Jak wybrać właściwe oprogramowanie księgowePobieranie właściwego oprogramowania księgowego

W dzisiejszych czasach wybór oprogramowania księgowego zaczyna się od jednej głównej debaty: chmura a lokal. Zamierzam, aby ten krótki przewodnik pomógł Państwu przebrnąć przez to pytanie, jak i przez inne w procesie decyzyjnym.

Istnieje wiele czynników, które są ważne, ale kiedy rozważasz chmurę w porównaniu z lokalem, przyjrzyj się tym czterem ważnym i często problematycznym kwestiom, aby dowiedzieć się o nich na długo przed zakupem oprogramowania księgowego.

1. Jakie możliwości ma produkt powyżej G/L?

2. Platformy ERP nie wszystkie są takie same, zwróć uwagę na kluczowe różnice.

3. Jakie integracje lub złącza są dostępne?

4. Użyteczność, jak łatwa jest nauka?

Oparte na chmurze oprogramowanie księgowe jest przyjmowane powszechnie na narzędzia w lokalu, takie jak QuickBooks Pro, fakt, który pozostaje we wszystkich rozmiarach firmy. Dzięki produktom opartym na chmurze łatwiej jest wybrać i wybrać dyskretne produkty do obsługi różnych części finansowego łańcucha wartości. Ułatwiło to automatyzację procesów, takich jak import danych bankowych i wyeliminowało konieczność ręcznego wprowadzania danych.

Zaczęła się fala zmian, w miarę jak pojawiło się wiele produktów chmurowych przeznaczonych dla małych firm, takich jak Xero, Wave, Kashoo i innych, a także produktów chmurowych z QuickBooks, AccountEdge i Sage. Podobnie, w segmencie średnim i korporacyjnym, dostawcy chmury, tacy jak Intacct i NetSuite, stanowią obecnie zagrożenie dla gruntu zajmowanego przez starsze systemy ERP firmy Microsoft, SAP i tym podobne.

Jako dowód tej zmiany, dyrektor generalny Intuit, Brad Smith, poinformował niedawno, że na targach Intuit FYE 2014, po raz pierwszy więcej nowych użytkowników QuickBooków wybrało wersję online niż tradycyjną wersję desktopową. Kontrastuj z naszymi produktami do przygotowywania podatku dochodowego, gdzie ta zmiana miała miejsce siedem lub osiem lat temu.â”

Chociaż produkty finansowe oparte na chmurze nie będą miały pełnej funkcjonalności, można je łatwo podłączyć do najlepszego w swojej klasie systemu płacowego lub systemu zarządzania wydatkami. Stosunkowo prosta jest również integracja z gotowym narzędziem analityki biznesowej w celu tworzenia automatycznych wizualizacji kluczowych wskaźników finansowych, takich jak dni należności, wskaźnik zadłużenia do kapitału własnego, zwrot z inwestycji oraz zwrot z kapitału.

Zobacz poniższy wykres, aby pomóc Ci zawęzić listę oprogramowania w zależności od wielkości firmy i tego, czy Twoje przyszłe potrzeby wymagają chmury i pakietów ERP:

TrustRadius

O autorze:

Alan Cooke jest dyrektorem ds. badań w TrustRadius, społeczności profesjonalistów, która dzieli się recenzjami dotyczącymi oprogramowania, dyskusjami na temat oprogramowania i najlepszymi praktykami. Grupa ostatnio przeanalizowała 700 szczegółowych opinii użytkowników 18 produktów oprogramowania księgowego. Jednym z kluczowych ustaleń było to, że 75 procent najwyższej klasy oprogramowania księgowego dla małych firm to produkty oparte na chmurze, podczas gdy 50 procent było w segmencie firm średniej wielkości. Więcej szczegółów na temat ich badań można znaleźć w ich “Przewodniku Kupującego dla oprogramowania księgowego 2015”. Skontaktuj się z TrustRadius, aby uzyskać więcej informacji.