Kącik redaktora: ABC zatrzymania i wzrostu klientów ABC klienta Nurturinig

Wszyscy zmagacie się z relacjami z klientami, lub jestem pewien, że w pewnym momencie â niektóre częściej niż większość â ale to nie musi być. Dowiedzenie się, kto jest twoim klientem A, B, C, a nawet D-level jest pierwszym krokiem do pomocy im i rozwijać się jako biznes.

Bez względu na to, z iloma praktykami rozmawiałam przez lata, jednym z największych problemów, jakie się pojawiają, jest pozyskanie i utrzymanie klienta (ok, to są dwie kwestie, ale mogą być powiązane). To, co je łączy, to komunikacja, coś, co wielu księgowych jest co prawda słabo radzi sobie na co dzień.

I nawet jeśli księgowi są w kontakcie z klientami, pomagając im w strategiach biznesowych lub nawet dając im znać więcej o tym, co robią lub mogą zrobić dla swojej firmy, są szanse, że nie jest to robione dobrze lub często wystarczająco często. Co więcej, ocena klientów, którzy ostatecznie pomogą Ci rozwinąć Twoją praktykę.

Raz po raz słyszę, jak trudno jest po prostu dowiedzieć się, jak pracować z trudnym klientem, który nie płaci na czas, składa swoje dokumenty, gdy jest pytany lub ma brakujące informacje, lub że po prostu marszczysz, gdy widzisz, że dzwoni lub wysyła do Ciebie e-mail.

Na te kwestie nie ma jednej odpowiedzi, ale warto o nich dyskutować. W przyszłym tygodniu AccountingWEB będzie ułatwiać jedną z tych dyskusji na Twitterze: W środę, 12 sierpnia, dokładnie o 15:00 EDT. W tym momencie przejdziemy do kwestii tego, jak uszeregować swoich klientów, jak lepiej ich zatrzymać i komunikować się z nimi, a nawet przenieść ich w szeregi, do których naprawdę pracujesz w partnerstwie, które przynosi korzyści Twojej firmie i ich działalności.

Zebraliśmy panel składający się z CPA, CITP i eksperta ds. komunikacji Geni Whitehouse; Eda Klessa, starszego dyrektora ds. rozwoju partnerów w Sage i starszego współpracownika w VeraSage Institute; oraz Rona Bakera, założyciela VeraSage Institute i rzecznika cen. Wystarczy zalogować się na Twitterze i śledzić #AWEBCHAT lub nasz Twitter uchwyt @AcccountingWEB i dołączyć do dyskusji.

Miałam również szczęście rozmawiać krótko z Geni Whitehouse o pomyśle, że relacje z klientami wymagają remontu, co, nawiasem mówiąc, zgadza się, że można by użyć świerku. Nie krępujcie się i dowiedzcie się więcej z tej dyskusji. Jednym z kluczowych wniosków z tej rozmowy było to, że księgowi mogą nie mieć wszystkich odpowiedzi, ale jeśli zaczniesz słuchać â naprawdę słuchając swoich klientów â odkryjesz więcej niż myślałeś, że wiesz, i korzystać z nich więcej w procesie.

Mamy nadzieję, że możecie się przyłączyć i kontynuować dyskusję.