Jak wygląda rozwój praktyki zgodności z przepisami?

Praktyki wszystkich rozmiarów są zachęcane do rozwoju w sposób, do którego mogą nie być przyzwyczajeni, więc jest to powód, że rozszerzenie podstawowych funkcji, takich jak praca oparta na zgodności, może być wygodnym wyborem.

CPA i adwokat Judy Vorndran aktywnie pomagają profesjonalistom w podejmowaniu tych decyzji. W szczególności, jako partner w Colorado-based TaxOps, Judy Vorndran doradza klientom i profesjonalistom podatkowym w kwestiach związanych z podatkami państwowymi i lokalnymi. Judy Vorndran jest uznanym w kraju liderem myślenia i wielokrotnie nagradzanym instruktorem, który stale koncentruje się na znajdowaniu sposobów na uproszczenie skomplikowanych stanowych i lokalnych problemów podatkowych oraz rozwiązywaniu obszarów kontrowersji podatkowych.

Co ważniejsze, poprowadzi sesję na nadchodzącej konferencji Avalara Crush zatytułowanej “Growing Your Practice with Compliance”, podczas której przyjrzy się bliżej temu, jak wygląda automatyzacja w pracy z zakresu podatków od sprzedaży. Omówi ona, między innymi, w jaki sposób budowanie praktyki automatyzacji podatku od sprzedaży może przyczynić się do zwiększenia wydajności Twoich klientów i rozwoju Twojej praktyki.

Niedawno dogoniliśmy Judy, aby zbadać niektóre z tych kwestii i dowiedzieć się, jak firma może zacząć rozwijać się zgodnie z przepisami.

AW: Tak wiele firm już skupia się na pracy zgodnej z przepisami, co to znaczy rozwijać w ten sposób swoją praktykę?

Vorndran: Nie mówimy tu o zgodności z prawem podatkowym, ale o zgodności z prawem podatkowym dotyczącym transakcji – firmy zajmują się tym wewnętrznie każdego dnia, każdego miesiąca…a świat jest zupełnie inny niż raz na kwartał, kiedy należne są szacunkowe płatności podatku dochodowego.

AW: Jakie są niektóre najlepsze praktyki, jeśli chodzi o pierwsze kroki, dla firm zainteresowanych jakimkolwiek obszarem wzrostu?

Vorndran: Miej wizjonera (tj. lidera), który pasjonuje się pomaganiem ludziom i czuje się komfortowo w kontaktach z wieloma rządami!

AW: I odwrotnie, jakie są typowe błędy/czego firmy powinny unikać w planowaniu?

Vorndran: Zatrudnianie niewłaściwych osób, minimalizowanie nakładu pracy i traktowanie jej jako towaru, a nie usługi o wartości dodanej.

AW: W odniesieniu do rozwoju praktyki, na jakich konkretnych obszarach zgodności zalecałby Pan(i) firmom skupić się i dlaczego?

Vorndran: Outsourcing deklaracji podatkowych, licencje na prowadzenie działalności gospodarczej, outsourcing podatku od nieruchomości – z tej pracy może powstać wiele skomplikowanych usług strategicznych i ograniczających ryzyko, takich jak badania nexusu, pomoc w automatyzacji podatkowej, pomoc w zakresie audytu podatkowego transakcji, pomoc w zakresie fuzji i przejęć, rejestracji – a także rzeczywiste zapoznanie się z działalnością biznesową swoich klientów.

Myślę, że o to właśnie chodzi i w moim świecie budowanie tych relacji, rozumienie ich wyzwań i pomaganie im jest tym, co sprawia przyjemność w księgowości.