Jak wydawane są twoje dolary podatkowe? Sprawdź pokwitowanie

Czy chciałbyś otrzymać szczegółowy rachunek pokazujący twój osobisty udział w federalnym podatku dochodowym?

Wysoki rangą członek Izby Reprezentantów, wraz z kohortami z obu stron przejścia, uważa, że Amerykanie mają prawo wiedzieć dokładnie, jak wydawane są ich dolary podatkowe.

Zgodnie z ustawą o odbiorze podatku, ustawą wprowadzoną 28 października przez Rep. Mike’a Quigley’a (D-IL), współprzewodniczącego Transparency Caucus, każdy Amerykanin byłby uprawniony do otrzymania wyszczególnionego paragonu podatkowego z podziałem kwot wydawanych w jego imieniu.

Tak jak nasze rachunki za zakupy utrzymują nas w odpowiedzialności za nasze zakupy, tak rachunek podatkowy będzie utrzymywał nasz rząd w odpowiedzialności za nasze wydatki federalne, â” Quigley powiedział w pisemnym oświadczeniu. âThis tax receipt will not only provide citizens with a better understanding of how their money is being spent, but move us towards more government transparency, giving power to the people and accessibility to the federal process.â”

Rachunek, który otrzymał wsparcie dwustronne, stanowiłby pisemny paragon dla osób składających papierowe deklaracje podatkowe oraz elektroniczny paragon dla e-filerów. Rachunek zawierałby podział składek każdej osoby na ubezpieczenie społeczne, wydatki na obronę, Medicare i inne programy federalne, a także całkowitą kwotę długu federalnego i kwotę, jaką rząd federalny pożyczył na jednego obywatela.

Do Quigley’a dołączyło trzech kolegów z Izby Reprezentantów. Randy Forbes (R-VA), Jim Cooper (D-TN), i Jim Renacci (R-OH) â we wprowadzeniu ustawy o pokwitowaniu podatników.

Kiedy wydasz nawet 5 dolarów w sklepie spożywczym, otrzymasz szczegółowy paragon z wyszczególnieniem tego, co wydałeś. Amerykanie mają prawo oczekiwać nie mniej odpowiedzialności za dolary podatkowe, które płacą do rządu federalnego, â” Forbes powiedział w oświadczeniu. â “Taxpayer Receipt Act” jest namacalnym sposobem na pociągnięcie Waszyngtonu do odpowiedzialności za swoje zwyczaje związane z wydawaniem pieniędzy, pozwalając każdemu Amerykaninowi zobaczyć dokładnie, dokąd zmierzają jego ciężko zarobione dolary i jakie różne funkcje rządowe lub programy finansują.â”

Renacci dodał, że jako były właściciel małego biznesu uważa, że podatnicy zasługują na nic mniej niż ten rodzaj przejrzystości ze strony rządu federalnego.

âA tax receipt provides transparent and accountability for our hardworking Americans,â” dodał.

Do obliczeń potrzebnych jest tylko kilka istotnych informacji. Obejmują one podatek od ubezpieczeń społecznych potrącany u źródła na formularzu W-2, pole 4; podatek od leków potrącany u źródła na formularzu W-2, pole 6; oraz federalny podatek dochodowy.

W przypadku zwrotów w roku 2014 są to kwoty potrącone z czeków w roku 2014, plus wszelkie dodatkowe kwoty wypłacone w dniu 15 kwietnia lub minus wszelkie zwroty, o które ubiegałeś się 15 kwietnia. Całkowita kwota powinna zostać odzwierciedlona na linii 11 formularza 1040EZ lub linii 55 formularza 1040.

Możesz obliczyć, jak wyglądałby twój paragon podatnika tutaj.