Jak zastanowić się nad tym, jak sprawić, aby chmura liczyła się w Twojej firmie

Rosnące koszty pracy i konkurencyjna presja na opłaty wymagają od firm księgowych pracy bardziej wydajnej niż kiedykolwiek wcześniej.Tymczasem wzrost liczby dostawców oprogramowania w chmurze umożliwił CPA pracę na nowe sposoby – na przykład dostęp do dokumentów i współpracę z klientami z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Według badań przeprowadzonych przez spółkę zależną AICPA CPA.com, 90 procent CPA zgadza się, że "dostawa cyfrowych procesów biznesowych do klientów" stanie się kluczowym wyróżnikiem wśród firm księgowych w ciągu najbliższych pięciu lat, a wraz z cyfrową transformacją wpływającą na każdą branżę, zawód księgowego nie jest wyjątkiem.

Aby pomyślnie przejść do chmury z dotychczasowych systemów informatycznych, firmy muszą rozważyć kilka kluczowych wymagań. Jednym z tych wymogów jest konieczność wyposażenia CPA w technologię samoobsługową.

Oznacza to wyposażenie CPA w łatwe do opanowania, łatwe w użyciu narzędzia, które umożliwiają im wykonywanie pracy bez konieczności każdorazowego korzystania z usług informatycznych. Jeśli oprogramowanie jest zbyt złożone lub uciążliwe w użyciu, firmy będą cierpieć z powodu niskiego poziomu wdrożenia i mniejszej wydajności.

W szczególności, technologia samoobsługowa oznacza, że CPA są w stanie wykonywać codzienne zadania, takie jak:

  • Skonfiguruj współdzielony folder lub przestrzeń roboczą do współpracy z klientami.
  • Łatwo udostępniać i zapewniać dostęp do dokumentów finansowych lub osobistych.
  • Przyspieszenie wejścia klienta na pokład dzięki prostym przepływom pracy.

Poprzez oddanie użytecznej technologii w ręce CPA, firmy mogą zwiększyć wydajność pracowników i rentowność firmy, jak również pozyskać więcej klientów.

Jednak wdrożenie tych rozwiązań nie może odbywać się kosztem utrzymania bezpieczeństwa na poziomie przedsiębiorstwa i przestrzegania wielu przepisów dotyczących zgodności, takich jak FINRA, HIPPA, SEC 17a-4, SEC 17a-3 i innych.

Na szczęście obecnie możliwe jest osiągnięcie wszystkich tych celów.

Post origninalny pojawił się jako część bloga Boomer Bulletin.