Kącik redaktora: The Intuit-TSheets Buy

Kiedy w naszym świecie zdarzają się nowości, wolelibyśmy raczej wycofać się z prostego «raportowania», aby dać Ci pewien wgląd i możliwość dyskusji, kiedy zdarzają się nowości, które mają wpływ na Ciebie i Twoich klientów. W tym przypadku chciałbym podzielić się moimi przemyśleniami i rozpocząć dyskusję na temat Intuit buying TSheets.

Mogę założyć, że wraz ze sposobem podróżowania z wiadomościami, przynajmniej widziałeś lub słyszałeś od kolegi, że Intuit zrobił ruchy, aby kupić jeden z jego długoletnich zewnętrznych partnerów aplikacyjnych TSheets – małego biznesowego dostawcy technologii śledzenia czasu – za około 340 milionów dolarów.

Po sfinalizowaniu transakcji, Time Capture stanie się nową ofertą w grupie małych firm i osób prowadzących działalność gospodarczą na własny rachunek Intuit, a funkcję lidera podległego wiceprezesowi i dyrektorowi generalnemu działu rozwiązań dla osób prowadzących działalność gospodarczą na własny rachunek Intuit, Alexowi Chrissowi, obejmie Matt Rissell, CEO TSheets. Poinformowano również, że wszyscy pracownicy TSheets pozostaną w siedzibie głównej Eagle w Idaho, gdzie Intuit będzie miał również swoich pracowników.

Ważnym punktem jest wypowiedź Rissella na blogu, który powiedział dziś rano: «TSheets pozostanie otwartą platformą, utrzymując i budując partnerstwa z innymi najlepszymi w swojej klasie rozwiązaniami». Wierzymy, że wraz z Intuitem przyspieszymy naszą zdolność do dostarczania klientom bezproblemowych, kompleksowych doświadczeń, które wspólnie obsługujemy».

Chciałoby się wierzyć, że TSheets może i będzie utrzymywać relacje z innymi kluczowymi partnerami księgowymi, którymi dysponuje, ale z czasem może się to okazać trudne. Przychodzi na myśl kluczowy konkurent Intuit Xero, podobnie jak jego współpraca integracyjna z Sage i Reckon, którzy również konkurują z Intuit na pewnym poziomie.

Na uwagę zasługuje również fakt, że wiadomość ta została ogłoszona pierwszego dnia amerykańskiego Xeroconu 2017, ale nie zamierzam się w to zbytnio zagłębiać. Ogólnie rzecz biorąc jednak, ten ruch ze strony Intuita nie powinien być tak zaskakujący.

Intuit ma długą historię zdobywania rozwiązań, których sami nie zbudowali i które pasują do ich średnio- i długoterminowych planów dla małych klientów biznesowych. I tak jak w przypadku TSheets, jeśli istnieje sieć księgowych (jako użytkowników lub rekomendantów), którzy chcą się zgodzić na zakup, to jest to trudne.

Chciałbym jednak zauważyć, że jedno z widm wisi nad rynkiem aplikacji księgowych, a nie rynek aplikacji dla małych przedsiębiorstw to sama objętość podobnej technologii, która istnieje. Chodzi mi oczywiście o inne aplikacje do śledzenia czasu pracy, raportowania wydatków, analizy danych, fakturowania, zarządzania wydatkami, zarządzania zapasami i kilkanaście innych kategorii. W pewnym momencie musi nastąpić konsolidacja i ten zakup jest tego dość znaczącym wskaźnikiem.

W rzeczywistości, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wielkości, nie patrz dalej niż ten wykres ekosystemu opracowany przez Accountex, który pokazuje, jak ekosystem aplikacji podwoił się w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Teraz nie jestem prognostykiem, ani nie twierdzę, że jestem. Od prawie 16 lat jestem świadkiem zmian w zawodzie księgowego i związanych z nim technologii, dostrzegam trendy i widzę od czasu do czasu flagi. Konsolidacja może i będzie miała miejsce, nie popełnij błędu i dokładnie to, jak to wpłynie na Ciebie i Twoich klientów będzie zależało od Twojej własnej zdolności do obracania i komunikowania się oraz od relacji, które utrzymujesz z głównymi księgowymi i zewnętrznymi dostawcami aplikacji.

Powiedziałem mój kawałek na razie, byłoby miło usłyszeć od ciebie!