Jak zarządzać własnym bezrobociem

Podczas gdy wielu Twoich klientów wykonało wiele pracy przygotowawczej do rozpoczęcia działalności gospodarczej, przejście na samozatrudnienie może nadal sprawić, że poczują się oni przytłoczeni. Są oni teraz odpowiedzialni za planowanie biznesowe, księgowość, sprzedaż i marketing, spotkania, rozmowy telefoniczne, pocztę elektroniczną – nie wspominając już o wykonywaniu rzeczywistej pracy. Artykuł po artykule stawia zarządzanie czasem jako jedno z największych wyzwań dla przedsiębiorców.

Więc jak oni wszystko robią i robią dobrze? Muszą mieć odpowiednie narzędzia i strategie.

Oto zestaw narzędzi startowych z 6 poradami biznesowymi, którymi możesz się podzielić z klientami pracującymi na własny rachunek, aby uzyskać najlepsze wyniki i wydajność:

1. Załóż biznesowe konto bankowe

Oddzielenie biznesu od pieniędzy osobistych jest podstawową radą, z którą zgadzają się prawie wszyscy eksperci. Pomóż swoim klientom zrozumieć wartość podjęcia tego ważnego kroku zaraz za bramą. Ma to kluczowe znaczenie dla prowadzenia przez nich ewidencji, oszczędzając cenny czas i stres, jeśli chodzi o składanie zeznań podatkowych.

Istnieją również względy prawne. Połączenie lub sprzeniewierzenie funduszy biznesowych może narazić je na problemy z IRS. Pieniądze, które trafiają do firmy, są przeznaczone wyłącznie na cele biznesowe, a nie na artykuły spożywcze, osobiste wakacje lub cokolwiek innego dla ich dzieci. Posiadanie oddzielnego konta biznesowego pozwala na całkowite oddzielenie wydatków służbowych od osobistych.

Konto biznesowe daje również klientom jasny obraz ich przepływów pieniężnych i wydatków biznesowych, dzięki czemu mogą oni określić, gdzie mogą potrzebować szukać oszczędności, wyznaczać cele i planować na przyszłość.

2. Szybciej otrzymuj płatności za pomocą przyjaznych dla użytkownika narzędzi do płatności online

Około 80 procent małych firm upada z powodu problemów z przepływami pieniężnymi. Twoi klienci muszą upewnić się, że płatności przychodzą w celu pokrycia miesięcznych wydatków. To właśnie tutaj technologia może być ogromną zaletą. Przyjazne dla użytkownika oprogramowanie może pomóc Twoim klientom zobaczyć transakcje biznesowe z ich pulpitu lub urządzenia mobilnego, a także wyniki.

Zapytaj ich, jak bardzo cenią sobie wygodę korzystania z wózka na zakupy w e-commerce lub mobilnego systemu punktów sprzedaży na smartfonie lub tablecie dla własnych zakupów. Każdemu zależy na szybkości i wygodzie, więc mogą to być również zmieniarki do gier dla jego firmy.

Narzędzia online pomagają w wykonywaniu powtarzających się zadań, takich jak np. fakturowanie. Może to być czasochłonne zadanie, w którym Twój klient powtarza w kółko to samo zadanie rozliczeniowe, od ręcznego wystawienia tej samej faktury dla powtarzających się klientów do wysłania e-maila z przypomnieniem, gdy płatność nie dotarła na czas. Programy komputerowe oferują profesjonalnie wyglądający szablon, który może być używany wielokrotnie.

Istnieją również platformy rozliczeniowe, które mogą generować faktury powtarzające się automatycznie, generować i wysyłać automatyczne przypomnienia o opóźnieniach w płatnościach do klientów oraz stosować opłaty za zwłokę do zaległych sald faktur.

3. Automatyczne zadania księgowe do monitorowania rentowności

3.

