Jak zabezpieczyć zwolnienia z podatku od osób zależnych w ostatniej chwili

Czy pomagasz w utrzymaniu kogoś, kto jest częściowo samowystarczalny, np. emerytowanego rodzica lub innego krewnego, który otrzymuje świadczenia socjalne lub fundusze z innych źródeł? Następnie musisz zapoznać się z trudnymi zasadami dotyczącymi zwolnień z obowiązku opieki. Kto płaci, jakie wydatki decydują o tym, czy jesteś w stanie uzyskać zwolnienie, które obniża twój dochód do opodatkowania o $3,950 na rok 2014. Nie pozwól, aby nieuwaga w wydatkach na wsparcie spowodowała niepotrzebną utratę zwolnienia.

Aby ubiegać się o status rodzica pozostającego na utrzymaniu w 2014 r., kluczowym wymogiem jest zapewnienie ponad połowy jego całkowitego wsparcia w ciągu roku lub, w ramach umowy dotyczącej wsparcia wielokrotnego, ponad 10 procent. Inne postanowienie określa limit w wysokości $3,950 w odniesieniu do kwoty podlegającego zgłoszeniu dochodu, który rodzic może otrzymać , a nie licząc fundusze ze zwolnionych od podatku źródeł, takich jak Ubezpieczenie Społeczne, pożyczki, przychody z ubezpieczenia na życie, spadki i darowizny.

Różne, często niezrozumiałe przepisy mają zastosowanie, gdy zsumuje się sumę wydaną przez ciebie i twojego ojca na rzeczy pomocnicze, takie jak jedzenie, czynsz lub ubranie. Prawo wymaga, abyś policzył wszystkie pieniądze, które wydaje z własnych środków. Nie ma żadnej różnicy, że pieniądze, które wydaje na siebie, pochodzą z Ubezpieczenia Społecznego lub innego nieopodatkowanego źródła, które nie musi być wliczane do tego pułapu dochodu, który wynosi $3,950.

Ale test wsparcia nie wymaga, abyś liczył to, co oszczędza lub inwestuje, jako wydatki, które wydaje na swoje wsparcie. Wymaga jedynie, abyś liczył pieniądze rzeczywiście wydane przez niego na wsparcie, a nie pieniądze dostępne na ten cel . Jeśli więc wasz ojciec otrzymuje nieopodatkowane pieniądze, być może będziecie musieli uważnie śledzić, ile każdy z was wydaje w okresie od teraz do końca 2014 roku. W takim przypadku upewnijcie się, że to wy zapewnicie ponad połowę jego wsparcia do 31 grudnia; w przeciwnym razie, powiedzcie sayonara do jego zwolnienia.

Często jest tylko niewielka różnica między wkładem własnym i ojca w jego całkowite wsparcie. W niektórych sytuacjach może się okazać, że można zaspokoić zapotrzebowanie na wsparcie, prosząc go, aby zaoszczędził trochę pieniędzy lub wydał je na rzeczy nie przeznaczone na wsparcie, takie jak prezenty dla wnuków, podczas gdy ty zwiększasz swoją pomoc dla równowagi w 2014 roku.

Dla zilustrowania, załóżmy, że całkowite wsparcie dla twojego ojca wynosi 18.000 dolarów. Podział 18.000 $ jest taki, że otrzymuje i wydaje 9.200 $ z Ubezpieczenia Społecznego i innych nieopodatkowanych źródeł, a ty stawiasz 8.800 $. Z tymi liczbami, nie możesz go odzyskać. Zaczepem jest to, że twoja składka wynosi mniej niż połowę jego wsparcia. Aby zapewnić więcej niż połowę jego wsparcia w 2014 roku, musisz zmniejszyć jego wydatki lub zwiększyć swoją pomoc, lub obie te rzeczy. Rozwiązanie? Po prostu poproś go, aby umieścił w banku ponad 400$ z dostępnych 9.200$ na resztę roku, zamiast je wydawać, lub zwiększył swoje wydatki na wsparcie o tyle, aby przewyższały one jego wydatki. Każda z tych taktyk pozwala zdać test na wsparcie, a tym samym zachować zwolnienie.

Istnieje możliwość manewru w ostatniej chwili, który może pomóc, jeśli wsparcie twojego ojca wydaje się przewyższać twoje, ponieważ rok zbliża się do końca. Przy obliczaniu kwoty, którą wydajesz na wsparcie w ciągu roku, uwzględnij koszt przedmiotów, które dostarczasz do 31 grudnia, nawet jeśli wstrzymujesz się z ich opłaceniem do następnego roku – powiedzmy o prezencie gwiazdkowym, za który płacisz czekiem wysłanym w styczniu.

O autorze:

Julian Block pisze i praktykuje prawo w Larchmont w Nowym Jorku, a wcześniej pracował w IRS jako agent specjalny (śledczy w sprawach karnych) i adwokat. Więcej na ten temat można znaleźć w “Julian Block’s Year Round Tax Strategies”, dostępnej na stronie julianblocktaxexpert.com.

Artykuły pokrewne:

  • W jaki sposób IRS pozwoli podatnikom dzielić się zwolnieniem od podatku
  • Naucz się “Sekretów” w zakresie zwolnienia z obowiązku opieki rodzicielskiej