Jak zaoszczędzić pieniądze na pierwszym roku studiów

Wszyscy wiedzą, że czesne i opłaty za studia to pozycje o wysokich kosztach, ale co z wieloma innymi wydatkami związanymi ze szkolnictwem wyższym? Rodzice świeżo upieczonych są często bardzo zaskoczeni ceną książek, podróży, akcesoriów do akademików i innych niezbędnych rzeczy na studiach. W rzeczywistości, w tym roku rodzice mają wydać średnio nieco ponad 800 dolarów na zakupy, które obejmują ubrania, elektronikę, wyposażenie akademika i żywność, zgodnie z danymi National Retail Federation. Texas Society of CPAs oferuje sześć wskazówek, jak zaoszczędzić na tych i innych wydatkach.

Think Small

Większość pokoi w akademikach jest dość ciasna, z ograniczoną przestrzenią dla każdego mieszkańca. Dlatego dobrze jest być konserwatywnym przy zakupie akcesoriów do akademików. Podstawowy zestaw pościeli, kilka zdjęć lub plakatów i kilka osobistych rzeczy do siedzenia na biurku lub w komodzie powinny wystarczyć. Zrób listę minimalnej liczby potrzebnych rzeczy, a następnie kup tylko to, co jest na tej liście.

Don’t Be Too Hasty in Buying Appliances

Przed zakupem urządzeń lub elektroniki, należy najpierw sprawdzić w kolegium, co dostarczają i jakie przedmioty mogą być zakazane. Mini-lodówka może nie być konieczna, innymi słowy, jeśli na końcu korytarza lub w pokoju znajduje się kuchnia. Ponadto, niektóre szkoły nie zezwalają uczniom na przynoszenie urządzeń takich jak tostery czy ekspresy do kawy, ponieważ stanowią one zagrożenie pożarowe. Jeśli to możliwe, nie zapomnij, aby sprawdzić z przyszłymi współlokatorami, co przynoszą, które mogą być dzielone.

Wykorzystaj zniżki dla szkół wyższych

Lwia część wydatków na studia jest przeznaczona na elektronikę, która według National Retail Federation będzie kosztować średnio około 210 dolarów. Należy jednak pamiętać, że uczelnie często organizują dla swoich studentów hojne zniżki na zakupy technologii, więc należy skontaktować się ze szkołą przed zakupem, aby skorzystać z wszelkich możliwych przerw cenowych. Ponadto, należy pamiętać, że niektóre pakiety pomocy finansowej pokrywają koszty komputerów.

Buy Gently Used Books

Studenci wydali średnio 1.137 dolarów na książki i inne materiały szkoleniowe w ostatnim roku akademickim, według Zarządu Kolegium. Mniej kosztowne używane książki są dostępne w księgarniach college’u i wielu źródłach online, więc należy najpierw zwrócić się do tych źródeł. Sprawdź w Internecie, czy nie ma możliwości wypożyczenia również podręczników.

Nie marnuj dolara jadalnego

Wielu pierwszoklasistów zapisuje się na plan posiłków, gdy rozpoczynają studia, ale niektórzy uważają, że po rozpoczęciu szkoły plany te im nie pasują. Niektóre plany podkreślają posiłki spożywane w jadalniach, podczas gdy inne zawierają «dolary», które można wydać na wiele sposobów. Jeśli zobowiązałeś się do all-you-can-eat plan w jadalni, ale okaże się, że jesteś bardziej prawdopodobne, aby złapać kanapkę w drodze do klasy, możesz być wydatki znacznie więcej na swój plan, niż to konieczne. Ustalcie swoje realistyczne nawyki żywieniowe w drodze lub przy bufecie – i sprawdźcie, czy jest możliwe przejście na najtańszą opcję, która najlepiej pasuje do tych nawyków.

Pozostań na miejscu

Wielu studentów jeździ do domu w każdy weekend, ale z wysokimi kosztami benzyny, które mogą sumować się do bardzo drogiej podróży tylko po to, aby uzyskać niektóre pranie zrobić. W rzeczywistości, ponieważ niektóre uczelniane zezwolenia na parkowanie kosztują setki dolarów, dobrym pomysłem może być pozostawienie samochodu w domu. Kiedy studenci muszą podróżować, powinni rozważyć carpooling lub korzystanie z tańszego transportu publicznego.

A CPA może pomóc

Niezależnie od tego, czy próbujesz ograniczyć wydatki na studia, czy też zająć się innymi problemami finansowymi, skonsultuj się z lokalnym CPA. Może on udzielić Ci rady, której potrzebujesz, aby dokonać najlepszych wyborów finansowych dla Twojej rodziny.

Źródło:

Texas Society of CPAs