Jak znaleźć nowych klientów w rozszerzonych rodzinach

Ponieważ wykonujesz dobrą robotę dla swoich klientów, prawdopodobnie skierują cię do innych. Jeśli pochodzą z dużej rodziny, to jest to dobre miejsce, aby zacząć. W jaki sposób można szukać w rozszerzonych rodzinach?

O kim rozmawiamy?

To nie jest rodzina Corleone z Ojca Chrzestnego . Takie rodziny mają o wiele więcej wad niż zalet. Mówię o typowej amerykańskiej rozszerzonej rodzinie składającej się z trzech lub czterech żyjących pokoleń, plus mnóstwo teściów. Politycy mówią o «wartościach rodzinnych». To znaczy, że chcą zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze życie. Oznacza to opiekę nad starzejącymi się rodzicami, ponieważ posiadanie wielu dzieci, które miałyby się tobą opiekować, było planowaniem emerytury przed Ubezpieczeniem Społecznym. Jest to zarządzana mieszanka poszanowania sekretów rodzinnych podczas działania w świecie, w którym każdy ma swoje zdanie na temat wyborów życiowych innych osób. Chodzi o utrzymanie dobrobytu w rodzinie i zminimalizowanie opodatkowania nieruchomości.

Jak postępuje outsider?

Załóżmy, że poszedłeś na drogę z własną rodziną. Ty masz klientów, oni mają rodziny. Jak pan penetruje ten rynek? Zrobienie tego dobrze wymaga dużego wysiłku. Oto pięć podejść:

1. Wybierz odpowiednie rodziny. Zacznij od takiej, w której masz dobrze wykształconego profesjonalistę, który stosuje się do twoich rad i dzięki temu prowadzi bezpieczne finansowo życie. Klient, który odnosi sukcesy jako właściciel firmy, byłby kolejnym dobrym punktem wyjścia. Idealnie byłoby, gdyby żył on lokalnie. Być może uczęszczasz do tego samego domu modlitwy lub twoje dzieci uczęszczają do tych samych szkół co rodzina.

2. Wyjaśnij skierowania. Wyjaśnij, że lubisz robić z nią interesy i chciałbyś pomóc innym członkom rodziny, jeśli potrzebują porady lub planowania podatkowego. Ona wie, kto jest flounderingiem. Spadkobiercy mają również niesamowity sposób na to, aby ich przyszłe dziedzictwo zostało zachowane w jak największym stopniu.

3. Opowiedz tę historię. Ona wie, że jesteś dobry. Może opowiedzieć tę historię innym? Przeanalizuj, jak jej pomagasz, ile płaci i jak przewidujesz konsekwencje podatkowe, aby pomóc jej rosnąć pieniądzom. Ujmij wszystko w prostych słowach, które ona może łatwo przekazać.

4. Ułatwić to. Ona nie chce być twoją hollywoodzką agentką, kupującą cię wokół rodziny. Jej rodzina organizuje letnie grille i grudniowe imprezy wakacyjne. Czy włączy cię w to i przedstawi członkom rodziny? Jako CPA, ona wie, że będziesz się dobrze zachowywał. Nie jesteś sprzedawcą.

5. Uczestniczyć w wydarzeniach społecznościowych. W Twoim domu modlitwy lub lokalnej szkole publicznej będzie wiele imprez, które przyciągają członków rodziny. Masz uzasadnione powody, aby w nich uczestniczyć. Daj swojemu klientowi okazję do przedstawienia cię.

Where Are We Now?

Zasugerowałeś, że twój klient poleci członków rodziny. Dałeś jej historię do opowiedzenia. Chodził pan na jej rodzinne przyjęcia. Zostałeś im przedstawiony na imprezach społecznych, na których każdy ma powód, by w nich uczestniczyć. W tym momencie, prawdopodobnie robione są dyskretne wprowadzenia. Ktoś potrzebuje pomocy. Chcesz przekazać kilka wiadomości.

1. Dyskrecja. Finanse danej osoby są sprawą prywatną. Nie rozmawiasz o swoich klientach ani nie udzielasz informacji o wolontariuszach przy zadawaniu pytań. Nie dzielisz się również informacjami ze swoim współmałżonkiem.

2. Przejrzystość. Wyjaśniasz, co robisz dla ludzi, ile to kosztuje i dlaczego ma to sens. Każda sytuacja jest inna. Jesteś etyczny. Muszą być z tobą szczerzy i uczciwi, ponieważ zamierzasz stać przy nich, jeśli ich zeznania podatkowe zostaną kiedykolwiek zakwestionowane.

3. Wartości rodzinne. Pomagasz rodzinom osiągnąć to, co zawsze chciały robić. Pomagasz w przenoszeniu bogactwa z pokolenia na pokolenie. Czasami najlepiej jest to robić za ich życia. Pojazdy takie jak studenckie konta oszczędnościowe zmniejszają prawdopodobieństwo, że ich utalentowane dolary zostaną wykorzystane do innych celów.

4. Numbers facet. Pomagasz rozwiązywać problemy. Być może członek rodziny potrzebuje pomocy żywieniowej lub wykwalifikowanej opieki pielęgniarskiej. Wiesz, ile to kosztuje i jak to działa (lub możesz znaleźć odpowiedzi). Inny członek rodziny rozpoczyna działalność gospodarczą i rodzina chce się samofinansować. Możesz im pomóc z papierkową robotą.

Następne kroki

Może odbierzesz klienta lub dwóch. Zostałeś wchłonięty przez rozszerzoną rodzinę, do której należą teściowie i inni, którzy są dobrymi przyjaciółmi, ale nie są związani krwią. Masz prosty cel: Kiedy ktoś potrzebuje pomocy księgowej lub porady finansowej, twoje imię powinno być na topie albo imię sugeruje inny członek rodziny. Jak pozostać na ekranie radaru?

Zbuduj listę urodzin i rocznic. Wysyłaj kartki do każdego z nich. Może to zabrzmieć wymyślnie, ale wielu członków rodziny nie przejmuje się tym. Utrzymaj branżę kartek z życzeniami w biznesie. Wysyłaj kartki świąteczne – im bardziej osobiste, tym lepiej. Nie muszą być z twojej praktyki księgowej. Ręczne wprowadzenie i samemu podpisuj kartki. Bądź świadomy, kto ma dziecko lub kończy szkołę. Wysyłaj kartki i bądź pod ręką, aby złożyć gratulacje. Bądź współczująca, gdy ktoś jest w szpitalu lub odchodzi.

Stworzyłeś tam, gdzie jesteś rodzinnym księgowym. Jesteś naturalnym wyborem, gdy potrzebujesz profesjonalnej porady, albo ktoś zaczyna sobie radzić w świecie. Twoje wysiłki na rzecz okazywania szacunku powinny eliminować obawy o koszty. Traktujesz ich jak rodzinę.