Jak zbudować lepsze wezwanie do działania

przez Jack LaRue

Przyznam się do tego: To mi się przydarzyło. Pewnie tobie też się to przytrafiło. Rozpoczynasz, co wydaje się być głupią kampanią marketingową. Jest dobrze przemyślana, dobrze zaplanowana i dobrze wykonana. Siedzisz z założonymi rękami i czekasz, aż klienci zapukają do twoich drzwi – i nic się nie dzieje. Co poszło nie tak?

Pierwszym miejscem, w którym patrzę, jest wezwanie do działania. Jest to najważniejszy element każdej inicjatywy marketingowej. Bez niego, nawet najlepiej ułożone plany marketingowe nie zadziałają.

Na szczęście, dość łatwo jest stworzyć wezwanie do działania. Po prostu zadaj sobie pytanie: Co chcę, by moja publiczność zrobiła w wyniku mojej komunikacji marketingowej? Jasne, ostatecznie chcesz, aby klient dokonał zakupu. Ale to zazwyczaj zbyt wiele, aby prosić o jeden kawałek marketingu.

O wiele bardziej efektywne jest myślenie o jednym konkretnym działaniu, które chcesz, aby Twoja perspektywa została podjęta. Chcesz, żeby do ciebie zadzwonili? Kliknąć na link do Twojej strony internetowej lub strony docelowej? Zwrócić wizytówkę odpowiedzi? Cały Twój przekaz marketingowy powinien być zaprojektowany tak, aby zrobić jedną rzecz: uzyskać perspektywę, aby zakończyć pożądane działanie.

Oto kilka wskazówek, które mogą uczynić Twoje wezwanie do działania bardziej skutecznym:

Wyraź się jasno – Bądź bardzo jasny i konkretny, co chcesz, aby prospektorzy zrobili. Nie zostawiaj im decyzji. Nie oferuj zbyt wielu możliwości wyboru. Wyraź się jasno, nawet dla osób, które mogą po prostu pominąć Twój materiał marketingowy.

Ułatw to – Jeśli chcesz, aby potencjalni klienci odwiedzili stronę internetową, podaj link. Jeśli chcesz, aby do Ciebie zadzwonili, podaj numer telefonu. Tak, są one oczywiste, ale widziałem wiele kawałków marketingowych, które pozostawiają je na zewnątrz.

Zrób to wymiernym – Ostatecznie, musisz wiedzieć, jak skuteczna była twoja kampania. Ile z twoich perspektyw zrobiło następny krok? Jak wypada to w porównaniu z innymi inicjatywami marketingowymi?

– W końcu musisz wiedzieć, jak bardzo twoja kampania odniosła sukces.

Jak wolisz , aby skontaktowali się z Tobą nowi potencjalni marketingowcy? Czy wolisz telefon, e-mail, czy coś innego? Proszę podzielić się swoimi uwagami poniżej.

Przeczytaj więcej artykułów marketingowych autorstwa Jacka LaRue.

O autorze:

Jack LaRue jest starszym wiceprezesem myPay Solutions w Thomson Reuters Tax & Accounting.