Jak zostawić pracę za sobą podczas wakacji

Technologia jest niewiarygodna, ale choć pozwala pozostać w kontakcie z każdym miejscem, daje innym smycz, aby zawsze trzymali cię blisko. Jak można “przeciąć przewód” podczas wakacji?

Take Short Vacations

Mieszkając w Nowym Jorku, odkryłem, że długi weekend w Londynie był idealnym sposobem na ucieczkę. Wylatują w czwartek, wracają w poniedziałek.Spędzić trzy dni i noce na ziemi. To podróżowanie bez poczucia winy.Oto racja:

  • W czwartek: To jest biznes jak zwykle. Wylatujesz w nocy.
  • Piątek: Mogą żyć beze mnie przez jeden dzień.Nie muszę dzwonić.
  • W sobotę: To już dwa dni.Naprawdę powinienem zadzwonić.Oh, czekaj, jest sobota.Biuro jest zamknięte.
  • Niedziela: To już trzy dni.Naprawdę powinienem zadzwonić.Patrz.
  • Poniedziałek: Zadzwoniłbym, ale 10 rano w Londynie jest 5 rano w domu.Nie mogę zadzwonić w samolocie, bo nie ma telefonu komórkowego.

Let People Know Where to Find You

Twój telefon komórkowy może, ale nie musi działać za granicą. Międzynarodowa usługa komórkowa to opłata, którą należy świadomie wybrać.Sieć Wi-Fi jest dostępna prawie wszędzie. Nawet jeśli jesteś z dala od hotelu, McDonald’s i Starbucks oferują bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi.

Zostawcie plan podróży w swoim biurze.Załącz kody kraju i miasta do wybierania numeru hotelu.Daj im znać, że e-mail jest lepszym kanałem, bo przez większość dnia będziesz poza hotelem.

Zaufaj im, żeby nie dzwonili, chyba że w nagłych wypadkach.Pracuj przy założeniu, że “żadna wiadomość nie jest dobrą wiadomością”.

Discipline Yourself

Jakoś czujesz, że dzieje się coś, o czym ci nie mówi się.Czujesz się zmuszony do zadzwonienia.Jeśli nie ma Cię przez tydzień (lub dwa), zadzwoń o ustalonej godzinie we wtorek i czwartek.Można to łatwo zrobić przez Skype’a. Prawdopodobnie powiedzą ci, abyś przestał się martwić i cieszył się swoimi wakacjami.

Brzmi znajomo?Według The Economist, typowy użytkownik smartphone’a sprawdza swój telefon 150 razy dziennie. Będziesz kuszony, gdy będziesz mijał te McDonald’s i Starbucks w całej Europie.

Zdyscyplinuj się, aby sprawdzać maile tylko rano i wieczorem, będąc w hotelu.Używaj swojego telefonu do robienia zdjęć w ciągu dnia.Skonfiguruj folder z wiadomościami e-mail z nazwą wakacji.Przenieś interesujące Cię e-maile, aby je przejrzeć po powrocie. Będziesz kuszony do odpowiedzi. Pamiętaj: Jeśli odpowiesz, będą się sprzeciwiać, oczekując odpowiedzi.

Użyj lokalnego biura

W twojej pracy, zawsze ma miejsce kryzys. Nigdy nie ma dobrego czasu na wakacje. Prawdopodobnie pracujesz w dużej firmie księgowej/konsultingowej z międzynarodowymi biurami. Zapoznaj się z lokalizacją i danymi kontaktowymi lokalnego biura w dużym mieście w pobliżu twojego ośrodka wypoczynkowego.Porozmawiaj z jednym z menedżerów w Twojej firmie, wspominając, że jeśli pojawi się jakiś poważny problem i będziesz naprawdę potrzebny, możesz dostać się do najbliższego biura i uzyskać dostęp do odpowiednich plików w ramach bezpiecznego firewalla firmy.Ma to być ostatnia deska ratunku, a nie pierwsza opcja dla Twojego menedżera.

Inny problem: Matka Natura

Twoja praktyka obejmuje podróże i konsultacje.Planujesz wrócić z wakacji w niedzielę, a następnie spotkać się z klientem na terenie całego kraju we wtorek.Ale wybucha wulkan.Burza zamyka lotniska na północnym wschodzie.Nie wracasz do domu w niedzielę.

Dzięki działowi podróży Twojej firmy uda Ci się dostać lot z Twojej słonecznej wyspy do miasta, w którym odbywa się wtorkowe spotkanie biznesowe.Przylatujecie w poniedziałek wieczorem.Będziesz tam, ale co z twoją prezentacją?

To logiczne, że twoje biuro może przenocować w poniedziałek w hotelu, aby dostarczyć dokumenty do hotelu we wtorek, ale to już koniec.Mogą wysyłać Ci pliki pocztą elektroniczną lub pobierać je z chmury, ale nie będziesz wiedział, czy to rozwiązanie zadziałało do poniedziałku wieczorem, kiedy Twój lot wylądował.

Rozwiązaniem redukującym naprężenia jest zapakowanie dysku flash z prezentacją oraz wszystkimi istotnymi dokumentami.Po wylądowaniu możesz zatrzymać się w Staples lub Office Depot i wydrukować wszystko, czego potrzebujesz.Przyniesienie koperty manilowej z prezentacją w formie wydruku i kopiami dokumentów stanowi dodatkową kopię zapasową na wypadek, gdybyś przypadkowo zostawił pendrive’a w ochronie lotniska.To rozwiązanie zakłada, że poufność nie stanowi problemu dla tego materiału.

Biuro może przetrwać bez ciebie.Klienci oczekują od ciebie wakacji.Zastanowiłbyś się dwa razy, zanim zadzwoniłbyś do klienta, kiedy jest na wakacjach.Prawdopodobnie przedłużą ci te same uprzejmości.

Posiadanie wcześniej ustanowionego systemu kontaktowego, wraz z planem awaryjnym na wypadek opóźnień lotów, powinno znacznie zmniejszyć poziom stresu.