Jak zwiększyć produktywność Twojego przestoju?

Wiele osób (w tym księgowych) czeka do początku nowego roku, aby zadeklarować, że ich zwyczaje ulegną zmianie.Jednak uchwały, które rzadko wychodzą poza styczeń, są skuteczne tylko w tym, że dają nam poczucie winy za tak szybkie porzucenie ich.

Zapomnij o podjęciu decyzji o zmianie swojego życia w Sylwestra; pozostałe 364 dni w roku to bardzo dobre dni podejmowania decyzji.

Słyszałem, jak niezliczona liczba księgowych mówiła, że potrzeba im więcej czasu, więc właśnie tym się tutaj zajmuję. Zacznę od drobnych zmian, które można wprowadzić poza biurem i z dala od biurka lub urządzenia, które pomogą w zarządzaniu czasem i pozwolą w pełni wykorzystać czas przestoju.

Poczekaj chwilę przed sprawdzeniem e-maila lub mediów społecznościowych

Większość ludzi sprawdza swoją pocztę elektroniczną i media społecznościowe natychmiast po przebudzeniu. Początkowa część dnia jest naprawdę ważna dla nadania tonu i przygotowania do gorączkowego dnia pracy, gdy tylko pozwolisz mu się rozpocząć.

Chcesz być zorientowany na działanie przynajmniej przez kilka pierwszych godzin dnia. Ekspert ds. produktywności Sid Savara mówi, że powinieneś zacząć dzień od ustalenia wyraźnej listy priorytetów, a nie od ślepego sprawdzania poczty elektronicznej z pilną potrzebą ukrycia tego, co jest naprawdę ważne.

“Jeśli ślepo sprawdzasz pocztę elektroniczną z samego rana, prawdziwym problemem nie jest to, że marnujesz czas na sprawdzanie poczty – prawdziwym problemem jest to, że nie postrzegasz sprawdzania poczty jako czynności o niskim priorytecie, ponieważ nie zdecydowałeś, jakie są czynności o wysokim priorytecie”, mówi.

Zamiast tego, pozwól sobie na solidną poranną rutynę, która sprawi, że poczujesz się dobrze. Zjedz trochę białka, zrób koktajl, posłuchaj podcastu lub muzyki, pomedytuj, weź zimny prysznic, idź na siłownię – cokolwiek Ci się uda, abyś znalazł się we właściwym miejscu dla pracy, którą musisz wykonać – tylko nie stawiaj innych ludzi na pierwszym miejscu, jeśli możesz tego uniknąć.

Wykorzystaj swój czas dojazdu lub ćwiczeń

Ludzie odnoszący sukcesy ciągle się uczą, a wiele osób mówi, że chciałoby przeczytać więcej. Ponadto, w zawodzie księgowego, trzeba będzie zrobić pewną ilość profesjonalnej lektury, która może zjeść w wolnym czasie.

Jeśli korzystasz z transportu publicznego, aby regularnie dojeżdżać do pracy lub spędzać czas na siłowni, możesz doskonale wykorzystać ten czas, przeznaczając go na przejście przez tę listę czytelników. (Upewnij się, że czytasz swoje czasopisma techniczne bezpiecznie – na eliptycznej maszynie lub na rowerze treningowym – może nie podczas naciskania ciężarków na ławce!)

Słuchanie audiobooków i podcastów to świetny sposób na zaangażowanie mózgu w pierwszej kolejności i można to zrobić podczas wykonywania praktycznie każdej innej czynności przed lub po pracy – przygotowania się przed wyjściem z domu, ćwiczeniami, jazdą samochodem itp. Istnieje nawet tendencja do “szybkiego słuchania” audiobooków, z 1,5 lub 2 razy większą prędkością niż zazwyczaj – to oszczędność czasu dla najbardziej nieustraszonych!

Wyjście na lunch i/lub napoje po pracy

Zmiana scenerii może zdziałać cuda dla oczyszczenia umysłu. W niektóre dni możesz wykorzystać godzinę lunchu, aby dogonić rodzinę lub przyjaciół, którzy pracują w pobliżu, ale w inne dni wybierz miejsce, które zazwyczaj jest odwiedzane przez innych specjalistów.

Mógłbyś nawet dołączyć do klubu miejskiego. W ten sposób możesz poznawać nowych klientów, a samo przebywanie w środowisku towarzyskim sprawi, że Twoja firma będzie zawsze na topie, jeśli chodzi o rekomendacje i nowy biznes.

Outsource it!

Możesz zlecać zadania w swojej praktyce, jeśli ma to sens – nie obawiaj się, że ktoś inny zajmie się czymś za ciebie. Jeśli może to zrobić w 80 procentach tak samo jak ty, to powinieneś przekazać i wykorzystać swój dodatkowy czas na te zadania, których nie możesz przekazać komuś innemu. Jednak to, jak ważna jest możliwość delegowania, to naprawdę zupełnie inny artykuł.

Ale myślę, że można też zlecać zadania domowe na zewnątrz. I jako biedny księgowy, uważamy, że zdecydowanie powinieneś to rozważyć, gdy tylko będzie cię na to stać.

How to Not Fail

Zachęcamy do podejmowania tych minirozstrzygnięć w każdy dzień roku (nie tylko 1 stycznia), zwłaszcza teraz, gdy sprawy mają się stosunkowo wolno. A jeśli obawiasz się porażki, spróbuj dodać je do swojej rutyny pojedynczo.

Skoncentruj się na teraźniejszości, a gdy już z powodzeniem zakorzeni się w nawyku, dodaj kolejne, tworząc nieprzeniknione warstwy haków, które będą stanowić podstawę nowej, ulepszonej strategii GSD.