Kącik redaktora: Chatting About Busy Season Upgradeson

Więc w zeszłym tygodniu gościliśmy jeszcze jeden czat na Twitterze (staramy się robić je co miesiąc na razie) o tym, jakie zmiany firmy dokonały od ostatniego sezonu podatkowego do tego i odpowiedzi były niczym innym jak informacyjnym i wnikliwym. Chciałbym poświęcić teraz trochę czasu, aby podzielić się tym, czego się dowiedzieliśmy.

Będziemy mieli pełny obraz całej rozmowy poniżej, ale chciałem podzielić się z wami kilkoma ważnymi rzeczami, jak również celem. Chociaż tylko tyle można uzyskać w ciągu godziny od kilku praktykujących, to co mieli do powiedzenia, powinno zaważyć na umysłach tych, którzy przeszkadzało im podnieść głowę z pracowitej pory roku i zwrócić uwagę.

Słyszeliśmy głównie od Shayna Chapmana CPA, CITP i CGMA, który prowadzi Shaynaco, firmę świadczącą usługi podatkowe i biznesowe w Ohio oraz od Andrew Poulosa, EA i właściciela firmy Poulos Accounting & Consulting z siedzibą w Atlancie. Ogólnie rzecz biorąc, te dwie firmy uosabiają to, co jest możliwe dla małych firm, ponieważ wyraźnie wykorzystały sezon poza sezonem, aby dokonać znaczących, a co mają nadzieję być, korzystnych zmian, które pomogą im mieć najbardziej efektywne i skuteczne praktyki podatkowe.

Dla tych, którzy nie wiedzą, ogólny temat brzmiał: “Jaki masz inny sezon podatkowy?”. Dla Chapman, największą różnicą w stosunku do zeszłego roku była zmiana techniczna. Wykorzystała Microsoft Sharepoint do przechowywania dokumentów na żywo, a także Networked Attached Storage do tworzenia kopii zapasowych. W międzyczasie Poulos przyjął większe podejście i całkowicie zmodernizował swoją stronę internetową i portal klienta.

Chodzi o to, że mamy tu kilku profesjonalistów podatkowych myślących naprzód, którzy widzieli przechowywanie i wymianę plików jako wysoki priorytet i skończyło się na Google, YouTube, a także sieci i zasobów technicznych dla sugestii, co może być najlepsze dla ich potrzeb.

Zdają sobie również sprawę z tego, że idea “robienia podatków” lub pracy podatkowej jest postrzegana jako “commoditized”, więc firmy i jedyni praktycy muszą zrobić więcej, aby podkreślić ich prawdziwą wartość. Coś tak małego jak wysłanie kart z podziękowaniami lub miesięcznego biuletynu informacyjnego na temat zmian w przepisach lub innych usług, które możesz zaoferować, może przejść bardzo długą drogę do zatrzymania klienta i wzrostu.

Niemniej jednak, praca podatkowa nie staje się również łatwiejsza na froncie regulacyjnym, od kwestii państwowych i lokalnych, aż po wielkie zmiany, takie jak ACA. Nasi paneliści zauważyli to i zalecają, aby być na bieżąco z klientami, bez względu na to gdzie jesteś, jest to najważniejsze dla ich przyszłości i przyszłości każdego profesjonalisty podatkowego. Oznacza to, ogólnie rzecz biorąc, bycie mobilnym, aby odpowiadać na pytania i dzielić się faktami z klientami, a także możliwość pracy z nimi poza fizycznym biurem.

Wszystko to może wydawać się wyprzedzać krzywą dla wielu księgowych, wiemy, że większość z was po prostu próbuje przebrnąć przez dzień lub porę roku i trudno jest zobaczyć lub pomyśleć o dniu, w którym robicie więcej niż dla swoich klientów. Mamy nadzieję, że te czaty, jak również nasza strona w ogóle, pozostaną dla Ciebie użytecznym źródłem informacji nawet w najbardziej ruchliwych momentach i że otrzymasz odpowiedzi, których potrzebujesz.

Masz sugestię dotyczącą przyszłych tematów? Chętnie się odezwiemy. Na razie… wracajcie do pracy!

Blog na żywo AWEBCHAT: Inaczej wygląda sezon podatkowy