Jak zdobyć biznes przez oszustwo

Według Association of Certified Fraud Examiners (ACFE) każdy, kto zajmuje się finansami małych przedsiębiorstw, w tym księgowi, specjaliści ds. zasobów ludzkich i bankierzy, jest na pierwszej linii frontu zapobiegania nadużyciom.

Jako księgowi, księgowi, CPA, konsultanci i inni, wszyscy jesteśmy w pewnym stopniu zaangażowani w sprawy przedsiębiorstw i ich informacji finansowych, kontroli wewnętrznej, polityki i procedur, gdy konsultujemy się z właścicielami firm na temat ich sukcesu.

Dzięki tej wiedzy, w ramach ACFE, znajdziesz oceny, szablony i rzeczywiste przykłady przypadków, a nawet możesz dołączyć do lokalnego rozdziału do sieci i może połączyć się z kimś, kto już pracuje w tej dziedzinie. Jeśli szukasz dostać się na pierwszej linii frontu zapobiegania oszustwom, jest to organizacja, na której polegam i na której polegam, aby pomóc mi nauczyć się i doskonalić swoje umiejętności jako Certyfikowany Egzaminator Oszustw, i oczywiście jako Certyfikowany Public Accountant.

ACFE znajduje się w Austin, TX, i została założona w 1988 roku przez dr Josepha T. Wellsa, CFE, CPA. Dr. Wells został nazwany jednym z 17 najbardziej wpływowych ludzi w dziedzinie bezpieczeństwa w 2018 roku przez Security Magazine .

Zgodnie z jego biografią, dr Wells uważa, że “staje się jasne, że demografia przestępczości zmieniała się… Jako społeczeństwo jesteśmy mniej agresywni niż w przeszłości, ale bardziej nieuczciwi”. Krótko mówiąc, podczas gdy morderstwo jest na wyczerpaniu, oszustwa są na najwyższym poziomie. Profesjonaliści od bezpieczeństwa i egzekwowania prawa muszą zareagować, ucząc się, jak radzić sobie z tym rosnącym zagrożeniem.”

Jest to temat, który w ciągu ostatnich dwóch lat stał się dla mnie niezwykle pasjonujący. ACFE zapewnia edukację, zasoby i możliwości tworzenia sieci kontaktów, aby pomóc stworzyć większą świadomość rosnącego ryzyka dla firm, jeśli chodzi o oszustwa. Ross Pry i ja omawialiśmy różne zasoby, które są dostępne w ramach członkostwa w ACFE. Nawet jeśli nie kwalifikujesz się do przystąpienia do egzaminu CFE, i tak skorzystasz z edukacji i sieci kontaktów, które pomogą Ci zbudować niszę w zakresie zapobiegania oszustwom.

Nie prowadzę swojej firmy w ten sam sposób i nie obsługuję swoich klientów tak, jak to robiłem przed kontaktem z tymi krytycznymi informacjami. Zachęcam wszystkich do zaangażowania się w działalność tej organizacji i pomagam w walce z oszustwami biznesowymi.

Dołącz do mnie na stronie internetowej Fraud Fighter, aby uzyskać więcej informacji, Cotygodniowy Fraudcast i Blog Oszustw, które zapewnią Ci więcej zasobów prewencyjnych.