Jak zmienia się sposób ujmowania dochodów w 2018 r.

Niewiele tematów jest tak wnikliwie omawianych przez księgowych i inwestorów, jak rozpoznawanie przychodów, jednak rozmowa wokół tego tematu jest często zamglona przez błędne informacje i zamieszanie. W obecnej erze cyfrowej, księgowi uważają, że znalezienie dokładnych informacji na temat nadchodzących zmian regulacyjnych jest niezwykle trudne, a niewielu zdaje się wiedzieć, czego można się spodziewać, jeśli chodzi o rozpoznawanie przychodów w 2018 roku.

Więc jak dokładnie nowy rok zmieni sposób rozpoznawania przychodów i co należy zrobić, aby przygotować siebie i swoją firmę? Poruszaj się po faktach i uzbrój się w wiarygodne źródła, a nie będziesz zaskoczony, gdy zostaną wdrożone nowe standardy z nowego roku.

Znalezienie faktów

Przygotowywany przez Radę Standardów Rachunkowości Finansowej nowy standard nie jest zbyt skomplikowany do zrozumienia; w większości przypadków dyktuje on przede wszystkim, co księgowi i firmy powinny uznać za przychód. W 2018 r. FASB wzywa księgowych do uznania przychodów za sumę tego, co spodziewają się otrzymać od swoich klientów w zamian za usługi, które oferują, i będzie zasadniczo stosować się do każdej transakcji, którą masz z praktycznie każdym klientem pod swoim nadzorem.

Niemniej jednak, jeśli chodzi o standardy finansowe, nic nigdy nie jest tak proste, jak się wydaje. Dlatego też nie należy obawiać się głębokiego zanurzenia w pełnej analizie nadchodzących zasad, aby być odpowiednio przygotowanym, gdy się one pojawią. Powabne tematy polityczne, takie jak reforma podatkowa, imigracja i opieka zdrowotna, mogą przyciągać uwagę mediów najczęściej, ale standardy finansowe pozostają niezwykle ważne dla funkcjonowania naszego społeczeństwa, bez względu na to, jak mało uwagi poświęca się im w głównej prasie.

Podczas gdy powinniście zapoznać się z bardziej grzecznymi szczegółami przyszłych standardów, nie powinniście też obawiać się zaznajomienia z podstawami. Dowiedz się, kiedy na przykład obowiązywać będą nowe standardy, jeśli nie chcesz popełnić prostego błędu, który może w końcu kosztować Ciebie lub Twoją firmę pieniądze i prestiż.

Niewiele osób lubi pochylać się do tyłu, aby sprostać wymaganiom lub nowym przepisom czy standardom, ale prawda jest taka, że bardziej szczegółowe zasady uznawania dochodów są już dawno spóźnione. Być może nie ma nic ważniejszego dla inwestorów, którzy rozważają wsparcie firmy niż jej strumień przychodów, a brak jasnego określenia przychodów firmy może drogo kosztować Państwa na rynku. Dlatego zarówno księgowi, jak i inwestorzy nie powinni postrzegać zmian w zakresie uznawania przychodów w 2018 roku jako kolejnej niepotrzebnej przeszkody, ale jako bardzo potrzebną poprawę w całej branży sprawozdawczości finansowej.

Przygotowanie do zmian

Mimo, że podchwyciłeś fakty, wciąż masz przed sobą sporo pracy. Najtrudniejszą częścią radzenia sobie z nowymi standardami rozpoznawania przychodów jest ustalenie, w jaki sposób je wdrożysz, zwłaszcza jeśli niedawno zdecydowałeś się na utworzenie LLC. Może to wymagać długiego przeglądu całego procesu operacyjnego. Na szczęście dla Ciebie istnieje wiele przewodników wdrożeniowych, które pomogą pokierować Cię na Twojej drodze do pomyślnej zgodności z nowymi standardami.

Na przykład doskonały przewodnik Deloitte dotyczący wdrażania jest lekturą obowiązkową dla każdego, kto czuje się niekomfortowo lub nie wie o nadchodzących zmianach w standardach rozpoznawania przychodów. Dowiedzenie się, co robią kluczowi gracze w branży, pomoże Ci sformułować własną mapę drogową i pomoże uniknąć częstych pułapek, które w przeciwnym razie mogłyby usidlić Twoją firmę.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić, aby dostosować się do nowej normy, jest przegląd istniejących umów i określenie ceny transakcji, którą wcześniej uzgodniłeś z klientami i kontrahentami. Niezliczona ilość firm popełniła błąd, nie uwzględniając w swoich analizach istniejących kontraktów względów niepieniężnych, co jest częstym błędem, który często może Cię zaskoczyć, jeśli chodzi o zapewnienie pełnej zgodności.

Będziesz również chciał się upewnić, że zarówno Ty, jak i Twój klient lub zleceniodawca spełniliście różne zobowiązania wykonawcze wymienione w Twojej umowie, biorąc pod uwagę, że ich brak nie pozwoli Ci uzyskać przychodów z tytułu świadczonych usług lub dostarczanych towarów. Oczywiście, zanim spróbujesz zagłębić się we własne finanse, powinieneś również zastanowić się, jak Twoja branża – i jej różne standardy – różni się od innych.

Podczas gdy nowe standardy FASB mają na celu zwiększenie porównywalności w różnych branżach, dla każdego w świecie biznesu jest jasne, że jedna sfera rynku może być bardzo różna od drugiej. Podczas gdy użyteczne jest zbadanie kroków podjętych przez inne firmy, to ważne jest również, aby pamiętać, że standardy Twojej branży mogą być całkowicie różne od innych.

Ponieważ nowy rok nabiera rozpędu, nie dajcie się zaskoczyć nowym standardom rozpoznawania przychodów. Zaufaj uważnym radom ekspertów i przygotuj swój zespół na nadchodzące wyzwanie, a będziesz mieć pewność, że będziesz przestrzegać nowych standardów.