Jak zdefiniować kulturę Twojej firmy księgowej

Kultura korporacyjna jest definiowana jako zbiór wartości i norm, które są silnie utrzymywane i szeroko rozpowszechniane w całej organizacji. W opinie New York Timesa , Greg Smith – były wiceprezes Goldman Sachs – przypisał sukces firmy jej kulturze, która promowała pokorę, uczciwość i pracę zespołową. Ponadto ankieta przeprowadzona wśród ponad 1400 amerykańskich dyrektorów finansowych i generalnych wykazała, że 91% z nich uznało kulturę firmy za jeden z najważniejszych elementów składowych swoich firm, a ponad 78% umieściło ją w pierwszej piątce czynników wpływających na wartość firmy.

W świetle tych objawień, niezaprzeczalnym jest, że Twoja firma księgowa potrzebuje silnej kultury, aby osiągnąć wyższy poziom sukcesu. Ale jak można ją włączyć do swojej organizacji? Ponieważ każda firma jest wyjątkowa, kultura, która umożliwiła jednej firmie osiągnięcie sukcesu, niekoniecznie musi działać na rzecz drugiej. W związku z tym, należy zacząć od zdefiniowania własnej kultury. Ten artykuł jest przewodnikiem, jak to zrobić.

1. Przeprowadzić ocenę aktualnej kultury

Najpierw musisz zrozumieć sposób myślenia, który jest wspólny dla całej organizacji. Czy twój zespół pracuje nad osiągnięciem tych samych celów? Czy każdy z twoich pracowników może wyjaśnić, dlaczego firma istnieje, dokąd zmierza i jak się tam dostanie?

Zadaj swoim pracownikom pytania, takie jak:

– Co odróżnia tę firmę od innych, w których pracowałeś?

– Jakie są cechy, które chciałbyś, aby ludzie dołączający do twojego zespołu mieli?

– Jakich rzeczy potrzebujemy jako firma?

– Co możemy poprawić jako praktykę?

Często najbardziej udane firmy księgowe mają zespół, który w pełni rozumie i jest zaangażowany we wspólną wizję i ogólną misję firmy. Dlatego też, jeśli otrzymujesz zróżnicowane odpowiedzi na te pytania, należy pracować nad zdefiniowaniem swojej kultury, tak aby wszyscy na pokładzie mieli tę samą misję.

2. Zdefiniuj swój cel

Pomyśl o swoim celu. To nie oznacza, co robisz, ale raczej, dlaczego to robisz. W tym samym oddechu, pomyśl o przyszłości swojej firmy. Gdzie zamierzasz być w ciągu najbliższych pięciu czy dziesięciu lat? A co poza tym? Planujecie poszerzyć swój zakres lub specjalizację? Czy jest jakaś strategia wyjścia, kiedy przestaniesz pracować?

Gdy otrzymasz i zapiszesz odpowiedzi na te pytania, będziesz miał powód, dla którego robisz to, co robisz. To pomoże ci stworzyć kulturę, która ułatwi ci osiągnięcie tych celów.

3. Zwróć uwagę na Podstawowe Cechy Wielkich Liderów i Pracowników

Kultura firmy jest zdefiniowana od góry. Zachowanie pracowników jest często lustrzanym odbiciem tego, co widzą od swoich liderów. Poświęćmy więc chwilę i zastanówmy się nad cechami charakterystycznymi dla Ciebie i innych starszych pracowników firmy. Czy służysz juniorom jako dobry przykład zachowania? Czy może należy wprowadzić jakieś ulepszenia?Zastanówcie się również nad cechami prezentowanymi przez waszych najlepszych pracowników. Co czyni ich tak dobrymi?

Zwracając uwagę na idealne cechy, których oczekujesz od liderów i pracowników firmy, będziesz w stanie lepiej zachęcać i nagradzać tego typu zachowania, aby stworzyć z nich kulturę.

4. Dokument określający sposób postępowania

4.

Firmy, które odnoszą największe sukcesy, mają jasność co do swojego stanowiska. Aby to osiągnąć, należy stworzyć dokument, który będzie zawierał informacje o tym, jak sprawy wyglądają w Twojej praktyce.Oprócz tego, czego nauczyłeś się, gdy określałeś swój cel, umieść w nim swoją misję i wizję.

Niektóre pomysły obejmują:

– Jak firma kontaktuje się z klientami

– Jak personel oddziałuje na siebie

– Twoje procesy decyzyjne

– Idealne cechy potrzebne w firmie

– Szkolenia i możliwości rozwoju

– Działalność charytatywna Twoja firma jest zaangażowana w

– Imprezy społeczne i tradycje

Upewnij się, że ten dokument jest dostępny dla wszystkich w firmie i jest stale aktualizowany.

5. Wzmocnić kulturę

Upewnij się, że zarówno Ty, jak i zespół zawsze odwołują się do Twojej udokumentowanej kultury w celu uzyskania wskazówek. Powinna ona pomóc Ci we wszystkich aspektach Twojej działalności. Dzięki temu będziesz wiedział, czy potencjalni klienci lub pracownicy dobrze pasują do firmy.

Ponadto, należy upewnić się, że nowi pracownicy są związani z kulturą firmy, aby wiedzieli, czego się od nich oczekuje.

Niemniej jednak, jeśli chodzi o budowanie silnej kultury, nie powinno chodzić tylko o to, co pracownicy mogą dać firmie. Powinni raczej naprawdę chcieć to robić. W związku z tym upewnij się, że nagradzasz swoich pracowników zachętami. Powinny one obejmować urlopy w celu ochłonięcia:Badania pokazują, że jest wiele korzyści z robienia przerw w pracy.