Jesteś szczery? Jak klienci i inni mogą powiedzieć?

Komik George Burns miał świetną linię: âSincerity: Jeśli potrafisz to podrobić, to masz to zrobione.â” Uważamy, że szczerość nie jest fałszywa. Skuteczni biznesmeni, zamożni ludzie i inni potencjalni klienci są stale na imprezach i spotkaniach towarzyskich. Są jak “piękni ludzie” w barach dla singli. Słyszeli każdą biznesową linię do odbioru. Co czyni cię innym?

Osobiście zawsze uważałem, że ludzie, którzy sprzedają produkty finansowe, świetnie poradzą sobie w barach dla singli. Gdyby usiedli z kimś, zapytali, czy pójdziesz ze mną? i powiedzieli, że się zgubili, nie pominęliby bitu, płynnie reagując… W porządku. Masz przyjaciela?”

What Do the Wealthy Look For?

Po pierwsze, musimy założyć, że ludzie sukcesu są otwarci na zdobywanie nowych przyjaciół. Starsi biznesmeni często szukają nowego pokolenia. Pomaga im to zrozumieć, w jaki sposób młodsi ludzie podejmują decyzje o zakupie. Menedżerowie odnoszący sukcesy zbierają się w klubach wiejskich i biorą luksusowe wakacje, ponieważ chcą być wśród ludzi o podobnych poglądach. Za nimi idą przyjaźnie.

Kiedy przeprowadzałem wywiady z osobami o wysokich dochodach i pytałem o szczerość, deweloper w latach 80-tych miał świetną odpowiedź. âPeople nie okłamują cię za pierwszym razem, gdy cię spotykają. Nie mają jeszcze powodu, by kłamać.â”

Jako księgowy zajmujący się pielęgnacją relacji społecznych, potrzebujesz bardziej namacalnych testów. Oto kilka przykładów:

Kontakt wzrokowy. To podręcznikowy przykład. Bezpośredni kontakt wzrokowy komunikuje szczerość. Lśnienie wokół lub unikanie kontaktu wzrokowego pociąga za sobą zmienność. Oczywiście, stały, niezachwiany kontakt wzrokowy może sugerować, że jesteś szaleńcem.

Wiarygodne osiągnięcia. Zakładamy, że bogaci ludzie biorą urlopy lub kupują samochody, na które nie stać nas samych śmiertelników. Kuszące jest wyolbrzymianie swoich osiągnięć jako próba dopasowania się do nich. Ludzie, którzy są atakowani społecznie, mają szósty zmysł, który alarmuje ich, gdy coś nie brzmi dobrze. To mało prawdopodobne, że w zeszłym tygodniu wspiąłeś się na Everest.

Ustalenie wspólnych interesów. Większość ludzi ma zewnętrzne interesy. Zbierają coś, uprawiają sport, piją wino lub podróżują. Mogą być pasjonatami swojego hobby. Entuzjaści są często chętni do dzielenia się swoją wiedzą z innymi entuzjastami lub nowicjuszami, którzy chcą się uczyć. Wspólne zainteresowanie winem prowadzi do porad na temat zakupów, wizyt w winiarniach, obiadów winnych w parach i imprez winiarskich.

Dbanie o potrzeby. Wiele osób, których głównym celem jest kultywowanie relacji biznesowych, ma tendencję do postrzegania ludzi, których spotykają jako âwalety z nogami.â” Twoim celem jest rozwijanie relacji społecznych, które mogą, ale nie muszą prowadzić do biznesu. Tak czy inaczej, poznałeś nowego przyjaciela. Pamiętaj o szczegółach dotyczących starzejących się rodziców (jak się mają?”), dziecka specjalnej troski (jak się ma do swoich zabiegów?”), czy wakacji (wspomniałeś, że wyjechałeś do Australii. Jak tam wakacje?”). To pokazuje, że słuchałeś â kolejny znak szczerej osoby.

Więcej testów

Zdałeś wstępny seans. Widzicie się na imprezach i rozmawiacie. On wie, co robisz i rozważa pracę z tobą (lub skierowanie cię), jeśli zajdzie taka potrzeba. Skończyłeś już? Nie.

Oto kilka innych narzędzi przesiewowych, których używają ludzie sukcesu:

Twoja obserwacja. Podczas kolacji wspomniałeś, że będziesz wysyłał mailem szczegóły na temat czegoś, o co pytał. Być może wyznaczysz datę wspólnego działania. Rzucasz piłkę, bo zapomniałeś. To poważny błąd, ponieważ zakłada on, że kontynuacja, którą pokazałeś w swoim życiu osobistym, jest taka sama w życiu zawodowym. Jesteś poza listą.

Poufność. Dzieli się kilkoma bardzo konkretnymi informacjami o osobie trzeciej, przysięgając, że zachowasz ich poufność. Jesteś zachwycony, ponieważ postrzegasz to jako wejście do wewnętrznego kręgu. Nie wspominaj nikomu o tej informacji! Jesteś jedyną osobą, która otrzymała ten samorodek. Jeśli słowo do niego wróci, zorientuje się, że jest tylko jeden potencjalny wyciek, a ty oblałbyś test na poufność. Szczerzy ludzie są dyskretni.

Pamiętaj o Złotej Regule: “Róbcie innym to, co by wam kazali. Bądź sobą. Bądźcie nimi szczerze zainteresowani, a wasza naturalna szczerość powinna się okazać.

O autorze:

Bryce Sanders jest prezesem Perceptive Business Solutions Inc. w New Hope w Pensylwanii. Prowadzi on szkolenia z zakresu pozyskiwania klientów HNW dla branży usług finansowych. Jego książkę “Captivating the Wealthy Investor” można znaleźć na stronie Amazon.com.