Kącik redaktora: Dlaczego dobrze jest po prostu nadążać

To, co wydarzyło się w zawodzie księgowego w ciągu ostatniej dekady, obfitowało w analogie, z których część może mieć już dość słuchania. I jako część większej lub rosnącej firmy, myślisz, że to, czego potrzebujesz, nie jest więcej frazesów połowu lub scenariusze zagłady, potrzebujesz praktycznych porad, aby przejść przez sezon i rok, aby utrzymać firmę na powierzchni.

Faktem jest, że – jak pewnie zetknęliście się Państwo z tym problemem – w Waszej okolicy są mniejsze firmy, lub po prostu na rynku w ogóle, które dostosowały się do zmian gospodarczych i technologicznych nieco szybciej niż Państwo. Są one bardziej mobilne, wygodne w chmurze i prawdopodobnie bardziej wyspecjalizowane na niektórych rynkach niszowych, niż były w stanie być.

Dobrą wiadomością jest to, że nie jest jeszcze za późno i że nie trzeba koniecznie “prowadzić” lub radykalnie zmieniać tego, co firma robi, aby dotrzymać kroku tym tak zwanym zwinnym firmom. Możesz rzeczywiście przetrwać, a nawet rozwijać się, pod warunkiem, że będziesz miał właściwe wskazówki od tych, którzy przez to przeszli.Taki jest cel przewodnika, który stworzyliśmy wspólnie z Xero, dostawcą oprogramowania do księgowości w chmurze.

Naszym i ich celem nie jest sprzedawanie ci więcej oprogramowania ani bicie cię po głowie tym, czego nie robisz lub robisz źle. Jesteśmy przekonani, że firmy takie jak Twoja muszą dokonywać właściwych, stopniowych zmian i rozumieć, co może pomóc Ci we właściwym konkurowaniu i oferowaniu klientom zaufania i poziomu usług, którego oczekują.

Jak zapewne Państwo wiedzą, oczekiwania klientów rzeczywiście się zmieniły i szukają oni więcej doradców w swoich firmach CPA. Ale nie zawsze wychodzą i pytają.Musisz mieć pewność, że możesz dostosować nawet najbardziej podstawowe usługi księgowe do potrzeb swoich klientów i, całkiem możliwe, zaoferować im więcej niż oczekują. Musisz również wiedzieć, że istnieją narzędzia i spostrzeżenia dostępne dla Ciebie, aby to zrobić, a nawet do prawidłowego sieci, aby uzyskać klientów, których chcesz.

Nasz swobodny przewodnik nadążania za tempem i konkurowania ze zwinną praktyką nie ma być ostateczny, ale raczej stanowić krok w kierunku zaoferowania myśli i spostrzeżeń z perspektywy firmy, która rzeczywiście widziała te same zmagania i doświadczyła sukcesu na przestrzeni czasu.

Mamy nadzieję, że poświęcisz czas na przeczytanie go i być może podejmiesz własne kroki w kierunku pozytywnego rozwoju.