z dnia na dzień staniesz się międzynarodową gwiazdą – dotarcie do globalnej publiczności zwykle zajmuje lata.

Większość znanych Państwu Ekspertów Widzialnych wspinała się na górę etapami – osiągając najpierw rangę lokalną, regionalną, a potem krajową. Zdecydowana większość wysokiej klasy ekspertów w dziedzinie księgowości zaczynała jako zwykli ludzie, tacy jak ty. Wielu z nich zmagało się z trudnościami, gdy próbowali i popełniali błędy, jak zbudować widownię. W rzeczywistości masz nad nimi przewagę. Nasze badania odkryły narzędzia, techniki i podejście, które skutecznie poprowadzą Cię (i potencjalnie innych w Twojej firmie) do nowego szczytu w Twojej karierze.

Jedyne co musisz zrobić, to zacząć. Powodzenia!