Jak zarządzać godzinami ładowania partnera zarządzającego

Większość partnerów firmy CPA zadaje to pytanie nieco inaczej. To jest coś w rodzaju: âWe have X amount of revenue and Y number of partners, so how many chargeable hours should our managing partner have compared to the other partners?â» And the next question usually is: â» Jeżeli te dwa pytania nie są tematem rozmów między partnerami, to prawdopodobnie powinny być. Podamy Państwu niektóre z trendów, a także wskazówki, gdzie powinniście się znaleźć.

Po pierwsze, o wiele ważniejsze jest, aby upewnić się, że âmanageâ» godziny rozliczeniowe partnera zarządzającego, niż jest do zarządzania rozmiar jego książki biznesu. Większość partnerów zarządzających, z którymi współpracujemy, nadal utrzymuje relacje z kluczowymi klientami firmy, ponieważ ich firmy rozwijają się, a ich obowiązki jako partnera zarządzającego rosną. Klienci ci zazwyczaj pozostają w księdze partnera zarządzającego, ale muszą wykorzystywać pracę w inny sposób niż kiedyś i polegać na większym zaangażowaniu innych partnerów i pracowników w celu jej wykonania.

Według Rosenberg National MAP Survey z 2014 r. , średnia baza klientów partnerów zarządzających wynosiła 1,16 mln USD dla 36 największych firm uczestniczących w badaniu, z przychodami od 20 mln USD do 72 mln USD. Dla porównania, średnia baza klientów dla wszystkich partnerów â kapitału własnego i nonequity â w tych samych firmach wyniosła 1,20 mln dolarów. Tak więc, w tych firmach nie ma żadnej realnej różnicy w księdze partnera zarządzającego.

Znacznie trudniejszą do zarządzania metryką są płatne godziny pracy partnera zarządzającego oraz czas, jaki pozostał na prowadzenie firmy. Skąd wiesz, gdzie powinny znajdować się te liczby? To naprawdę jest funkcją wielkości i złożoności Twojej firmy. Problem polega na tym, że nie dostosowujemy się wystarczająco szybko w miarę rozwoju naszych firm, a większość partnerów zarządzających poświęca zbyt mało czasu na prowadzenie i zarządzanie oraz zbyt wiele czasu na obsługę klientów. W ramach naszego procesu coachingu dla partnerów zarządzających, prawie zawsze doradzamy naszym firmom, aby znaleźć sposób na zmniejszenie obciążenia kosztami lidera.

Smutna rzeczywistość jest taka, że widzimy, iż tendencja w zakresie zarządzania opłatami partnerów idzie w złym kierunku. Średnie godziny rozliczeniowe partnerów zarządzających wzrosły w ciągu ostatnich trzech lat, w oparciu o odpowiedzi firm o przychodach do 50 mln USD z 2014 INSIDE Public Accounting (IPA) National Benchmarking Report . Aby było jasne, nie są to porównania z roku na rok, lecz raczej średnie z wszystkich respondentów biorących udział w badaniu.

Emerging from the recession may have had something to do with the numbers â and the âall hands on deckâ» approach many firms adopted. Ale prowadzenie i zarządzanie firmą księgową nie staje się łatwiejsze w obliczu problemów związanych z konkurencją, dziedziczeniem, a powracający ludzie są nieważni.

W raporcie z analizy porównawczej IPA za rok 2014, dla 35 firm o przychodach od 30 do 50 mln USD, średnie płatne godziny pracy partnerów zarządzających były tylko o około 500 godzin krótsze niż przeciętny partner praktyki. Czy 500 godzin wystarczy, aby prowadzić firmy, które są jednymi z największych w kraju?

Skąd więc wiesz, gdzie powinien być twój partner zarządzający? Używamy całkiem prostej metryki. Po pierwsze, dla mniejszych firm (poniżej 5 milionów dolarów), nie widzimy dużej ulgi dla partnera zarządzającego poza dobrym administratorem firmy, który niesie ze sobą duże obciążenie. Często też widzimy kilku partnerów dzielących obowiązki, noszących różne kapelusze administracyjne i zarządcze. W świecie o wartości poniżej 5 milionów dolarów, Twój partner zarządzający otrzymuje prawdopodobnie około 1100 godzin pracy, jak wszyscy pozostali partnerzy.

Po osiągnięciu tego progu przychodów w wysokości 5 milionów dolarów, maksymalne godziny obciążenia dla partnera zarządzającego powinny zacząć spadać o około 100 godzin, a następnie o każde kolejne 5 milionów dolarów przychodu. Jeśli nasz punkt wyjścia to 1100, partner zarządzający firmy o wartości 10 milionów dolarów będzie miał nie więcej niż 900 godzin rozliczeniowych, 15 milionów dolarów nie więcej niż 800 godzin itd.

Nie jest to nauka ścisła, ale trzeba świadomie obniżać godziny w miarę wzrostu firmy. To się nie stanie, jeśli tego nie zaplanujesz. Większość partnerów zarządzających korzysta z pracy klienta, są w niej dobrzy i czasami niechętnie z niej rezygnują. I pamiętaj, mówimy tu o maksymalnych liczbach.

Gdzie się zatrzymujesz? Nasza sugestia jest taka, że z wyjątkiem największych firm, nie idziesz do zera, ale raczej wyrównujesz go na 100 do 200 godzin. Powodem jest to, że uważamy, iż ważne jest, aby Twój partner zarządzający był na tyle osobiście zaangażowany w obsługę klienta, aby mieć wiedzę na temat jego problemów i wątpliwości. To naprawdę pomaga mu pozostać uziemionym i połączonym.

Pamiętaj, że to są wytyczne. Na całej mapie widzimy liczby w zależności od firmy i składu osobowego w kancelarii partnera zarządzającego. Twoim celem powinno być skrócenie czasu obsługi klienta przez Twojego lidera. W ten sposób, partner zarządzający ma wolny czas na obsługę tego, co jest Twoim nr 1, najważniejszym klientem â firmy.

O autorze:

Gary Adamson jest CPA i prezesem Adamson Advisory, specjalizującym się w doradztwie praktycznym i partnerskim dla firm CPA. Można się z nim skontaktować pod adresem [chronione pocztą elektroniczną]. Aby dowiedzieć się więcej o Adamson Advisory, odwiedź jego stronę internetową, śledź blog firmy i znajdź firmę na Twitterze @adamsonadvisory.