Johnstone, Graydon & Thompson, aby połączyć się ze Scottem i firmą

Przez Franka Byrta

Firmy z South Carolina CPA z Johnstone, Graydon & Thompson CPAs, PA oraz Scott and Company, LLC zawarły list intencyjny w sprawie połączenia w dniu 30 czerwca 2013 r.

W komunikacie prasowym Scott i Company z 4 marca ogłoszono, że po połączeniu firma będzie działać pod nazwą Scott i Company, a wszyscy członkowie biur każdej firmy w Greenville połączą się w jednej lokalizacji Greenville. Scott i Company będą również nadal działać w swoim biurze w Columbii.

Don Mobley, partner zarządzający w Scott and Company powiedział AccountingWEB, ale oczekuje się, że połączona firma będzie prowadzona przez komitet zarządzający złożony z czterech partnerów.

Mobley powiedział, że firmy są do siebie bardzo podobne. “Znamy szefów firm Johnstone, Graydon & Thompson od dawna i mamy te same podstawowe filozofie biznesowe.”

Jak powiedział, połączona firma będzie obejmowała osiemnaście CPA, a praktyka będzie nadal koncentrować się na audycie, usługach podatkowych i konsultacyjnych.

Klientami firmy Scott są zarówno osoby prywatne, jak i organizacje wielopaństwowe i międzynarodowe. Firma posiada doświadczenie w obsłudze ściśle powiązanych przedsiębiorstw i ich właścicieli, a także firm z branży opieki zdrowotnej, nieruchomości, administracji rządowej, produkcyjnej, usług profesjonalnych i non-profit.

Założyciel firmy Johnstone, Graydon & Thompson, Bill Johnstone, który “zmniejszył swoje zaangażowanie w ostatnich latach, gdy zbliża się do emerytury, będzie nadal pełnił aktywną rolę, obsługując ograniczoną liczbę klientów i doradzając młodszym pracownikom w połączonej firmie”, wynika z komunikatu prasowego.

Mobley powiedział, że w styczniu firma zatrudniła dyrektora ds. marketingu w swoim biurze w Greenville, który pomoże zbudować bazę klientów firmy.

Co do przyszłych planów ekspansji, Mobley powiedział: “Chcielibyśmy rozszerzyć działalność na inne [obszary] stanu, ale najpierw przeprowadzimy tę [fuzję]”.

S. Hunter Howard Jr., który kierował biurem Scott and Company w Greenville od momentu jego otwarcia w 2010 roku, powiedział w komunikacie prasowym”, Wyobrażamy sobie ogromny sukces w sprostaniu rosnącym wymaganiom organizacji średniego szczebla i rządów w Karolinie Południowej poprzez zapewnienie wysoko wykwalifikowanych, wysoce efektywnych, kompetentnych i profesjonalnych księgowych i konsultantów, którzy będą w stanie zaproponować wartość odpowiadającą ich potrzebom. W połączeniu z naszymi doskonałymi umiejętnościami i możliwościami, ta oferta wartości będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla wielu”.