Jakie są najbardziej nieprzyjazne państwa podatkowe?

Jest prawie pracowity sezon, więc powitajmy go z listą 10 najbardziej przyjaznych podatkowi i 10 (śmiemy to mówić?) wrogich podatkowi stanów, dzięki uprzejmości Kiplingera.

10 Najprzyjaźniejsze państwa podatkowe

Alaska: Nie ma państwowego podatku dochodowego, podatku od sprzedaży ani podatku od spadków/stanów. Każdy legalny mieszkaniec, który mieszkał tam przez cały rok, otrzymuje «dywidendę z funduszu stałego», która jest powiązana z państwowym opodatkowaniem produkcji energii. Wypłata w 2017 roku wyniesie 1100 dolarów, podczas gdy w 2015 roku osiągnęła szczytowy poziom 2 072 dolarów.

Arizona: Tak, jest podatek dochodowy, ale wspólne filtry nie dotrą do górnego przedziału, chyba że zarobią więcej niż $300,000. Efektywny podatek dochodowy wynosi 3 procent dla pojedynczych plików i 3,3 procent dla wspólnych plików. Podatki gazowe są czwartym najniższym w USA podatkiem od spadków i nieruchomości.

Delaware: Nie ma stanowego ani lokalnego podatku od sprzedaży, który pobudziłby sąsiednie hrabstwo Salem w New Jersey do przecięcia podatku od sprzedaży na wiele pozycji o połowę. Podatki dochodowe osiągają jednak najwyższą stawkę w wysokości 6,6 procent od dochodu ponad $60,000 dla pojedynczych i wspólnych deklaracji podatkowych. Nie ma podatku od spadków, a podatek od nieruchomości wygasa z końcem roku.

The Dakotas: Południowa Dakota nie ma podatku dochodowego, a średni stanowy i lokalny podatek od sprzedaży wynosi 6,39 procent. Nie ma podatku od spadku ani podatku od nieruchomości. Północna Dakota ma efektywną stawkę podatku dochodowego w wysokości 1,10 procent dla plików jednoosobowych i 1,56 procent dla plików małżeńskich. Średnia łączna stawka podatku stanowego i lokalnego podatku od sprzedaży wynosi 6,78 procent. Brak dziedziczenia lub podatku od nieruchomości.

Floryda: Brak państwowego podatku dochodowego. Podatki od sprzedaży mają średnią łączną stawkę państwową i lokalną w wysokości 6,9 procent. Ale w celu ochrony dzieci, państwo zwalnia kaski, foteliki podwyższające i inne urządzenia przytrzymujące dla dzieci z podatku od sprzedaży. Nie ma podatku od spadku ani podatku od nieruchomości.

Louisiana: Niskie podatki od nieruchomości (707 dolarów na medianie ceny domu 144 100 dolarów) pomagają zrekompensować łączny średni stan i lokalny podatek od sprzedaży w wysokości 9,98 procent. Efektywna stawka podatku dochodowego wynosi 3,2 procent dla pojedynczych plików i 3,9 procent dla wspólnych plików. Mieszkańcy mogą odliczyć swój federalny podatek dochodowy od dochodu podlegającego opodatkowaniu w danym stanie. Brak podatku od spadków i nieruchomości.

Mississippi: Efektywny państwowy podatek dochodowy w wysokości 4,6 procent dla pojedynczych wkładów i 4,9 procent dla wkładów wspólnych zostanie obniżony w 2018 roku. Średni łączny podatek państwowy i lokalny wynosi 7,07 procent. Właściciele domów korzystają z taniego podatku od nieruchomości, płacąc 813 dolarów od średniej wartości domu wynoszącej 103.100 dolarów. Nie ma podatku od spadków ani od nieruchomości.

Nevada: Brak podatku dochodowego. Łączny średni stanowy i lokalny podatek od sprzedaży wynosi 7,98 procent. Nie ma podatku od spadków ani podatku od nieruchomości. Stan opodatkowuje rozrywkę w wysokości 5 procent lub 10 procent, w zależności od wielkości miejsca. Zwolnienia od tego podatku obejmują muzykę, która nie jest głośna oraz rozrywkę, która nie przyciąga uwagi.

Wyoming: Państwo pobiera pieniądze z praw do ropy i minerałów, więc połączony średni podatek państwowy i lokalny podatek od sprzedaży jest niski i wynosi 5,42 procent. Nie ma żadnego państwowego podatku dochodowego. Nie ma podatku od spadków ani podatku od nieruchomości.

