Jakie umiejętności muszą posiadać wszyscy partnerzy księgowi?

Każda pielęgniarka CPA marzy o tym, by pewnego dnia zostać partnerem; jeśli przecież nie ma ambitnego celu, by popchnąć Cię do przodu, to po co w ogóle próbować później wspinać się po szczeblach kariery? Zdecydowanie zbyt często jednak księgowi popełniają małe, proste błędy, które sumują się w czasie, często sabotując swoje postępy, jeśli chodzi o osiągnięcie tego długo oczekiwanego awansu.

Oto wskazówki, których powinieneś przestrzegać, a także podstawowe umiejętności, które musisz posiadać, jeśli chcesz pewnego dnia zostać partnerem.

Budowanie od skromnych początków

Każdy księgowy z marzeniem o zostaniu partnerem musi sobie uświadomić, że jak większość karier, nie można z dnia na dzień wznieść się na wyżyny branży księgowej. Aby odnieść długoterminowy sukces, trzeba będzie budować stopniowy postęp, powoli zdobywając potrzebne umiejętności, kapitał społeczny i doświadczenie, które pewnego dnia trzeba będzie zdobyć jako solidny partner. Jakie są więc absolutnie niezbędne umiejętności, których każdy partner będzie potrzebował, aby osiągnąć sukces w branży księgowej XXI wieku?

Przede wszystkim powinniście zrozumieć, że to wszystko sprowadza się do waszych klientów. Jeśli jesteś trudny w pracy z księgowym, który regularnie boryka się z problemami klientów, nie powinieneś spodziewać się lukratywnego partnerstwa, które jest częściej niż nie nagrodą za udaną karierę zdefiniowaną poprzez pozyskanie większej liczby klientów dla firmy. Nie myśl, że tylko dlatego, że pracujesz od kilku lat lub stałeś się niezbędnym członkiem firmy, praca z klientami twarzą w twarz jest poniżej Ciebie. Minuta, w której zapominasz o tym, że istniejesz jako księgowy obsługujący tych klientów, to moment, w którym wyrzucasz potencjał, by pewnego dnia zostać partnerem.

Co więcej, nie możesz liczyć na to, że zostaniesz partnerem, podążając za datowanym podręcznikiem, na którym do tej pory polegali inni. Jutrzejsi partnerzy będą musieli na przykład być niezwykle bystrzy technicznie, ponieważ branża księgowa XXI wieku pod wieloma względami będzie całkowicie zdominowana przez nowe technologie, takie jak algorytmy uczenia się maszynowego i duże operacje analizy danych. Tak więc, jeśli chcesz pewnego dnia zostać partnerem, musisz mieć ciągły wzgląd na przyszłość branży i zacząć inwestować w umiejętności techniczne, które będą Ci potrzebne, aby rozwijać się w miejscu pracy przyszłości zdominowanym przez maszyny, tak samo jak przez mężczyzn.

Zapoznaj się z trendami technologicznymi, których liderzy firm księgowych muszą być świadomi, jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć. Ponadto, należy dogłębnie zbadać, co niektórzy z dzisiejszych najbardziej udanych partnerów robią na co dzień, aby zrozumieć, czego oczekuje się od Ciebie, jeśli pewnego dnia sam staniesz się partnerem. Sprawdź, co robią partnerzy w Wielkiej Czwórce, aby być zajętym przez cały dzień, i przyjdź do nas, aby zrozumieć ich obowiązki i przywileje, a będziesz lepiej przygotowany do pełnienia roli partnera w przyszłości.

Wiedzieć, czego unikać

Jak już mówiliśmy, wielu księgowym nie udaje się nawiązać partnerstwa, ponieważ po prostu nie wiedzą, jak łatwo jest uniknąć błędów, na które muszą zwracać uwagę. Zastanówcie się, ile CPA unika podstawowych obowiązków administracyjnych, a zobaczycie, dlaczego tak wiele firm przechodzi nad tymi księgowymi, gdy nadchodzi czas, aby dodać nowego partnera; ci księgowi, którzy uważają, że są powyżej podstawowych obowiązków administracyjnych i prowadzenia obowiązków młyna nie będą mile widziani z otwartymi ramionami w szeregach przywództwa firmy.

Co więcej, zbyt wielu księgowych radośnie określa siebie jako pracoholików, zamykając się w biurach na wyjątkowo długie godziny pracy. O ile niewątpliwie pomocne jest pokazanie, że można być produktywnym pracownikiem, o tyle nie chce się odrywać od reszty firmy; w rzeczywistości bycie człowiekiem jest istotną częścią osiągnięcia pewnego dnia partnerstwa. W końcu liderzy muszą być jowialni i często i pozytywnie reagować na swoich pracowników, więc jeśli jesteś nieśmiały, nie oczekuj, że zostaniesz wkrótce nazwany partnerem.

Nie oznacza to, że introwertycy na całym świecie są skazani na to, że nigdy nie nawiążą partnerstwa; istnieje wiele sposobów, aby wzmocnić umiejętności miękkie niezbędne do tego, aby stać się inteligentnym towarzystwem. Nigdy nie pozwól sobie na to, by zapomnieć, że istotną częścią bycia partnerem jest stanie się liderem kobiet i mężczyzn w miejscu pracy, a osiągniesz swoje cele znacznie szybciej niż ci księgowi, którzy są w nim tylko dla siebie.

Przede wszystkim, naucz się zaspokajać swój apetyt i nie uganiaj się za partnerstwem tak bardzo, że przesadzasz. Wytrwałość jest ważna, ale zrozum, że zanim zostaniesz nagrodzony partnerstwem, musisz powoli budować zaufanie z istniejącymi partnerami i demonstrować swoje umiejętności firmie. Miej oko na tę długą grę i pracuj sumiennie, a będziesz partnerem, zanim się zorientujesz.