Twoi klienci muszą mieć jasny obraz tego, gdzie znajduje się ich biznes. W ten sposób mogą oni na przykład wprowadzać zmiany w swoim marketingu, cenniku i spisie klientów. Oprogramowanie księgowe może zautomatyzować rutynowe i czasochłonne zadania, takie jak kategoryzacja wydatków, śledzenie czasu i tworzenie rachunku zysków i strat.

Twoi klienci pracujący na własny rachunek powinni zapoznać się ze sprawozdaniami finansowymi, aby naprawdę monitorować kondycję swojej firmy. Najważniejszy jest zysk, a najważniejszym sprawozdaniem finansowym jest rachunek zysków i strat, który mówi im dokładnie, ile pieniędzy zarobili po wypłacie wydatków.

Jeśli Twój klient ma pod ręką zautomatyzowane i wygodne wyciągi, może spojrzeć wstecz na swoje zyski i dokładnie monitorować, dokąd zmierza. Może to być również otwieracz oczu. Jeśli ich firma nie jest wystarczająco rentowna, aby zapłacić im to, co chcą, nie jest to trwałe.

4. Pobierz system do zarządzania klientami

W biznesie chodzi o ludzi i budowanie silnych relacji. Twoi klienci mogą się na tym skupić dzięki systemowi zarządzania relacjami z klientami (CRM), który dostarcza osobistą uwagę na ich rosnącą bazę klientów i pomaga generować nowe wskazówki.

Jeśli chodzi o CRM, dostępne są darmowe narzędzia, takie jak HubSpot, który przechowuje kontakty z klientami i firmami oraz pozwala zobaczyć i śledzić wszystkie interakcje z klientami. Jeśli Twój klient jest zainteresowany kompleksowym rozwiązaniem, może przejść na płatne członkostwo, które oferuje marketing w celu zwiększenia ruchu i przekonwertowania większej liczby odwiedzających dzięki przychodzącym kampaniom marketingowym.

5. Wykres Postępy z wykorzystaniem prostych narzędzi budżetowych

Zbyt często zdarza się, że ludzie wplątują się w codzienne zadania związane z prowadzeniem biznesu. Muszą jednak wiedzieć, czy są na dobrej drodze do realizacji swoich celów i planów, a w razie potrzeby zmienić swój sposób działania. W dzisiejszych czasach ludzie muszą reagować na własną działalność gospodarczą – a to oznacza zwracanie uwagi na szczegóły.

Korzystanie z aplikacji mobilnych to popularny sposób na zarządzanie finansami i krytyczne spojrzenie na budżet. Stały się one jak doradcy cyfrowi, którzy mogą udzielać wskazówek, kiedy i jak wydać pieniądze oraz wysyłać alerty w celu wykrycia kwot “źle wydanych” pieniędzy.

6. Połączyć z ekspertami i mentorami

Praca w sieci może nie być łatwa dla Twoich klientów, ale przekazywanie ich umiejętności do pokoju pełnego nieznajomych nie jest tak zniechęcające z platformami takimi jak Meetup.com, które gromadzą grupy podobnie myślących ludzi, którzy mają wspólne zainteresowania i zawody.

Grupy te organizują i uruchamiają wydarzenia offline, dzięki czemu użytkownicy mogą łączyć się ze sobą na poziomie lokalnym. Twój klient może zapoznać się z grupą zanim przejdzie przez drzwi! Mogą spotykać się z rówieśnikami i mentorami, którzy pomogą im w pracy nad wyzwaniami, doprowadzą do powstania nowych możliwości i rynków internetowych, na których będą mogli budować swój biznes.

Jako księgowy, masz unikalną soczewkę do firm swoich klientów prowadzących działalność na własny rachunek. Danie im zestawu narzędzi do budowania swojej firmy jest zarówno cenne, jak i uspokajające, szczególnie dla tych, którzy po raz pierwszy wchodzą w świat przedsiębiorczości. Te 6 wskazówek pomoże w ich stworzeniu, aby odnieść sukces i powrócić do Twoich usług ekspertów.

Powiązane artykuły

Co się dzieje, gdy klient spłukuje

Doradzanie swoim klientom w zakresie obniżania podatku od osób bezrobotnych