Jedyna rzecz, bez której nie możesz się obejść: Zeznania klientów

Jednym z najbardziej niewykorzystanych, a jednocześnie skutecznych narzędzi marketingowych dla praktyk CPA jest dowód społeczny od klientów, z którymi pracowałeś, a.k.a. TESTIMONIALS.

Jeśli spojrzeć gdziekolwiek, można zobaczyć siłę perswazji zeznań.

Powiedzmy, że zamawiasz książkę o Amazonce i czytasz recenzje, aby zobaczyć, co inni o niej myślą. Jeśli kupujesz oprogramowanie w Internecie, to zerkasz na doświadczenia tych, którzy już je kupili i dowiesz się, jak ono dla nich działa.

Zaledwie wczoraj mój kierownik biura tworzył listę potencjalnych restauracji na coroczną wakacyjną kolację mojej firmy. Zrobiła listę i wysłała ją do biura w celu uzyskania ogólnej informacji zwrotnej. Ale to, co zadecydowało o jej ostatecznej decyzji, to recenzje od poprzednich gości restauracji.

Recenzje, które pomogły jej podjąć decyzję, nie dotyczyły tylko jakości jedzenia. To właśnie ta recenzja świadczyła o kalibrze obsługi klienta, która wyjaśniała, w jaki sposób kelnerzy wychodzili ponad to, by spełnić swoje żądania. To właśnie ta recenzja sprawiła, że ta restauracja stała się inna. (Pomogło również to, że restauracja miała prawie dwukrotnie większą liczbę recenzji niż wiele innych).

Im więcej masz referencje, jeśli zrobisz to dobrze, tym bardziej będą one silnym sojusznikiem w ustalaniu wiarygodności usług Twojej firmy CPA i zachęcą sceptyka do skorzystania z szansy z Twojej firmy. Jednak niewielu praktyków CPA poświęca czas na wprowadzenie systemu zbierania zeznań.

Poniżej znajdują się cztery wskazówki, które pomogą Ci zacząć w dobrym kierunku, aby zebrać referencje, które są niezwykle skuteczne.

Ask for Specifics

Kiedy prosisz swojego klienta o referencje, możesz poprosić go o odniesienie się do konkretnego spotkania, rozmowy lub doświadczenia z pracy z tobą.

Przypomnij im o pozytywnym wyniku, lub strategii, którą wdrożyłeś, a która zaoszczędziła im pieniędzy.Zapytaj ich, jak się czuli podczas tego procesu i jakie było ich ogólne doświadczenie w pracy z Tobą w kierunku tego rezultatu.

Na przykład, które zeznanie jest silniejsze?

«John Doe, CPA, jest wspaniały! Po prostu go kocham!»

Albo…

«W krótkim czasie, John Doe, CPA, przyszedł po nas w ostatniej chwili, a jego personel zapewnił nam nienaganną obsługę i wsparcie. Spojrzał nawet na nasze zeznanie podatkowe z poprzednich lat, co doprowadziło do dodatkowego zwrotu podatku w wysokości $1,816.»

Drugi, oczywiście. Pozostawia potencjalnego klienta myślącego: «Wow, ja też chcę tego doświadczenia!»

Rozpowszechniać słowo

Jeśli masz dobre świadectwo, to podziel się nim! Posypać nim wszystkie swoje materiały marketingowe.

Bez względu na to, z jakich zasobów marketingowych korzystasz (strona internetowa, biuletyn informacyjny lub Facebook), masz sekcję, w której możesz złożyć zeznania. Dla Twojej strony internetowej, polecam posiadanie osobnej zakładki dla Twoich recenzji, aby zwiększyć ich wpływ i znaczenie. Zapoznaj się z zakładką referencje na mojej stronie StraightTalkCPAs.com, gdzie mam pisemne i ustne referencje.

Jeśli chodzi o materiały drukowane lub reklamy, to zazwyczaj przeplatam zeznania, które zbiegają się z tym, co promuję.

Co miesiąc moja firma wysyła biuletyn Straight Talk, który dostarcza moim klientom artykuły na różne tematy: Jak być bardziej kreatywnym w pracy; Praca z różnymi pracownikami; Jak oszczędzać więcej w zimie, itp. W tym miesięczniku zamieściłam artykuł na temat znaczenia komfortowego środowiska pracy w biurze, specyfiki mojego biura CPA oraz tego, czym różni się ono od innych firm. W całym artykule wpleciłem dwa referencje, które odnosiły się do wypowiedzi, które złożyłem od klientów, którzy odwiedzili to biuro.

Uwzględnienie zeznań nie tylko potwierdza moją wiarygodność, ale również uczciwość, ponieważ pokazuje, że cenię sobie to, co mówią moi klienci.

Don’t Fake Them

Nic nie zrujnuje twojej wiarygodności szybciej niż korzystanie z fałszywych zeznań.

Wiem, że wiele CPA uważa to za nieprzyjemne, ale można zabiegać o zeznania. Wystarczy poprosić swoich klientów o opinię, a następnie wybrać najlepsze komentarze na swojej stronie internetowej lub w materiałach marketingowych.

Nie jest w porządku składanie zeznań, ale nie jest w porządku używanie całej rzeczy.

Praktycy CPA działają na bardzo wysokim poziomie etycznym, więc prawdopodobnie nie dotyczy to Ciebie:W żadnym wypadku nie powinieneś osobiście pisać, ani płacić komuś za pisanie swoich zeznań.

Jedną z rzeczy, którą musisz uzyskać, jest pisemna i podpisana zgoda klienta, który złożył zeznanie, abyś mógł się nią podzielić w swoich materiałach marketingowych.

Be brave and ask for it

Kiedy jest odpowiednia pora, aby poprosić o zeznanie? Kiedy dostarczyłeś konkretną usługę, lub spełniłeś prośbę.

Większość klientów nie rozdaje tylko komplementów. Tak więc, jak tylko zakończysz świadczenie konkretnej usługi, poproś klienta, aby przekazał Ci opinię na temat swojej usługi.

Możesz to zrobić nagrywając klienta lub przekazując mu arkusz opinii do napisania recenzji – niezależnie od tego, z czym czuje się komfortowo.

Tylko nie zapomnij o tej zgodzie!

Świadectwa są jednym z najlepszych, tanich i skutecznych narzędzi marketingowych. Przełamują one bariery i nie ufają tym sceptycznym perspektywom wobec Twojej praktyki CPA.