10 Nieprzyjemne państwa podatkowe

California: Średni łączny stanowy i lokalny podatek od sprzedaży w wysokości 8,25 procent. Efektywna stawka podatku dochodowego w wysokości 3,1 procent na poszczególnych filarach i 5 procent na wspólnych filarach, ale filary, które osiągną poziom 1 miliona dolarów dochodu (1,08 miliona dolarów na wspólnych filarach), zapłacą 13,3 procent. Począwszy od stycznia, marihuana będzie opodatkowana na poziomie 15 procent. Nabywcy alkoholu przekraczający 100 dowodów zapłacą dwa razy więcej za stanowy podatek od alkoholu, czyli 6,60 dolarów za galon. Nie ma podatku od spadku ani majątku.

Connecticut: Podatek państwowy od sprzedaży wynosi na ogół 6,35 procent, ale niektóre duże bilety są bardziej opodatkowane. Efektywna stawka podatku dochodowego wynosi 3,1 procent dla pojedynczych wkładów i 5 procent dla wkładów wspólnych. Podatek od nieruchomości jest czwartym co do wielkości podatkiem w całym kraju, przy czym właściciele domów płacą 5.327 dolarów za dom o średniej cenie 270.500 dolarów. Brak podatku od spadków, ale stan pobiera podatek od nieruchomości, począwszy od 7,2% od nieruchomości o wartości 2 milionów dolarów lub więcej. Stawka wzrasta do maksymalnie 12 procent od nieruchomości wycenianych na więcej niż 10,1 mln dolarów. Jedyny stan, który pobiera podatek od darowizn, Connecticut stosuje go do nieruchomości i rzeczowego majątku osobistego w Connecticut oraz niematerialnego majątku osobistego w innych miejscach dla stałych mieszkańców. Stan pobiera ten podatek wyłącznie od kwot przekazanych po 1 stycznia 2005 roku i ponad 2 mln USD. Podatek rozpoczyna się od 7,2% nadwyżki i wynosi 748.200 USD plus 12% nadwyżki ponad 10,1 mln USD.

Hawaje: Efektywna stawka podatku dochodowego wynosi 6,5 procent dla pojedynczych wkładów i 7,1 procent dla wkładów łączonych. Ale wysoka stawka 8,25 procent dla dochodów powyżej 48.000 dolarów dla pojedynczych plików i pary małżeńskie złożyć oddzielnie. Przeciętny łączny stanowy i lokalny podatek od sprzedaży wynosi 4,35 procenta, ale podatek jest obliczany dla sprzedawców, a nie dla nabywców, co oznacza, że nabywcy faktycznie płacą nieco więcej. Nie ma podatku od spadków. Podatek od nieruchomości odpowiada jego zwolnienia do federalnych progów, które wyniosły 5,49 mln dolarów w 2017 roku. Podatki od nieruchomości wahają się od 10 procent do 15,7 procent. Stanowe prawo Exception Tree pozwala na odliczenie do 3,000 dolarów wydatków na drzewo, jeśli jest duże, stare, rzadkie lub połączenie wszystkich. Praca musi być wykonana przez certyfikowanego altaniarza, drzewo musi być certyfikowane, a potrącenie jest dozwolone tylko co trzy lata.

Illinois: Stały podatek od dochodów został podniesiony w lipcu do 4,95 procent z 3,75 procent. Podatek od nieruchomości jest drugim co do wysokości w USA, a właściciele płacą 3.995 dolarów za dom o średniej cenie 173.800 dolarów. Nie ma podatku od spadków, ale podatek od nieruchomości niesie ze sobą zwolnienie w wysokości 4 milionów dolarów. Maksymalna stawka podatku od nieruchomości wynosi 16 procent. Podczas gdy średni łączny stan i lokalny podatek od sprzedaży wynosi 8,64 procent, łączna stawka może być aż 10 procent w niektórych obszarach.

Maine: Państwowy podatek od sprzedaży wynosi 5,5 procent. Efektywna stawka podatkowa wynosi 6,1 procent dla pojedynczych filtrów i 6,6 procent dla złączy. Nie ma podatku od spadków, ale podatek od nieruchomości odpowiada federalnemu progowi zwolnienia z podatku w wysokości 5,49 mln dolarów w 2017 roku. Stawki podatku od nieruchomości wahają się od 8 procent do 12 procent. Ludzie, którzy rosną, kupić, sprzedać, obsługiwać lub przetwarzania borówki płacą stawkę podatku w wysokości 0,015 dolarów za funt.

