Jak zwiększyć swoją widoczność podczas imprezy niezwiązanej z pracą w sieci

Jak już wspomniałem w poprzednich artykułach, poszukiwania społeczne są bardzo podobne do randek, staraj się za bardzo, a odstraszasz ludzi. Myślą, że “musi być z nim coś nie tak”.Z drugiej strony, wielu z nas jest naturalnie nieśmiałych.

Faktem jest, że chcemy się do nas zbliżyć, nie do tego, kto się do nas zbliży, ale wszyscy boimy się odrzucenia. Jeśli chcesz zwiększyć swoją widoczność w społeczności poprzez uczestnictwo w lokalnych wydarzeniach, zacznij od ustalenia celu, jakim jest spotkanie sześciu nowych osób na każdym z nich.

Poznajesz nowych przyjaciół, a nie uprawiasz biznesu.W tym momencie, nie ma pilnej potrzeby oferowania lub wymiany wizytówek. Może dojść do wymiany informacji kontaktowych, jeśli ją zdobędziesz. Jest wiele sposobów, aby to zrobić.

Tworzenie relacji na imprezach i wydarzeniach zazwyczaj obejmuje trzy działania, z których dwa zostały omówione we wcześniejszych artykułach:

– Spotkanie z ludźmi na początku.

– Poznawanie ich zainteresowań i pasji.

– Kładąc podwaliny pod ich ponowne zobaczenie.

How to Meet People

Wiesz, jak podejść do obcego i nawiązać kontakt. Teraz czas skupić się na rozpoczęciu rozmowy, nie będąc przy tym zbyt ciekawym.

FYI: Istnieje ryzyko, którego nie możesz sobie wyobrazić. Przyjaciel, który pracował nad tajnymi projektami u wykonawcy robót obronnych, wspomniał, że ma protokoły.Jeśli do przyjaciela zwrócił się obcy, który niezwykle entuzjastycznie zainteresował się jego pracą lub zadał kilka wiodących pytań, pracownik musiał zgłosić ten incydent jako możliwe podejście wroga!To się zdarza.

Oczywiście, nie chcesz być wciągany przez FBI i przesłuchiwany.Po rozpoczęciu rozmowy, jakie delikatne pytania mogą ją podtrzymać? “Gdzie mieszkasz?” to najbardziej oczywiste pytanie.Jakie są inne?

1. Jaki jest twój związek z organizacją? Oboje jesteście na tej samej imprezie.To gala w szpitalu lub otwarcie wystawy w muzeum.Pytasz, jak on jest związany z organizacją.Może być darczyńcą lub członkiem.Jego firma może być sponsorem.Może być kolekcjonerem, który wypożyczył obraz na wystawę.

2. Skąd znasz gospodarza? To inny rodzaj imprezy.Jesteś na wakacyjnej imprezie u kogoś w domu.Jest tam około 100 osób rozłożonych w kilku pokojach.Co one wszystkie mają wspólnego?Wszyscy mają jakiś związek z osobą urządzającą imprezę.To naturalne, że pytasz, “Skąd znasz naszego gospodarza?”Po tym jak ona odpowie, zgłosisz się na ochotnika do swojego związku.

3. Czy twój zegarek jest pamiątką rodzinną? Bądźcie uważni na szpilki, zegarki, spinki do mankietów i inną biżuterię.Dobrze jest podziwiać coś atrakcyjnego. “To jest piękna broszka.Czy to kawałek rodzinny?”Pewnie jej to pochlebia.Może być kolekcjonerką biżuterii antycznej. Proszę ograniczyć komplementy do przedmiotów nieożywionych, takich jak ubrania i biżuteria.Podziwianie części ciała jest poza zasięgiem.

4. Lubisz podróżować? To bezpieczny obiekt.Czy on planuje wakacje letnie czy zimowe? Czy był tam już wcześniej?Kiedy już odpowie, rozważ swoją odpowiedź.Jeśli byłeś tam wcześniej, możesz dzielić się podróżami.Jeśli tego nie zrobiłeś, wyciągnij go z powodów, dla których wybrał to miejsce.

5. Próbowałeś jedzenia? Jesteś na ślubie.Wiele się dzieje wokół ciebie.Chodzi o décor, jedzenie, muzykę i kwiaty.Każda z tych rzeczy jest łatwym początkiem rozmowy.”Próbowałaś ciastek krabowych?Są świetne!”

6. Znasz dobrego hydraulika? Ludzie uwielbiają rozmawiać o nieruchomościach i rynku mieszkaniowym.Narysuj im warunki panujące na ich rynku.Nie jesteś Realtor’em, więc jest to bezpieczny temat.Czy on ma pracę w swoim domu?Możesz być na rynku dla dobrego hydraulika.Czy on może go polecić?

7. Czy susza w ogóle zraniła twój trawnik? Według Statysty, 117.2 miliona Amerykanów uprawiało ogród w ciągu ostatnich 12 miesięcy.To bardzo popularne.Zakładając, że mieszkasz w domach jednorodzinnych, jest to bezpieczny temat.Większość domów ma trawniki, więc zamiast prowadzić bezpośrednio do ogrodnictwa, możesz zacząć mówić o ostatniej suszy i swoich problemach z utrzymaniem trawnika.

8. Ile lat mają twoje dzieci? Ludzie uwielbiają rozmawiać o swoich dzieciach. “Ile mają lat?””Gdzie chodzą do szkoły?” “Czy uprawiają sport?”

9. Co lubisz robić dla zabawy? Golf jest popularną rozrywką, więc oczekuj, że to prawdopodobna odpowiedź.Dobry powrót to: “Co robisz, gdy pada?”To może odkryć wspólne hobby.

10. Jaka jest twoja ulubiona restauracja? Według Departamentu Handlu USA, rok 2015 był pierwszym rokiem, w którym Amerykanie wydali więcej pieniędzy na jedzenie poza domem niż na zakupy spożywcze. Większość ludzi ma ulubione restauracje.Trip Advisor, który ocenia 3,8 miliona restauracji i hoteli, ma 96 milionów członków. Ludzie uwielbiają rozmawiać o swoich ulubionych restauracjach.Może to prowadzić do wina, innego możliwego wspólnego zainteresowania.

Myśli końcowe

Łatwo jest zaangażować obce osoby w rozmowę i określić wspólne zainteresowania.Mogą one służyć jako fundament przyjaźni.Zawsze pamiętaj, aby dzielić się informacjami.W razie wątpliwości, zgłoś się na ochotnika.

[Notatka redaktora: Odwiedź archiwum artykułów Bryce’a na temat AccountingWEB, aby uzyskać więcej porad dotyczących poszukiwania społecznego].

Artykuły pokrewne:

3 Proste kroki do pracy w sieci: Zamienianie obcych w klientów

Jak opanować “Soft Sell”