Kącik redaktora: Sage Summit Wrapped UpEditor’s Corner

Po wysłuchaniu przemówień i spotkaniu z kadrą kierowniczą, partnerami i kilkoma księgowymi na Sage Summit, planuję zbadać, co udało mi się rozszyfrować, które wyszły z ich niedawnego konfabu.

Dla tych, którzy nie wiedzą, w zeszłym tygodniu Sage miał swoją doroczną konferencję Sage Summit w Nowym Orleanie. Po raz drugi w historii, stworzyła ona połączone, międzynarodowe wydarzenie dla użytkowników i partnerów (pierwsze odbyło się w zeszłym roku w Las Vegas), a nie podzielone na segmenty wydarzenia dla użytkowników i partnerów, które były w większości skierowane do Sage North America.

Ogólnie rzecz biorąc, wydarzenie to miało sens i, jak już wspomniałem w mojej poprzedniej kolumnie, prawdopodobnie powinno było zostać zrobione kilka lat temu, po tym jak Sage przejęła północnoamerykańskie przedsiębiorstwa, co zrobiła. Sage od dawna jest globalnym graczem, działającym również w Wielkiej Brytanii, Europie, Azji i Australii, więc zebranie tego wszystkiego pod jednym dachem â szczególnie teraz, gdy jest zaangażowana w komunikowanie, że jest naprawdę globalnym przedsiębiorstwem z globalnymi produktami â właśnie miało sens.

Moim głównym celem było odkrycie kierunku działania tej firmy, która od lat ma wiele powiązań ze środowiskiem księgowym, być może bardziej w innych krajach, ale nie z braku wysiłku i zaangażowania.

Ogólnie rzecz biorąc, z nowym globalnym dyrektorem generalnym Stephenem Kelly, widzimy bardziej życzliwą, łagodniejszą Sage: Takiego, który chce mieć klientów na całe życie, takiego, który zaczyna wprowadzać innowacje i takiego, który nie chce nikogo popychać w żadnym kierunku, w którym nie czuje się komfortowo. Tak więc, zamiast zajmować twarde stanowisko w sprawie zmian, przejścia do chmury, nowych linii produktów, systemów ochrony przeciwsłonecznej, czy naprawdę na cokolwiek w szczególności, ten jeden Sage pod Kelly proponuje być wszystkie rzeczy do wszystkich użytkowników i partnerów.

Prawdopodobnie najbardziej wyrazisty cytat z nowego przywódcy Sage’a przyszedł, gdy powiedział, że âSage kocha na miejscu. Sage kocha hybrydę. Sage kocha chmurę. Cieszymy się, że możesz prowadzić swój biznes z własnymi danymi we własnym biurze, jak również w podróży lub całkowicie w chmurze.â»

Zauważył również, że âyou will not hear the words âend of life’ from us.â» Całkiem śmiałe stwierdzenie, ponieważ wielu wydawców oprogramowania odchodzi od wspierania lub rozwoju swoich dotychczasowych systemów na rzecz większej ilości ofert w chmurze i na urządzeniach mobilnych.

Jedna rzecz Sage jest pozbycie się â termin âERPâ» nie będzie już miał zastosowania do żadnego z ich produktów, jak Kelly wskazał termin jest â powyżej 25 latâ» i nie ma miejsca w obecnej linii produktów Sage.

Tak więc, każda firma rekomendująca lub ma klientów korzystających z Sage 100, 300 lub X3 ERP nie będzie już zobaczyć te inicjały. Zamiast tego, możesz zobaczyć mały âc’ po 100 i 300 w szczególności, aby dać Ci znać, że będą one podłączone do sieci (podczas pozostawania na pulpicie lub sever). Sage X3 będzie również dostępny w chmurze jeszcze w tym roku.

Jeśli chodzi o produkty, to z myślą o księgowych widzimy obecnie Sage One, Sage Live (do pewnego stopnia), Sage Impact i Sage 50 Accounting. Księgowi mogą być zaangażowani w aspekty pozostałych linii produktów Sage, ale te wyróżniały się najbardziej.

Nie wnikając w konkretną strategię produktu dla każdego z nich â choć oferowałem wgląd w ogólne plany marketingowe dla Live and Impact â Sage nadal dostarcza wiadomość, że jest zaangażowany do księgowych i księgowych i widzi je jako integralną część ich długoterminowych planów. Sam Kelly zauważył nawet, że chcemy wspierać złoty trójkąt księgowości, płac i płatności we wszystkim, co dostarczamy.â»

Jest też sieć Sage Accountants Network (SAN). Od kilku lat grupa ta istnieje i obecnie poszukuje nowego lidera programu, od czasu gdy jej początkowy lider Jennifer Warawa awansował do światowego VP marketingu, produktów księgowych. W rozmowie z nią wskazała jednak, że Sage jest «bardzo bliska podjęcia decyzji w sprawie tego lidera i kluczowa dla przeniesienia SAN i tych produktów na kolejny poziom.â»

.

Poza pozytywnymi odczuciami dookoła, nie było wiele więcej, niż Kelly zaoferował w obawie o pozyskanie nowego klienta, a nawet o sytuację finansową firmy. Kiedy w sali pełnej prasy i analityków zadawał pytania na temat tych spraw, odchylał się lub nie zajmował się nimi całkowicie.

Inną interesującą uwagą, w pewnym sensie, było to, że podczas gdy Sage North America ma prezydenta â choć tymczasowy prezydent â w powrocie weteran Sage Jodi Uecker, zdecydowała się milczeć podczas dyskusji prasowych i analitycznych, oddając głos Kelly. Być może było to kolejnym dowodem na to, że Sage jest jedną, globalną jednostką i jednym wyraźnym liderem.

Na zakończenie, myślę, że można bezpiecznie powiedzieć, że nadal istnieje wiele pytań o tym, jak to wydanie Sage będzie opłata na rynku SMB i wśród księgowych â wszystkie z nich mają więcej możliwości wyboru niż kiedykolwiek dla produktów związanych z rachunkowości. Czy Sage naprawdę może być liderem w Ameryce Północnej w którymkolwiek z obszarów swoich produktów, stać się zszywką, postrzeganą jako innowator, czy też trafić w ręce innej firmy jako odpowiedź na problem?

Twoje myśli i opinie są mile widziane. Kontynuujmy tę rozmowę!