Maryland: Podatek od sprzedaży wynosi 6 procent. Efektywna stawka podatku dochodowego wynosi 6,1 procent dla pojedynczych filarów i 6,6 procent dla filarów wspólnych. (23 hrabstwa stanu i Baltimore City mogą nakładać dodatkowe podatki dochodowe w wysokości od 1,75 procent do 3,20 procent dochodu podlegającego opodatkowaniu). Podatek od spadków w wysokości 10 procent jest pobierany od osób, które nie są potomkami, rodzicami, dziadkami lub rodzeństwem – wszystkie te osoby nie są opodatkowane. Podatek od nieruchomości jest nakładany na nieruchomości o wartości ponad 3 milionów dolarów, ale w 2018 roku będzie to 4 miliony dolarów. Na rok 2019 i kolejne lata, Maryland przyjmie próg federalny. Maksymalna stawka podatku wynosi 16 procent.

Minnesota: Średni łączny stanowy i lokalny podatek od sprzedaży wynosi 7,30 procent. Efektywna stawka podatku dochodowego wynosi 5,8 procent dla pojedynczych wkładów, 6,6 procent dla wkładów wspólnych. Nie ma podatku od spadków, ale wyłączenie z podatku od nieruchomości będzie 2 mln dolarów w 2018 roku. Maksymalna stawka podatku od nieruchomości wynosi 16 procent. Szampan jest opodatkowany sześć razy więcej niż wino, nawet jeśli wino ma taką samą zawartość alkoholu.

New Jersey: Stanowy podatek od sprzedaży wynosi 7 procent, ale 3,5 procent jest pobierany od sprzedaży osobistej w wyznaczonych strefach przedsiębiorstw miejskich. Hrabstwo Salem, które graniczy z Delaware, również pobierało 3,5% podatku. Efektywny podatek dochodowy wynosi 2,1 proc. w przypadku zgłoszeń indywidualnych, 3,6 proc. w przypadku zgłoszeń wspólnych. Ale ludzie zarabiający ponad 500.000 dolarów w dochodach podlegających opodatkowaniu zapłacą 8,97 procent. Podatek od nieruchomości wynosi 7 410 dolarów przy średniej wartości domu wynoszącej 315 900 dolarów. Stan nakłada podatek od spadków w wysokości od 11% do 16% od przekazania niektórym beneficjentom nieruchomości o wartości 500 dolarów lub więcej. Należny podatek od spadków jest traktowany jako odliczenie od wszelkich podatków od nieruchomości. Podatek od nieruchomości wygasa w 2018 roku. Pojazdy, które kosztują więcej niż $45,000 lub mają łączną średnią liczbę kilometrów paliwa EPA 19 lub poniżej płacą 0,4 procent dopłaty.

Nowy Jork: Średni łączny stanowy i lokalny podatek od sprzedaży wynosi 8,49 procent. Podatki dochodowe wahają się od 4 procent do 8,82 procent, ale władze lokalne mogą dodać średnio 2,11 procent. Zwolnienie z podatku od nieruchomości wynosi 5,25 miliona dolarów w 2017 roku. Począwszy od 2019 roku, będzie indeksowany do federalnego miejsca zwolnienia wtedy. Jednakże, stanowy podatek od nieruchomości jest to, co nazywa się podatek klifowy, co oznacza, że jeśli wartość nieruchomości jest więcej niż 105 procent obecnego zwolnienia, zwolnienie będzie niedostępne i cały majątek będzie podlegać opodatkowaniu stanowemu podatkiem od nieruchomości. Nie ma podatku od spadków.

Vermont: Średnia łączna stawka podatku od sprzedaży wynosi 6,17 procent. Efektywna stawka podatku dochodowego wynosi 3,6 procent dla pojedynczych filarów, 5,2 procent dla filarów wspólnych. Ale wysoka stawka w wysokości 8,95 procent jest pobierana od osób zarabiających ponad 416.700 dolarów. Mediana wartości domu wynosząca 217,500 dolarów niesie ze sobą podatek od nieruchomości w wysokości 3,795 dolarów. Nie ma podatku od spadków, ale podatek od nieruchomości jest pobierany, jeśli wartość nieruchomości jest wyceniana na ponad 2,75 miliona dolarów. Maksymalna stawka podatku od nieruchomości wynosi 16 procent.